Moje první dvoustovka

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Zdravím všechny reefaře.
V sesypaném fóru jsem měl svůj příspěvek ohledně založení mého prvního mořského akvária, ale po jeho zkolabování se mi moje celé téma vymazalo. Konečně jsem se dokopal k tomu, abych si ho znovu obnovil.

Po mořské akvaristice jsem pokukoval dost dlouho a po delším sosání příspěvků a rad z tohoto fófa jsem se k podzimku r. 2008 konečně rozhodl. Zakoupil jsem nádrž 100x40x50 cm a v zadní horní straně jsem nechal udělat dva otvory, kterými měla téci voda do filtru, který je umístěn za nádrží a je stejné velikosti jako nádrž a tloušťky 10cm. Ve filtru byly udělány přepážky a jsou v něm úlomky živých kamenů, siporax a odpěňovač
první varianta přepadu.jpg
Do akvária jsem na dno umístil korálové chipsy a útes byl tvořen z mrtvých a živých kamenů.
První napuštění.jpg
K napuštění jsem použil destilovanou vodu smíchanou s Izraelskou solí. Proudová čerpadla jsem použil Marea Stream 4400. V poslední komoře filtru je výtlační čerpadlo a odpěňovač jsem použil od f. Akvarium systems 400.
filtrace.jpg
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Krátce po napuštění je projevila lajdácká práce sklenáře a tak musela být filtrace vypuštěna a musel jsem si přepážky přilepit sám.
potíže se sklenářem.jpg
K osvětlení nádrže jsem použil trubice 4x 39W T5 a 2x trubice T8.
Po nějakém měsíci se začaly objevovat sinice.
K mé velké radosti žačalo akvárko ožívat a začaly růst i nějaké řasy.
řasy a sinice v plném nástupu.jpg
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Radost netrvala dlouho a akvárko vypadalo jako nějaký vesnický rybník prný sinic a řas. Nestačil jsem z kamenů a stěn odsávat sinice a vše znovu narůstalo. 10 procent vody jsem měnil každých 14ct dní, ale nic se nelepšilo. Připadalo mi, že umírající řasy svým rozkladem krmily ty znovu narůstající. Jaké hodnoty jsem v akv. měl si již nepamatuji.
horší než kačák.jpg
Na radu jednoho z akvaristů jsem se rozhodl zakoupit slizouna, který mi měl s řasami pomoci.
první dělník.jpg
Po jeho zásahu se vše začalo lepšit a plocha akv. se začala čistit.
Na další radu jsem zakoupil Zebrasomu Flavescens, Zebrasomu Veliferum a dostal jsem i nějaké měkké korály.
další řasožrouti.jpg
Začalo to už vypadat k světu a bylo i na co se dívat.
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Po neúnavné práci rybek jsem mohl nasadit ipár dalších měkých korálů jako Sarkophyton, Cladiellu, Sinularii Flexibilis, Sinularii Duru, Discosomu, Capnelu sp. a pár Zooantusů. Začalo to už vypadat k světu.
začíná být k světu.jpg
po práci rybek a nasazení pár měkých korálů.jpg
Vzhledem k tomu, že se mi na hladině začal objevovat kal, tak jsem se rozhodl přepracovat odtok do filtru a udělal jsem takový improvizovaný přepad ze sifonu k automatické pračce. Do horní části přepadu jsem vyřezal hřeben a tato varianta funguje do současné doby.
poslední verze přepadu.jpg
Když se v nádrži začalo vše rozrůstat a hodnoty vypadaly velice dotře, tak jsem se rozhodl pořídit jeden tvrdý korál Caulastreu zelené barvy. Tento mám v nádrži do současné doby.
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Caulastrea.jpg
Pořídil jsem si i Euphylii Divisu, ale po zakoupení dvou klaunů začala odcházet. Jeden se v ní usídlil a doslova ji utloukl. Nepomohlo ani umístění na jinou stranu a vždy si ji našel a začal se v ní znovu rochnit.
další osazenstvo.jpg
Vzhledem k tomu, že jsem chtěl i další LPS nebo SPS, rozhodl jsem se zhotovit nádrž s řasovým filtrem a zkrápěcím filtrem nad nádrží, do kterého čerpám vodu ze stávajícího filtru a ta se ze skrápěcího filtru vrací samospádem do nádrže. Jako filtrační materiál jsem ve zkrápěcím filtru použil siporax a valouny, které jsou ze zpěněného skla a jemného písku z mořských mušlí. Má prý pórovitost větší než siporax a je to novinka z Holandska. Jediná nevýhoda je, že v mořské vodě plave, takže se asi hodí jen do zkrápěcího filtru, nebo by se musel zatížit v nějaké plastové klícce.
obdoba siporaxu.JPG
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Celkový pohled na filtr nad akvárkem.jpg
řasový filtr .jpg
zkrápěcí filtr.jpg
. Dále jsem do přepážky filtru před odpěňovač umístil 20 cm vysoký a čtvercový 9x9 cm košíček, do kterého jsem nasypal biopeletky a ze zhora jsem do tohoto košíčku zavedl potrubím vodu z čerpadla, které peletky přímo čeří. Potrubí je na konci zazátkováno a postranách jsem do něho vyvrtal otvory, aby to pořádně zčeřilo obsah košíčku. Asi to funguje, jelikož se v odpěňovači začal objevovat černější humus než obvykle. Měkké korály také trochu pookřály.
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

přepážka s biopeletkami.JPG
Pohled do košíku.JPG
IMG_3093.JPG
V současné době jsem s nádrží docela spokojen, ale spokojenější bych byl, kdebych dovnitř umístil ještě nějaké tvrdé korály, ale to se plánuje až po zabudování nové 400litrové nádrže, což plánuji na jaře letošního roku. O průběhu instalace a návrzích budu předběžně informovat. Dále se plánuje změna osvětlení na 2x T5 a diodových světel, které jsem dostal od synů k vánocům. Takovou svítivost, kterou mají jsem sám nečekal a jsem mile překvapen. Příspěvek o tomto osvětlení časem umístím do sekce osvětlení. Dále již jen přikládám pár fotek osazenstva a foto nádrže z poslední doby.
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Cladilea.jpg
další sinulárka.jpg
diskosomy.jpg
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Hepatus.jpg
jako v peřinkách.jpg
Klauni po roce.jpg
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

pár zooantusů.jpg
sarkofyton.jpg
sinulárka.jpg
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

xénie.jpg
Zebrasoma.jpg
Zelená Sinulárka.jpg
Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem si pořídil i rybku Centropyge acanthops, kterého však pomalu není možné vyfotit, ale možná se na nějakém snímku také mihl. Snimky nejsou nic moc, ale na kompakt to docela ujde.
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Foto z poslední doby.
současný stav.jpg
současný stav 2.jpg
Sinularia dura.jpg
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Luděk »

Moc pěkné akvárko,vůbec se netrap ,že tam máš "jenom" měkké koráli,je to hezké,barevné,pořád se tam něco hýbe a udržet je v pěkném stavu není úplně jednoduché,jak by si někteří mohli myslet :D
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa shark »

vypadá to super :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje první dvoustovka

Príspevok od používateľa Lukáš »

Pozor na tu pachyclavulariu, aby si nemal coskoro AQ v jednej zelenej farbe.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"