vážne chcem mať morské AQ

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

koraly makke a ryb 6-8
yxvord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 06 Jan 2010 21:42
Bydlisko: Ružomberok

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa yxvord »

yxvord napísal:
yxvord napísal:
magi011 napísal:a ta heliofungia je v pohode nevbehne do cerpadla a ak ano neotravy mi to tam vsetko?
nie ta neputuje po akva ako sasanka a je zelena,ružova a tak

kukni tu:
http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/ ... formis.htm
takze čerpadlo New Jet 2300 je OK,do filtra staci jedna prepazka aby bola konstantna hladina a odpenovac pozri tu http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-r ... -x-15.html

robi to bajana,zeolit a uhlie daj do sietky:[url]http://www.pepinuvutes.cz/store/g ... -2-ks.html[/url]
a phos nieco taketo:http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-b ... padla.html

no a treba davat nejake bakterie
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

tie dva otvory v prepade sa robia to je otazka jeden je hlavny ten nizsie polozeny a ten vyzsi je nudzovka dobre som pochopil? no a tunze cerpadlo do akva moze byt aj turbelle stream 6065? a staci toto a a cerpadlo z filtra? uz konecne dostavam o tom predstavu kazdy krok co spravim vyfotim a zavesim to tu a budem cakat na reakcie. :roll:
yxvord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 06 Jan 2010 21:42
Bydlisko: Ružomberok

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa yxvord »

magi011 napísal:tie dva otvory v prepade sa robia to je otazka jeden je hlavny ten nizsie polozeny a ten vyzsi je nudzovka dobre som pochopil? no a tunze cerpadlo do akva moze byt aj turbelle stream 6065? a staci toto a a cerpadlo z filtra? uz konecne dostavam o tom predstavu kazdy krok co spravim vyfotim a zavesim to tu a budem cakat na reakcie. :roll:
presne tak,prudové čerpadlo 6065 ok,a ked su tri diery jedna je na vytlak
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

takze do tej tretej ide hadica z cerpadla filtra? a nie je lepsie dat tu dieru niekde z boku akva nech vytvara prud?
yxvord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 06 Jan 2010 21:42
Bydlisko: Ružomberok

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa yxvord »

magi011 napísal:takze do tej tretej ide hadica z cerpadla filtra? a nie je lepsie dat tu dieru niekde z boku akva nech vytvara prud?
no moze byt aj z boku len nie moc nizko lebo ked vypne elektrika vsetka voda tecie do filtra a potom na zem az kym sa nezavzdusni a urob to trubkami na tvoje vytlacne čerpadlo NJ 2300 treba trubky 3/4 cola
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

neda sa to neako poistit spetnou klapkou na vyvode?
yxvord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 06 Jan 2010 21:42
Bydlisko: Ružomberok

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa yxvord »

magi011 napísal:neda sa to neako poistit spetnou klapkou na vyvode?
urcite ano ale aj spetna klapka sa moze zaseknut ale ked to das tesne pod hladinu tak to nepretecie
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa VINTR »

Proudové čerpadlo je OK. 6500 litrů ti udělá pěkný proud. Výtlačný čerpadlo bych dal silnější, ale to je otázka názoru. Já mám čerpadlo Oceanrunner s průtokem 3500 litrů (ono 1,2 – 1,5 m bude ztrácet na výkonu). Ten odpěňovač bych dal taky ARP X 15 (je určitě lepší). Kdys náhodou časem chtěl zkusit peleteky, tak ten cos uvedl na začátku by měl problém, ale ono je to také otázka financí. Mrkni sem
viewtopic.php?f=44&t=2278&start=375
Pepin nedávno uváděl, že má tělo za 1500 Kč + nějaký to čerpadlo……
Na klapku se vykašli dej to tak aby to nepřeteklo, jak zde bylo uvedeno (jistota je kulomet).
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa rybka »

magi011 napísal:takze do tej tretej ide hadica z cerpadla filtra? a nie je lepsie dat tu dieru niekde z boku akva nech vytvara prud?
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=2&t=3006&start=15
použij pračkovou hadici za 1,5€, jeden konec je rovný (na čerpadlo), druhý je kolínko 90°, to nasadíš na odřezek PVC bazénové trubky DN 32. Detailní foto najdeš na odkazu :D
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa vik_33 »

