Akva z PO

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

Uz som to nasiel :D
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa JA »

Ja som si prave objednal http://www.shop-meeresaquaristik.de/pro ... tor-C.html a ako napln http://www.shop-meeresaquaristik.de/pro ... imer-.html
cital som na to len same pozitivne reakcie (reaktor a hlavne ta napln).... tak uvidm.
Tiez mam problem s CA, MG a KH, ale pred tym ako som zacal pouzivat sol ATI, som mal problem iba z KH (pri soli Tropic Marine PRO). Jednoducho som menil vodu raz do mesiaca a akvariu fungovalo a teraz po dvoch mesiacoch s ATI, ked som videl ze s koralmi je uz akosi zle som CA nameral pod 300 !!! Novorozrobena voda s ATI solou mala MG pod 1000 :(. Ktovie ako to je s ostatnymi mikro a marko prvkami.
Citam ze si z Presova, kde si zohnal tu sol PREIS ? Udajne je tiez dost dobra ( http://www.preis-aquaristik.de/de/techn ... rsalz.html ) Sranda, ze PREIS tam pise aby sme si dali pozor na soli, ktore sa zmiesavaju v pomere 340 az 390 mg na 10 litrov vody (spravne by malo 310mg), udajne sa jedna o soli chudobne na mineraly... Sol ATI sa zmiesava v pomere 404mg na 10 litrov vody !
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

No sol PREIS som kupil od Fera Bajanu zo Ziliny, ma toho paletu a ja od neho beriem skoro vsetky veci :)

Ja som ATI tiez skusal ale nakoniec som skoncil pri tej PREIS, chlapik co mi ju odporucil tvrdil ze je to ta najlepsia co vyskusal ze je rovnako dobra ako TROPIC Marin mozno o trochu lepsia, zatial som spokojny.

Ja mam reaktor od Grotechu 110, a napln dam koralove ulomky + MG od grotechu pre reaktor.Este somto ale nespustil stale sa to nejak natahuje ...
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

Tak momentalne odchadzam na dovolenku dufam ze to akva tych 12 dni vydrzi a ked sa vratim tak konece by som dal do prevadzky kalcium reaktor. Mam reaktor, obehove cerpadlo na nuteny obeh vody, napl - koralova drt + Mg od grotechu a CO2 bombu. teraz to len nejak slusne dat dokopy a spustit. :D Dufam ze to obyvatelia akva ocenia 8)
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Ca REAKTOR

Príspevok od používateľa matej »

Tak konecne dufam dam do prevadzky Ca reaktor, neviem cim to je ale u mna v akva mam dlhodobo problem s nizkym Ca a MG, skusal som vsetko mozne - doplnovanie rozne soli, tak soms a rozhodol ze dam Ca reaktor a bude. Reaktor uz mam teraz este cakam na valec na redukciu CO2 - aby to uz bolo komplet. Fotky prilozim neskor
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa kubrt »

to je zvlastne, lebo ak su tie tvoje fotky aktualne a nadrz je zvacsa osadena len makkymi koralmi a LPS popripade SPS je len zopar kuskov, tak ti nema co znizovat Ca a Mg. Ak sa doteraz vsetkemu darilo a nehodlas vymenit koralovu osadku len za LPS alebo SPS, tak by som ten reaktor asi ani neriesil.
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

Jo to je prave ta vec, ze ide to dole a neviem zistit preco, uz som skusal vsetko mozne ale nic nezabralo dlhodobo. Ca este ako tak udrzim ale Mg lieta hore dole. Preto idem skusit ten reaktor a dufam ze sa to uz da konecne dokopy.
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

Tak nastal cas na zmenu nadrz. Moje terajsie akvarium zacalo presakovat, po rychlej oprave to nejaky cas vydrzi, ale urychlilo to len moje rozhodnutie nad vymenou nadrze.


Takze moja predstava je - 150 x 60 x 70 cm (dxsxv). Prepad bude v strede pri zadnej stene. filtaciu asi ponecham na ten sposob aka je teraz - t.j. siporax, uhlie+zeolit+phosex. Stojan by som rad urobil z dreva. Tento ma ani nie 5 rokov a je uplne hrdzavy.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa rybka »

Vidíš, nevěřil jsi tomu, a bude z Tebe pán akvarista :D
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

Prva vec co chcem vyriesit je stojan - rad by som dreveny aby to nieco vydrzalo. Murovat nemozem a kovovy uz radsej nechem. Vie niekto poradit na 630 litrove akva ako by mal taky stojan vyzerat a z akeho konkretne dreva by to bolo vhodne urobit ?
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa JRx »

mno tak na 500L tu ma sedo dreveny, ja planujem na 800> tiez z dreva....
ma niekto velku nadrz 500> na dreve ?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

nakres takeho stojana by sa hodil :D
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa Roman »

zrovna som sa vratil s doskou z obchodu a idem vystuzovat skrinku z IKEA aby udrzala 430l akvarko

skusim to nafotit
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
sedo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 27 Sep 2008 21:13
Bydlisko: kosice

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa sedo »

akvarko 008.jpg
Toto je podklad z ocele,ale ja som na drevenom strope a nosnosť bola slabá.Ešte vyhrabem dade foto dreveného rámu.
sedo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 27 Sep 2008 21:13
Bydlisko: kosice

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa sedo »

akvarko 012.jpg
Hranoly sú lepenáče rozmer asi 80/80 borovica.Na ocelových jakloch je nalepená vodoodpudivá doska a na nej drevený rám.Natreté vodovzdorným vraj ekolakom a pretmelené silikónom.filter umiestnený pod akva je zdvihnutý na úroveň rámu,takže pod filtrom je vodonepriepustná vaňa na výšku 8 cm.Keďže ma v začiatkoch vyplavil "kvalitný" reaktor /od KZ/ som s touto vaňou moc spokojný.
Celý rám je lepený a poistený vrutmi.Poroku ani najmenšie zmeny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"