katastrofa

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

dva roky zpet
dva roky zpet
pred rokem
pred rokem
dnes
dnes
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

bohuzel nevim co se presne stalo ale nikdy to nebylo uplne dobre ale tentokrat mi malem chciply vsechny koraly jak to polezlo vsechno tou sinici, musel jsem je dat na chvili pryc jeste ze pritelkyne ma taky akvarko. chtel jsem to vsechno zrusit ale nejak mi to srdce neda tak se chysta kompletni prestavba pristi tyden jsem si vzal volno tak doufam ze to za 4 dny stihnu chtell bych jet na peletky a doufam ze po 5 letech co mam more doma to bude konecne nejak dobre
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa Martin »

Tady bych to viděl na vizuální kontrolu a konzultaci.

Vše zdarma Martin - Klimkovice
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

spis se to musi udelat od zakladu nove .

momentalne to je takhle :

akva 100*50*50
filtrace miracle mud
odpenovac : od sery do 600 litru morske vody
osvetleni spalil se mi jeden predradnik a sral jsem na to takze jen dve t5 39w
proudove caerpadlo marine 2500l/h
obehove cerpadlo aqua bee 2000l/h
phos ex : 600ml mesic je tam dan novy
nejake biobalsy , a bioakvacit
ryby : 2*ocelaris¨
4* parasema
1* valentini
tot vse

koraly:¨

temer vsechny u pritelkyne v akva zustali mi tam jen discasomy a tem se tam nejak dari

nove:

aqua bych chtel predelat mam prepad na kratke strane uprostred takze ve ctvrtek odlepit
prepad a vlepit ho do kraje vyvtrtat nove diry stare prelepit kusem skla

filtr :
miracle mud poleti primou carou z druheho patra ven
cele vycistit , a dat jen reaktor na pety ten vyustit primo k cerpadlu od odpenovace potom dalsi neco jako rekatorek na aktivni uhli a tot vse zadny bioakvacit

svetlo : uz je objednane 2 tydny z kanady
melo by dojit jde o zavesne svetlo se 4*39w t5

cerpadla: k marei prijde jeste jedno take objednane z kanady ma dve vrtule pry to ma simulovat proudy uvidime ma vykon max 6000l/h

doplnovani odparu taky z kanady


pisek v akva kompletne proprat

stavajici vodu nechat asi 100l
zbytek prijde nova

ps( mozna ty sinice se udelali aji z reverzky uz ji mam dlouho a nejak jsem zapomel na membranu) takze membrana nova tyden i se vsema filtrama

a dal budu jen doufat ze se nestala nekde nejaka chyba kdyby neco mejte pripominky a nejake dalsi rady moc dekuju
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa lary »

Nejsem moc zkušený mořský akvarista, ale viděl bych příčinu že si se zapoměl starat o RO.
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

jo to ams pravdu ale jeste neco tam muselo byt znam jedno akva kde se lila voda s kohoutku a sinice tam nemel a kdyz mel tak jen v hodne malem mnozstvi ale za chvili se stratila
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa klaun22 »

Mohu ,zvlastní zkušenosti potvrdit, že takto to vypadá ,když se čepuje s kohoutku.Voda je všude jiná a někdy to je třeba rok v poho a pak to přijde......, a už se člověk nestačí divid , ono to časem přeleze přes určitou mez ,některé hodnoty se nahromadí a je rovnovíha v AQ pryč a nezabrání tomu ani pravidelná výměna vody, spíš naopak, ta tomu ještě více pomáhala a povlak živila :shock:
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

bohuzel asi to ta skoro bude v domeni ze reverzni osmoza vydrzi dlouho a tak to potom dopadlo ale chybama se clovek uci a aspon vim ze setrit na spatnem miste neni dobre nic mene uz mam skoro vsechno prichystane na novy zacet jen jesna vec poradte mi jak bude nejlepsi prepad

uprostred na dlouhe strane ho nechci

uprostred na kratke strane je ted a je to asi to nejhorsi co se mohlo udelat komin je velky a kolem nej se nedostane dostatecny proud a zabira hodne mista akva vypada mensi

do ted bylo akva tak ze ze 3 stran se obchazelo ted nove bude pritaplne na zdni a komin bude v pravo ale!!! nalepit ho do rohu mislim tak ze plat skla dat zesikma k hlavnimu akva nebo udelat normalni komin k pravemu rohu?????
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa rybka »

