Nový reef ,500 litrů.... :-)

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa maro »

si děláte kozy? :D
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa Steedy »

maro napísal:si děláte kozy? :D
Ne proc ?! :twisted:
preji peknou slunecnou nedeli :D
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa amsi »

už mě to nějak přestává bavit ......... je to nekonečný kolotoč. Kdyby to někdo chtěl vše, jak to stojí a leží ,za rozumný peníz ..... asi se toho i zbavím. A nemyslím apríla ..... :evil:
Korály jsou roztáhlé ,ryby žerou, tváří se spokojeně, ale nedá se na to koukat ..... Stále dokola bakteriový zákal, hnědavé bahýnko ...... peletky ubývají dosti rychle .... Tyto věci nějak souvisí, když jsme to probírali s Kominíkem ...... Je tam bordel, bakterie se rozjedou, sežerou to, pak jich jemoc, zdechnou, rozloží se na bordel , pak ho zase sežerou bakerie, které se tím namnoží, pak opět zdecnou, vytvoří bahýnko ...... JAK to PŘERUŠIT ??????? UKONČIT ??????
Nevím co je v té vodě ..... NIC NEDĚLÁM ...... jen měním Kemiru, Silicarbon a dodávám peletky. Jsou to stejné problémy už druhý rok .... ať tam překopávám, nebo nepřekopávám .... Druhý rok čekám na najetí systému ....... Jak tady čtu, kolik lidí dá mrtvé šutry, nakape bakterie a za měsíc je systém najetý.
Fakt už NEMÁM CHUŤ do toho vůbec sahat. Za 7 let co mám akvárko jsem neměl tak BLBOU NÁLADU a BLBÝ POCIT že ať udělám nebo neudělám cokoliv ......... nikam se s vývojem a najetím akva neposunu. :| :| :|
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa JRx »

vitaj v klube
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa rybka »

druhá věta od konce Amsi, druhá...
a nemít v akva 50 druhů dvoucentimetrových oplégrů, kteří se od nepaměti nesnáší :D
... mám poloprázdné akva, k "radosti" obchodníků nenakupuji a čekám; co nejde půjde pryč, co jde bude mít prostor pro vytvoření velkých kolonií...
a o tom to je :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa amsi »

asi nepoznám co myslíš druhou větou , ale já nemám problém s korálnatci..... Nebavím se o tom co jsem odnesl ke Kominíkovi , to je už dost dlouho !!!Řeším vodu !!!!! to bahýnko a zákal ......pořád je bahýnko a zákal tak týden ..... TO musím vyřešit ...... :| přijít na to PROČ ??????
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa amsi »

50 druhů :wink: :wink: :wink: :wink: tož to bych byl dobrý :-) Nemám ani polovinu kusů co Bukasek nebo Kominík, nebo Humbert ...... a ani polovinu druhů :-) a jim se snášejí :twisted:
Ale opakuji, řeším vodu ,bahýnko a zákal ...... (bakterie) ... moc, málo , střídavě :| Nebo myslíš , že 8 mých oplégrů mi tvoří bahýnko?
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Nemam na to vek a ani prax v tomto obore ale napriek tomu si dovolim tvrdit, ze 85% neuspechov v morskej akvaristike je sposobenych prilisnou starostlivostou.
Odkedy som prestal sprtat v mojom akvariu este nikdy nevyzeralo lepsie, vodu som naposledy menil pred 1 1/2 rokom, doplnam len odpar a NP granule , medium do calcium reaktora a cistim skimmer. Jediny problem ktory mam je, ze fragy uz nikto nechce ani zadarmo..... :P
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa amsi »

Vím že mám nálepku PŘEKOPÁVAČE :roll: a věřte že se snažím ji odstranit a vím že to nebude jednoduché. Zatím jsem do akva nesáhnul od Slezského reefpiva (měsíc a půl) .....
jen jsem přidal čerpadlo k Vortechovi. Podotýkám, že takové to bahýnko jsem neměl nikdy, až v Bohumíně a pokud to je jak psal Rybka, tak je tady špatná voda ???? Kdybych věděl o někom, kdo bere v domácnosti vodu se stejného zdroje a má mořské akva ..... a nemá tytéž problémy, uklidnilo by mě to ..... Takhle mi přijde že bojuju zbytečně.
Chci vědět PROČ PROČ PROČ ????? Z ČEHO ZČEHO Z ČEHO ????? Jak nastolit rovnováhu , pokud to není nekvalitní vodou z řádu ????
Bukasek když bydlel v Bohumíně neměl SPS a LPS ..... takže tam neporovnám.
Co odstavit peletky ......... já myslím že vše to je bakteriema ....... je jich moc a pak chcípnou ....... a z nich je bahýnko ??????
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

ak mas vyvedeny odtok z granuloveho reaktora tak ako ma byt, do skimmeru , tak vobec nevidim dovod preco by ti mali bakterie tvorit bahno kdekolvek v systeme
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa amsi »

Ondrej Tlach napísal:ak mas vyvedeny odtok z granuloveho reaktora tak ako ma byt, do skimmeru , tak vobec nevidim dovod preco by ti mali bakterie tvorit bahno kdekolvek v systeme
mám to do komory s odpěňovačem , nasměrováno na nasávání ......
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

skus to pripojit tak ze voda z reaktora pojde kompletne cez skimmer a ak ani to nepomoze mas zrejme slaby skimmer
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa gut »

mám to uplně stejně zapojené jako ty a nic se mi na utesu netvoří.btw viděl jsem to a opravdu to není tak že Amsi něco přehání s překopáváním nádrže.všechno vypadá zdravě jen je utes pokrytý hnědavým práškem.zkus vypnout ty pelety a počkej dva-tři dny.pokud ti ten povlak začne mizet bakterie ho žerou.potom začni dávkovat líh,cukr,ocet a denně čistit skimm.máš to celkem slušně zarybněné tak ta rovnováha je jak na houpačce.o prodeji vůbec neuvažuj.máš to pěkné a tohle bahýnko určitě vyřešíš.-)
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa amsi »

:| :| :| měl by být do 850 litrů , pokud je slabý , budu muset jít jinou cestou než peletkovou ..............
Asi by to tak nemělo být, ale momentálně nemám na to abych kupoval silnější ......... Raději budu dávkovat vodku místo pelet.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nový reef ,500 litrů.... :-)

Príspevok od používateľa amsi »

poměr toho lihu,cukru a octa ? a dávkování??? a co vodka místo lihu? to je asi fuk.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"