katastrofa

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

jasan rad slysim pripominky k tomu co tady pisu. jsem za to rad aspon vim co a jak dal . ono jak jsem zacinal s morem taky jsem krmil kazdy den jenze potom mi par lidi co mi tehdy pomahalo zakladat more reklo ze nemusim zbytecne krmit tak casto ze to znecistuje vodu ze co 2 co 3 dny pry to staci tak jsem se toho drzel ,ale jak tady vidim jak krmite tak se do toho hned pustim a mam dotaz na nejake jine a dobre krmeni v podobe treba granuli nebo tak co pouzivate a co nori rasa? kde bych ji sehnal? dekuju za kritiku :)
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa Roman »

a oni tie artemie .... povedzme si pravdu, dost nahovno krmivo. ryby sa z nich moc nenazeru akurat zasvinis vodu, radsej by som daval mrazeny krill, cyklop, mysis, gammarus.. dle velikosti soudruha, ehm ryb
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa shark »

nori řasu koupiš v každým supermarketu s potravinami a to v místě kde se na regálech válí čínský nudle,wasabi,a ruzný spešl omáčky pro asijskou kuchyni
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

hura dnes odpenovac zacal odpenovat konecne, jinak diky za tip nori rasu uz mam, a zacal jsem krmit kazdy den mozna proto uz odpenovac peni :D , sinice se mi mozna jen zda ale je asi na ustupu zustava zatim jen vlaknita rasa v minimalnim mnozstvi na pisku uvidime jak se to zabehne jinak voda je nadherne pruzracna tak pruzracnou jsem ji jeste nikdy nemel je to parada , uvidime jak se to budue vyvijet dal
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

kluci co zabira na tu debilni kulickovou rasu ja se z toho zcvoknu uz ji tam mam zase a je ji zase dost :( nejak mi to more neni souzeno :(
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa kominík »

kuličkovou řasu a nebo sínici - hodně velký rozdíl

kuličková - dobrá kvalita vody
sínice - .....Po4 ...absorbent fosfátů měnit dokud se to nezlomí 1 x měsíc a chce to čas
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa Luděk »

No dobrá kvalita vody :wink: :wink: Pavle,roste mi v té sračce v práci a doma už dlouhou dobu nic. :lol: (díky bohu)
550l reef mix
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

ve vsi ucte s tou dobrou kvalitou bych to nevidel dobre pac mam jak sinici tak kulickovou rasu ale opravdu dost sinice je jen na pisku zatim ale uz z toho mru je tam pul kila phosu fe od pepina asi 14 dni a orat to nezabira zitra menim 20l vody ale nevim a k tomu jedu na pelety od 20.prosince takze to nepochopim. jen me napadlo nemuzou byt na tech kamenech nejake zarodky te kulickove rasy? roste mi to jen na tech kamenech kde to bylo kdysi :(
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa shark »

hele poradim ti aby jsi si nabral vzorek vody a dal otestovat na hygienu na Po4 No3 a silikáty.Pokud nemáš kam to dát testnout tak k tomu phosu co tam máš ještě přidej silicarbon od Pepina a čekej co se dál bude dít.podpořit celkově system mužeš ještě přidáním bakterií a výživu pro ně třebas v malém pravidelném přísunu vodky.Každopádně tim že přidáš silicarbon,bakterie a začneš po trochách dávkovat vodku nic nezkaziš a výsledky se dostaví.
Používateľov profilový obrázok
Milďa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 04 Feb 2008 08:45
Bydlisko: Ostrava-Poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa Milďa »

Ahoj,na kuličkovovou řasu,se normálně vykašli,sama časem zmizí,nebo se ti bude vyskytovat jen ojediněle.Máš čersvé akva,a všechno chce svůj čas.Všichni jsme si to prožili.Zkus to jak říká Shark.Já jsem teď měl 14 dní CA Rreaktor mimo provoz a taky se mi začal dělat binec ma písku.
105 kg po 2 dětech a 580l reef.
deliqent
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06 Jan 2009 21:43
Bydlisko: ostrava-poruba

Re: katastrofa

Príspevok od používateľa deliqent »

dobre vyzkousim to uz jsem pomalu zacal uvazovat ze prejdu na zeovit filtraci nejak po tech 5 letech zacinam stracet trpelivost uz vim jak se citi AMSI :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"