typ nádrže pre bambusového žraločika

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

bacil
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25 Aug 2007 12:03
Bydlisko: žilina

typ nádrže pre bambusového žraločika

Príspevok od používateľa bacil »

zdravím. mám v pláne si urobiť nádrž bez koralov iba útes z mrtvych kamenov a dat tam jedneho cca 60 cm bambusového žraloka/Chiloscyllium plagiosum/. aky typ nadrže by ste mi doporučili??? ´Mam v plane okolo 500 litrov,ale neviem či urobit stvorcovú nádrž alebo obdlžnikovu. mimochodom v žiline v aqua reefe ho mali asi pol roka tak v cca 200litrovej nadrzi a vyzeral celkom fit. vopred dakujem za tipy :D
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Nesranduj. Resp. ked to takto myslis vazne, pytaj rady v Tescu: oddelenie ryb. Maju viac skusenosti ako my. Tam takyto sposob chovu uvidis aj v praxi - na kaproch a pstruhoch.

Takze moje doporucenie je zacat uvazovat nad nadrzou s objemom aspon 3 nasobnym. Pre aku-taku spokojnost zraloka potom uvedenu hodnou vynasobit este aspon 2-3 krat a si "v suchu".

Pri 400 l nadrzi si zvol taky tvar, aby ti tam zralok pohodlne vosiel (aby nemal nakrivo plutvy) a aby si mal co najmensiu spotrebu formalinu. Takto ich v sklenenych nadrziach vystavuju aj v niektorych muzeach.

Cersto vyliahnute mlada sa da chovat samozrejme aj v niekolkostolitrovej nadrzi - ale co s nim potom. Rybarsky poriadok zakazuje vysadzat nepovodne druhy ryb a v madarskom tropikariu uz min. jeden slovensky zralok takto skoncil. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

odporucaju sa nadrze o minimalnej velkosti 800 litrov a viac, kedze zralok sa krmi a zdrziava pri dne nevyzaduje sa velka hlbka akvaria dolezita je velka plocha, velmi dolezita je pestrost stravy , bezproblemovy pri dobrej starostlivosti, rozmnozuje sa aj v zajati, su zname pripady kedy sa mlade vyliahli napriek tomu ze vajcia neboli oplodnene.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
bacil
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25 Aug 2007 12:03
Bydlisko: žilina

bambusový žralok

Príspevok od používateľa bacil »

lukaš,ale myslel som bambusoveho žraloka o velkosti 60 cm. A v žiline bol pol roka v 200 l a pohodička. keby bol sam v nadrzi napr 120x120x40-576l a s dobrym odpenovacom by to aj mohlo fungovat,ci??? bez koralov
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

vypadá dobře a jestli vyhraju nějakou loterii tak tady přísahám že udělám nádrž jeho potřebám dostačující a okolo so postavím domeček :wink: :lol:
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Nechcem rýpať ale ako si zistil že bol v pohodičke?Ked sa nemal kde hýbať tak čo mu ostávalo iné ako sa tváriť v pohode?To neni krava v boxe.Predstav si že ta zatvoria v kúpelni a ako sa budes tvárit za pol roka?Jak keby si si daj jointa :D Bez srandy dat ho tam možeš a ak chceš aj Rhincodon typus ale je na tebe či si myslíš že je to ok.
bacil
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25 Aug 2007 12:03
Bydlisko: žilina

bambusovy zralok

Príspevok od používateľa bacil »

zvycajne,ked si ho dam tak som vyškereny,ale po pol roku v kupelni by som vyškereny asi nebol. no nic. podla toho ako vyzeral by som nepovedal,ze mu nieco bolo. hybat sa hybal skoro stale. zrat zral, farbu mal zdravu. tak neviem. a to sa mi tak pacil,ze som sa chodil na neho pozerat skoro stale. A cena?- 2000Sk stal alebo 2500,uz nepamätam,no to :D nie je zle
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

odporucam nadrz 2x2 metre s vyskou vody 0,5m a utesom v strede..to mi dava slabych 2000litrov

no dobre..siel by som mozno dole na 180x180cm a 50cm vyska , to je uz len 1.620 litrov..ale menej radsej nie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Mne sa tiež páčia také ryby.Hlavne druhy Cephalopholis.Ked bude raz dom ak bude urobím neakú 3000L na taketo ryby.
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

Za 3 -4 roky asi 10 nanorefov, potom nieco malo vacsie :roll: alebo nie :roll: a teraz zraloka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: bambusový žralok

Príspevok od používateľa Lukáš »

bacil napísal:lukaš,ale myslel som bambusoveho žraloka o velkosti 60 cm.
Aj ja. :D Ziadny Rhincodon alebo Cetorhinus. :lol:

No a koraly tam kludne mozu byt (aspon makke urcite) - ked to ufiltrujes a vytvoris zony s dostatkom svetla pre koraly a dostatkom tiena pre zraloka.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

to Tomáš: Trefa :D
Naposledy upravil/-a vik_33 v 11 Feb 2009 23:13, upravené celkom 1 krát.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
bacil
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25 Aug 2007 12:03
Bydlisko: žilina

bambusový žralok

Príspevok od používateľa bacil »

no uvidim,ak sa na to odhodlam,dam sem nejake foto. popytam sa este fera v aqua reefe co a ako a uvidim. ale asi do toho pojdem. sak ak skape,dam tam nejake utesove rybky alebo murenu s perutynom.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Re: bambusový žralok

Príspevok od používateľa marcelv »

Lukáš napísal:
bacil napísal:lukaš,ale myslel som bambusoveho žraloka o velkosti 60 cm.
Aj ja. :D Ziadny Rhincodon alebo Cetorhinus. :lol:

No a koraly tam kludne mozu byt (aspon makke urcite) - ked to ufiltrujes a vytvoris zony s dostatkom svetla pre koraly a dostatkom tiena pre zraloka.
Pehodiť deku cez pol akva
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: bambusový žralok

Príspevok od používateľa tomáš »

bacil napísal:no uvidim,ak sa na to odhodlam,dam sem nejake foto. popytam sa este fera v aqua reefe co a ako a uvidim. ale asi do toho pojdem. sak ak skape,dam tam nejake utesove rybky alebo murenu s perutynom.

Prispevok hodny akvaristu :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
....každý život si zaslúži respekt....
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"