Příčin může být mnoho, chyby je vidět i na historických fotografiích (ale o tom nechci polemizovat). Tyto díla zkázy jsem viděl několikrát, pernamentně na to upozorňuji a vždy tam bylo jedno společné - americký nebo i německý zázrak na kolenou... Lze to i změřit: úlet obsahu dusičnanů ve vodě nad 100 mg/l provázený úletem smrtících dusitanů nad 1 mg/l.
Stačí vyčerpané "zeolitové" lože a výměna většího objemu vody v zanedbaném akváriu. Sorbent ze skupiny zeolitů z čerstvé vody natáhne draslík a zároveň vytěsní dusíkaté sloučeniny; přitom to předtím dělal opačně. Amen.
Zeolit je podvod, který funguje; ale jen za určitých podmínek, ne vždy.
Otec použití těchto sorbentů ve střední Evropě
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa klaun22 »

Ale jinak Ti co nejvíce přeji, ať se ti obnova AQ podaří, ne každý, se umí pochlubit nezdarem,díky tomu , se celá řada budoucích reefařů má možnost se do budoucna vyhnout problémům nejen při založení AQ ,ale i po provozu více let. :wink:
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

takze vcera vypusteno akvarko a odlepen komin prepadu. dodelany reaktor na peletky a vyprany pisek . dnes vyhazovani miracle mudu do popelnice uz se na to tesim :D ,ocisteni sten od lepidla a vycisteni celeho filtru a snad vyvrtani jedne diry ( voda z navratoveho cerpadlu uz se nebude vracet zkrz akvarium ale trubka se potahne za akvarkem, z duvodu vetsiho prostoru v akva) prikladam par fotek jak to zatim vypada
DSC02707.jpg
DSC02708.jpg
DSC02712.jpg
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa Steedy »

Super povedl se ti ten reactor :-) vypada podobne jako muj :-)
Srouby jsi tam dal nerezove? at se povede prestavba a posli pak dalsi foto :-)

Jeste jedna rada : pokud nemas stelovaci new jet tak by bylo oky na vystupu vody dat nejake skrtitko prutoku at su muzes stelovat prutok vody a silu michani.

Pak se nekdy stav na pokec.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa vasekg »

Rybko prosím pro poučení nás začátečníků:

1. Jaké chyby jsou vidět na historických fotografiích? (to proto, abych nedělal stejnou chybu, až budu na jaře zakládat novou nádrž).

2. Proč je zeolit podvod a za jakých podmínek funguje? Ptám se proto, že v akvárku ho mám dostatečně mnoho - někdo by řekl, že až moc na 120 l. a měním ho v punčochách skoro pravidelně (když si vzpomenu) - od začátku roku bylo NO2 NO3 0, nyní je NO3 slabě měřitelné na hranici cca 1-2 mg s tím, že tam mám 5 ryb na 120 l vody a silně překrmuji.

Díky Vašek
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

Steedy napísal:Super povedl se ti ten reactor :-) vypada podobne jako muj :-)
Srouby jsi tam dal nerezove? at se povede prestavba a posli pak dalsi foto :-)

Jeste jedna rada : pokud nemas stelovaci new jet tak by bylo oky na vystupu vody dat nejake skrtitko prutoku at su muzes stelovat prutok vody a silu michani.

Pak se nekdy stav na pokec.
jj srouby jsou nerezove plastove jsem bohuzel nesehnal ale nemelo by to vadit. jinak ten muj new jet je stelovatelny takze v pohode a foto bude pridavat postupne jak se to bude dit a urcite se stavim hned jak to bude hotove tak prijedu a muzes se klidne i stavit ty se na to potom podivat
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa shark »

ty šrouby bych neriskoval.ještě to zkus sehnat nebo vymyslet jinak třeba nějaký pružný plastový spony nebo tak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"