Akva z PO

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

To akva je ake velke ???
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa kominík »

kubrt napísal:to je zvlastne, lebo ak su tie tvoje fotky aktualne a nadrz je zvacsa osadena len makkymi koralmi a LPS popripade SPS je len zopar kuskov, tak ti nema co znizovat Ca a Mg. Ak sa doteraz vsetkemu darilo a nehodlas vymenit koralovu osadku len za LPS alebo SPS, tak by som ten reaktor asi ani neriesil.

sarkáče ,sinulárky ,lobofitony - žerou vápno po lopatách ,takže se vůbec nedivím poklesu vápníku a hořčíku :?
sedo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 27 Sep 2008 21:13
Bydlisko: kosice

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa sedo »

Akva má 500 l a pôdorys 140/55 +filter 100l.Spredu je ešte stĺpik ,ten nieje napevno a dá sa odobrať.Ten istý rám s menšími upravami použijem na nové 800litrové.
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

Tak presne nieco take hladam. Dufam ze to vydrzi podstatne dlhsie ako zelezo :D

Musim sa poobzerat v okoli po nejakom sikovnom stolarovi co by mi to dal dokopy. Vdaka
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa JRx »

sedo
este material eurohranolu:
SMREK,
DUB,
BOROVICA?

cena orientacne
Eurohranol "C" Smrek cink 72x86x6000
orientacna CENA: 448 €/m3 + DPH

dakto ma zaklincoval podstatne inou sumou ;)
uz neviem ani kto :)
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

Takze po stretnuti v Badine kde som sa bavil s par ludmi na temu mojho noveho akva som sa rozhodol ze stojan urobim kovovy a dam ho poniklovat. Ak este plati cena co som sa tam dozvedel - asi 40 centov za kg tak myslim ze nieje co riesit. Predpokladam ze takto osetreny kovovy ram vydrzi hooooodne dlho :D
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Akva z PO

Príspevok od používateľa matej »

Niekedy okolo Vianoc zacalo akva slzit, snazil som sa to optravit ale pred Novym rokom uz nebolo na vyber a musel som vodu vypustit a prednu stenu prelepit. Sposobene to bolo riasami. Aj ked som pri lepeni akva pouzil cierny silikon predsa len to asi nepomohlo. Vydrzalo to asi 4 roky.

Akva je momentalne prelepene a drzi ale uz teraz planujem nadrz vymenit - ak nie za vacsiu urcite z hrubsieho skla, pretoze asi som podcenil morsku vodu a nadzr o rozmeroch 93x65x70 (dxsxv) som urobil len s 10 mm skla. Takze nove bude bud rovnako valke ale s 12, alebo ak sa bude dat aj trochu vacsie.

Osadenstvo som musel prelovit do ineho akva - bohuzial mensieho a bez prepadu. Tuto operaciu vsak nevydrzali 2 zebrasomi a jedna zeva.

Takze poucenie - hlavne pre mna - ak clovek robi more nemal by setrit - ono sa to urcite vrati.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"