Zuvo 200L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

zuvo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 13 Júl 2010 08:32
Bydlisko: BA

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa zuvo »

a existuje vobec nenarocny lps/sps? Chvilu to teda potrva - cca 2-3tyzdne, kym mi dojdu streamy a k tomu spravim upgrade svetla - zatial su tam len Hopar 5xblue a 1xwhite, no svietim len 3oma.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa Steedy »

Z sps jsou nejmene narocne - montipory digitata , foliosa dale turbinarie,seriatopory atd atd.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa shark »

no nevim tak třeba muj postřeh je že většina acropor , neřkuli všecky co mi prošli rukama snesou daleko víc než seriatopory.Osobně bych je do počátku nedoporučil.

Raději bych zustal pouze u montipor pokud jde o osp tak jsou relativně lehko sehnatelné a vydrží asi nejvíc
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa vik_33 »

kromě montipor bych mezi dobré startovní sps ještě zařadil pocilloporu ... osobně jsem s ní a s "placatou" montiporou před lety začínal ( tenkrát jsem dva kousky získal od rybky a byl to moc dobrý počin - btw mám je dodnes :wink: )
A trubice Hopar vyhoď co nejdříve - ve chvíli kdy rozsvítíš kvalitní trubice ( např. ATI ), uvidíš, že je to rozdíl jako svíčka a halogen :!:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
doctoracropora
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03 Feb 2009 22:06

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa doctoracropora »

no nevim nevim jestli montipora digitata je tak lehky chovanec plno lidi ani nevi jak ma poradne vypadat mozna ze preziva ale neni to ono. mam odskouseno ze montipora digitata potrebuje vice svetla a proudeni nez nejake acropory ja osobne je mam tesne pod 400W hqi a to se jim paci a ty barvy ne nejake hnede u dna nadrze.jak jim nedas co potrebujou tak s toho budes mit hnedej pahyl co neroste. :shock:
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa vasekg »

Mám několik fragů montipor z jednoho matečního kusu, co se mi povedlo postupně rozlámat a mohu potvrdit, že ty fragy, které jsem nechal hned na hladině - cca 5cm pod T5, rostou daleko rychleji a mají více vylezlé polypy, jsou vybarvenější, celkově vypadají lépe, ty u dna nevypadají špatně, ale když jsem je teď přelovoval do nového akvárka, kde jsou všechny vedle sebe, rozdíl je znatelný.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jen pro toho, kdo nepostřehl jak zněl dotaz :
a existuje vobec nenarocny lps/sps?...
tzn. který korál je vhodný do začátku ... o podmínkách úspěšného chovu korálů jsou tu jiná vlákna ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa amsi »

složitý dotaz ....... pokud bude od začátku vše jak má , v pořádku, parametry ok, tak nevidím důvod nemít prosperující jakýkoliv LPS , SPS hned? . ...... .Rozjetí nádrže, kdy funguje nějakou dobu, neznamená že jsou podmínky lepší. Mi v nové nádrži jely všechny běžné SPS a LPS a teď po pár letech se s nima nedomluvím .......
zuvo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 13 Júl 2010 08:32
Bydlisko: BA

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa zuvo »

to vik_33 viem ze su tu ine vlakna o koraloch, ale vzdy len priamo na dany druh.. Chcel som objektivny pohlad, na spolunazivanie makkych vs tvrdych atd,.. som rad ze kazdy povedal svoj nazor a hlavne skusenosti, takyto pohlad na vec by som nemal bez vasich komentov. Tymto vlastne vidime, ze 100 ludi 100chuti a 100nadrzi :-), a kazdy si vyberie ten vlastny smer.

V tomto vlakne si robim vlastne dennik o svjom akva, tak kto ma chut sa vyjadrit budem len rad.

to amsi: zdielam s tebou tuto myslienku,.. a teda jedna otazka - "parametry ok", zatial mam refractomer, Salifert NO3 a PO4,.. je potrebne este nieco predtym zmerat nez dam prvy koral do akva? (Ca,KH,Mg,Ph...). Mam na to cca 3tyzdne, takze mozem sa aj na to nejak patricne pripravit.

