Moje akva 550l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

Noví nájemníci :D 11x ocelaris (nejsou tu všichni :cry: )
P3090031.JPG
Naposledy upravil/-a Luděk v 14 Mar 2012 12:15, upravené celkom 2 krát.
550l reef mix
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

4x polymnus + desjardeni
P3140037.JPG
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa JiriLucius »

Luděk napísal:4x polymnus + desjardeni
P3140037.JPG
Zdar, nechci bejt chytrej pac tento konicek jeste v malicku nemam ale neni tohle Zebrasoma veliferum? mam ji take.

Zebrasoma desjardinii by mela vypadat tako

http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekc ... ryb&c=2566
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Aragornus »

Tedy Luďku ty jsi mě předběhl s mým plánem.
Já chci pořídit do nového AQ celkem 12 Ocellarisů.......tak to ti neodpustím :twisted: :mrgreen:
Jsou krásni. Gratujuji :wink:
Používateľov profilový obrázok
Vydra Luboch
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 26 Jan 2012 16:34
Bydlisko: Havířov

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Vydra Luboch »

Luděk napísal:Noví nájemníci :D 11x ocelaris (nejsou tu všichni :cry: )
P3090031.JPG
mam v ava vžt jsi byl u me mam 4 sasanky tak jsem koupil ješté 2ks tos měl vidět tu bitku něž jasem je odlovil 1 už to nerozdýchal přitom si mohly vybrat sasanku kterou chtěly kdybych je možna vypustil najednou byl klid luboch :mrgreen: :mrgreen:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

JiriLucius napísal:
Luděk napísal:4x polymnus + desjardeni

Zebrasoma desjardinii by mela vypadat tako

http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekc ... ryb&c=2566



Toto je Veliferumm , rozdíl tam nějaký je ...upřímně,vůbec jsem to nekontroloval,prostě jsem ji koupil jako desjardinu ale čert ví,co to je podle obrázků. Ona to třeba nakonec bude i veliferum :oops: .

http://www.liveaquaria.com/product/prod ... pcatid=379
550l reef mix
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

Vydra Luboch napísal:
Luděk napísal:Noví nájemníci :D 11x ocelaris (nejsou tu všichni :cry: )

tos měl vidět tu bitku něž jasem je odlovil 1 už to nerozdýchal přitom si mohly vybrat sasanku kterou chtěly kdybych je možna vypustil najednou byl klid luboch :mrgreen: :mrgreen:

No právě proto jsem je koupil více méně najednou,protože přidávat dalšího klauna později je vždycky docela zábavné a trochu průserové. Mám tam 11x ocelaris, 4xpolymnus a 2x frenatus. Jsou všichni skoro stejně velcí a tak si myslím,že než dospějí tak si stačí mezi sebou udělat pořádek,ať je jasné ,co komu patří. Ale uvidíme,třeba překvapí :cry: .
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa JardaH »

Mám v nádrži 12 klaunů (sourozenci) a už bych to neudělal. Je jich na 1300 litrů moc.
Neustále mlátí do LPS za účelem jejich stažení a vypuštění tak odpadu (jež ryby milují).
Australské LPS se tak v podstatě nenafouknou, vyjma těch co jsou bokem a kam klauni nelezou.
Korálům to snad ani nevadí, rostou bez problémů, ale vizuelně to není nic hezkého.
Takže tudy již má cesta nepovede a jejich stav zredukuji.
A to napadání korálů nedělají z hladu (mám v nádrži nepřetržité krmení), ale prostě že chtějí pamlsek v podobě hovínek od korálů.
Ale já Vás ovšem od klaunů nezrazuji. Toť jenom moje zkušenost.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

Bohužel klauni jsou moje srdeční záležitost .líbí se mi, rád je pozoruju a obvzlášť v sasance.Taky jsem musel zarybnit akva abych měl co krmit (a to pořádně),protože po boji se sinicemi jsem se dostal do fáze,kdy mám extremně čistou vodu a zooxantely u pár tvrdých jdou do háje,měkké se stahují. Šlo by to i jinak , ale řeším to tímto způsobem. :(
550l reef mix
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

Tak jsem byl po dlouhé době nucen použít svoji ruční "UPS" . Byl plánovaný výpadek el.proudu od 7.30h do 14.30h. Používám starou baterii asi 77 Amp a 250W měnič z 12 na 220V. Ráno zapojeno proudové čerpadlo Grotech 5000l + 1x T5 34W a malé oběhové čerpadlo ve filtru. Běželo to do večera cca 12hodin (i když už proud šel) a pak jsem to vypnul sám.Kapacita baterie po měření asi 40-50%. Takže by to utáhlo i více spotřebičů. Kdyby bylo pod akva místo,určitě by se dala udělat
nějaká automatika,která by to při výpadku spouštěla sama.