V přepadu nejlépe 3 díry - jedna pro výtlak, jedna pro přepad do filtru s kulovým ventilem na regulaci průtoku, a jedna pojistná, kdyby se to někde ( třeba kolem kuláku ) ucpalo. Zpětná klapka je na nic - bude Ti jen snižovat průtok a její funkčnost v případě potřeby je dost problematická ( slaná voda je prevít ). Výtlačnou trubku nahoře zalomíš k jedné boční stěně a podél této stěny uděláš z trubky více vývodů těsně pod hladinou. Výtlačné čerpadlo NJ 3000 je slušný výkon za rozumnou cenu ( běží mi v AQ pátý rok ). Proudových čerpadel budeš potřebovat více jak jedno, abys dosáhl co nejlepšího proudění - výkon je potřeba, ale ještě víc je potřeba správně je v AQ umístit. Pokud jde o filtraci, je několik možností a kde-kdo Ti bude tvrdit, že ten jeho způsob je jediný správný ... Nejlepší je vidět na vlastní oči AQ, fungující delší dobu a takový systém okopírovat.
Osmóza Ti stačí GPD75 za cca 1500,-Kč ( např.: http://www.mangala.cz, http://www.pepinuvutes.cz ) Bez osmózy se do mořské akvaristiky vůbec nepouštěj.
Dva druhy klaunů v 360L AQ můžeš mít, ale je lepší je tam dát společně, aby si hned z počátku našli "svůj" kousek AQ. Při pozdějším přidávání starousedlíci berou nováčky jako vetřelce.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa VINTR »

S těmi klauny to je pravda, dá se to, pokud je tam vpustíš naráz, ale i tak nemáš jistotu, že ti sáb nezabije ocellarise. Mám v nádrži cca 300 litru dva druhy (Amphiprion ocellaris a Amphiprion clarkii). Jen bych doporučil vyber si pouze jeden druh (dva druhy bych tam už nikdy nedal), mě je bližší ocellaris, je klidnější a když jim tam dáš sasanku, nebo osídlí něco jiného „chlupatého“ tak jsou tam prakticky furt a vyjíždí jen na krmení a pokud budeš mít pár, tak se ti určitě vytře (nepočítej z odchovem). Ti druzí „černí“ jsou trošku agresivnější a v sasance jsou prakticky jen v noci, když spí (asi proto, že jsou větší) . Ti větší vyhánějí ty menší a nechávají jim malé teritorium i když jsou na sebe zvyklí. Pokud bys dal jako první clarkii určitě by po vpuštění zabyli ocellarise.
Jinak klauni si časem vlezou do čehokoli, mě cca 1 rok hlídali proudové čerpadlo a vytírali se tam. Ze sasankami je to ….. Mám zkušenost, že jediná co je good a je odolná je hadonka, ale do té mě nikdy ocellaris nevlezl, jen ti černí a kteří ji nosí vhozenou potravu. Ostatní sasanky mi pošly cca po 6 měsících úplně zmizeli (zmenšovali se až nebyly).

Jaký máte zkušenosti se sasankama např. quadricolor. Jak se správně o ni starat, co ji dávat. Momentálně tam mám 1 ks a krmím menšími kousky rozetřených krevet natažených ve stříkačce s hadičkou a vidím, že se jí zatím jak štakš daří. Zde na fóru jsem nenašel jak na to. Neprosperuje jim nějaký prvek nebo vitamín, aby byli ve správné kondici? Co osvětlení, hadonce stačí cokoli, quadricolorka toho taky moc nepotřebuje.
Prosím Vás víte někdo jak na ně co jim evidentně vadí?

A na tu osmózu se podívej pro přehled i sem
viewtopic.php?f=47&t=2826&start=45

Podotýkám jsem stále začátečník.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa Roman »

ad 2 druhy klaunov v 360 : kombinacia ocellaris a sebae je OK, Clarkov by som nekombinoval s inymi druhmi, rovnako ako Premnasa (pokial akva nema aspon 1000l a 2m na dlzku)
kazdopadne existuju este vhodnejsie druhy nez sebae, akurat sa tazko zhanaju

ad heliofungia : teto koral zaciatocnikovi rozhodne neodporucam
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa VINTR »

VINTR napísal:S těmi klauny to je pravda, dá se to, pokud je tam vpustíš naráz, ale i tak nemáš jistotu, že ti sáb nezabije ocellarise.
Já jsem kupoval sáby, ale myslím si, že mám klárky – nemá tam tu uzdičku a sou to takový hajzlici. Klark a Premas jsou agresivní jj (s primasem nemám zkušenost, ale dohromady bych tyto klauny s jinými nedával).
Michal Duris
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 05 Jan 2011 15:27
Bydlisko: Topolcany

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa Michal Duris »

Cerpadlo si daj silnejsie aspon to NJ3000, ja ho tiez pouzivam a vytvara v aqua celkom slusny prud. Vyvod mam tiez na boku a aby mi tadial nevytiekla voda a nevyplavila filter tak som to vyriesil tak ze som na vyvode dvoma kolienkami odskocil az nad hladinu a tym padom ked vypadne elektrika tak sa to po chvilke zavzdusni a filter nepretecie.. mozno to zahliadnes niekde v mojom vlakne na fotke, ako som to myslel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"