Dakujem este raz velmi pekne.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1391
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Nazdar, to tiež záleží od toho aký.
V každom prípade KH by malo byť niekde medzi 7,5- 9.
Ak plánuješ začať s makkými, tak Ca, Mg až také dôležité nie a budeš mať aj väčšiu toleranciu na prípadné vyššie koncentrácia NO3, resp. PO4. Ale vyššie nie vysoké :)
Ak to chceš rozkrútiť rovno s SPS, tak by si mal mať stabilné Ca niekde 400-440 a Mg okolo3 násobku. Inak sa ti Ca nebude rozpúšťať, sú antagonistami. No3 čo najbližšie k nule a PO4 žiadne- ideál. Aj medzi nimi by mal vhodný pomer, o tom viac iní borci, pozri napr. komentáre Reicha na jeho merania pre iných.
A s tým čo napísal amsi nechcem polemizovať, ale asi záleží ako si každý akva rozbiehal ( koľko živých kameňov, živej vody s planktónom...)
Rhonald L. Shimek, viac krát spomínaný na tomto fóre píše jasne, že napr. Acropory do mladšieho akva ako rok nepatria. Umrieť nemusia, ale... A určite je diskutabilné z akého štartu vychádza on.
Jedno je isté. Ca, Mg, KH, NO3... Je jedna vec, ale nie všetko zmeriaš. Mal som v prvom AQ len odpeňovač s lipovým drievkom, kanistrový filter, žiaden prepad ( to bola robota zbierať sajrajt z hladiny) a všetky parametre boli super a to som nemeral kalorimetrickými testami. Hystrix rástla ako divá, euphíle boli nádherné, acropory boli 3. 2 z nich aj rástli ale o farebnosti som veľmi hovoriť nemohol.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa amsi »

Co napsal Marian je fakt , Ca, Mg,Kh,Ph, NO3,PO4 to by mělo být v určitých mezích. Dá se to změřit a upravit. Jsou to asi základní věci. Mnoho lidí tady neměří ani polovinu toho a mají funkční akva,kde jim vše roste a pak jsou takoví co měří vše a taky jim roste a pak zvláštní jedinci, co měří a upravují kde co a stejně je tam ještě něco, co třeba nezměřili a zrovna toto jim dělá v akva paseku :roll: Musíš to vyzkoušet. Není recept. Já rozjížděl s mrtvýma kamenama, nic jsem neměřil, nic nedodával a po tom co mi zmizela fialová sinice jsem dal Pocilo,Seriato,Monti -pory a rostly.
Používateľov profilový obrázok
Specnaz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 15 Aug 2008 09:03
Bydlisko: Teplice v Čechách

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa Specnaz »

Zdarec. Mám 250l AQ, většinou měkké korály. Do tak mladého AQ bych snad ani nedal měkké. Zkoušel jsem sps a lps. Acropora mi odumřela do měsíce, dvě montipory se drží a LPS Caulastrea furcata té se očividně daří. Takže podle mého poznatku, není vhodné kombinovat měkké VS SPS/LPS. Zatím zůstávám u měkkých, možná na dlouho, pro mě je s nima AQ živější jak se v proudu hýbou. To je ale každého rozhodnutí.
320l system (250l AQ + 70l sump) » start 20.8.09
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2556
Používateľov profilový obrázok
Specnaz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 15 Aug 2008 09:03
Bydlisko: Teplice v Čechách

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa Specnaz »

Jo a ty LPS/SPS jsem se odvážil dát do AQ po roce a půl.
320l system (250l AQ + 70l sump) » start 20.8.09
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2556
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa shark »

když jsme u kombinace měkáče,LPS,SPS tak se nedoporučuje udajně ani kombinace samotných SPS a LPS.
Je to těžký.Mě se to drží vše včetně měkáčů ale je fakt že system má celkem 700L a tak v menším AQ to muže dělat paseku(ale taky nemusí)
spíš jde o to co se ti bude líbit a hlavně počítat stim že měkáče spotřebují dost místa
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1391
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Zuvo 200L

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Myslím, že minimálne pri kombinácií mäkkých a SPS je treba povedať, že použitie Aktívneho uhlia je nevyhnutnosťou, pretože absorbuje organické obranné látky nimi vylučovanými. A meniť pravidelne tak raz 3-4 týždne
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"