P6080026.JPG
Naposledy upravil/-a Luděk v 09 Jún 2012 15:41, upravené celkom 1 krát.
550l reef mix
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

P6080025.JPG
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa amsi »

Luděk napísal:Tak jsem byl po dlouhé době nucen použít svoji ruční "UPS" . Byl plánovaný výpadek el.proudu od 7.30h do 14.30h. Používám starou baterii asi 77 Amp a 250W měnič z 12 na 220V. Ráno zapojeno proudové čerpadlo Grotech 5000l + 1x T5 34W a malé oběhové čerpadlo ve filtru. Běželo to do večera cca 12hodin (i když už proud šel) a pak jsem to vypnul sám.Kapacita baterie po měření asi 40-50%. Takže by to utáhlo i více spotřebičů. Kdyby bylo pod akva místo,určitě by se dala udělat
nějaká automatika,která by to při výpadku spouštěla sama.
a vůbec by to nebylo složité :wink:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

Zdravím, dost dlouho jsem si tady nic nenapsal,nicméně teď po 4letech mám něco k předchozímu tématu (výpadek elektriky). Delší čas už nějak moře moc neřeším,co tam je to roste,nic nedodávám,nic tam neliju,voda měněna dávno, pouze odpar. Pro odborníky --žádná krása ale měkké vypadají spokojeně a rostou, ty dva LPS taky fungují a nějaké ty sasanky,parazoantusy ap. Proč to to píšu. Včera jsem se po 14 dnech vrátil z dovolené. V den odjezdu byla strašná bouřka,několikrát vypadla elektrika a tím pádem se mi vyply všechna čerpadla a už nenajely,protože tam mám nějaké jištění. Shodou okolností dcera ,která mi měla akva co 2 dny kontrolovat ,měla vélké zdravotní problémy s dětmi,tak se k nám dostala až po čtyřech dnech. Takže bylo jasné,že fitr je mrtvý a nejde tam pustit tu smradlavou břečku,která vznikla. Vnitřní proudové čerpadlo taky vzalo za své. Takže žádné krmení a nechat akva ať si poradí samo. Jasně,že jsem předpokládal,že když dojedu domů,tak už jen vyliju hnijící korály ale nic takového. Ryby (mám tam 15ks) ani koráli neuhynuli. Šutrů tam už taky moc není a písek skoro žádný. Takže tento nechtěný pokus mi dokázal,že nějaké přerušení proudu na pár hodin už nemusím řešit,když to vydrželo 14 dní. Nicméně zítra vyčistím komplet filtr a dojde k novému začátku. :evil:
P.S. chtěl jsem přiložit foto ale je příliš velké a nechce se mi hledat program,kterým to zmenším.
550l reef mix
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

No a protože jsem tu fakt dlouho nepsal, tak už ani neumím "upravit příspěvek" :oops: tak jen na dokreslení mého akva: sinulárie velikost až k hladině, sarkéče do půlky, lobofytony,kapnely,bublinkáč ,eufilie aj. Prostě zarostlé tak,že je problém najít kousek volného místa . To jen proto,že ta stará fotka už dávno neodpovídá skutečnosti...
550l reef mix
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje akva 550l

Príspevok od používateľa Luděk »

uprav.foto.jpg[/attachment]
uprav.foto.jpg
Zdravím, bohužel musím zrušit akvárium. Rád bych prodal celý život najednou,akva i techniku si nechám. Tohle je starší fotka. Pro představu velikosti: akva na výšku 55cm a přední stěna135cm,takže jde odhadnout ,jak jsou korály velké.Samozřejmě včetně šutrů,ty jsou bonus. Cenu si nechám nabídnout. Luděk tel. 603 54 24 01 Email: Socha.Ludek@email.cz
550l reef mix
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"