vážne chcem mať morské AQ

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

no uz doma pomaly skladam refugium ked to bude tak to tu hodim na schvalenie a mam otazku aky mate nazor na pozadie akvaria. co sa viac hodi do morskeho ci stenu len natriet na modro (videl som to na vacsine akvarii) ale bo sa hodi aj pozadie. rozmyslal som nad pozadim z tvrdeneho polystyrenu upraveneho epoxidom a posypane by bolo drtou z koralov co vy na to?
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

a este mam jednu otazku ohladne klaunov. dost som sa docital o nich ze je mozne ich aj rozmnozovat, je to len cisto hypoteticka otazka zo zvedavosti aky je pri nich problem vintr napisal ze nemam pocitat s odchovom
peter75
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 31 Máj 2010 05:07
Bydlisko: galanta

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa peter75 »

odchov klavnov :?: na to su tu iny borci a nedari sa :twisted:
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa vasekg »

Odchov klaunů je docela dobře zmapován. Takže v dobrých podmínkách se zkušenému reefaři zadaří. Ale vyžaduje to (kromě krmení, znalostí, odchovné nádrže a trpělivosti) ohromné množství času....jednou vynecháš krmení a pochcípe to....krmí se i ve frekvencích několikrát denně.

Byl jsem u dvou reefařů, kteří klauny (a nejen je) odchovali - z nihž jeden vůbec neví, co je to www.reef.sk, a zjišťoval jsem o tom mnoho. Protože já tu přemíru volného času mám a chci trochu vyplnit čas pokusem o odchov klaunů a lysmat. Když se mi to nepovode, nic se neděje. Nečekej od toho výdělek, maximálně se ti zaplatí investice.

Já prostředí, krmení i trpělivost mám (snad) a kvůli zkušenostem sháním informace od chovatelů, kde se dá.......
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa Roman »

pre kazdeho, koho co i len teoreticky zaujima odchov klaunov je knizka od Joyce Wilkerson : "Clownfishes" povinne citanie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa vasekg »

tuto knihu mi před měsícem doporučil známý na reefcentrále a od té doby ji marně sháním v el. podobě. Asi do ní budu muset zainvestovat a už se na ní těším :-)

V.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa Steedy »

Paradni knizecka , cela v AJ ale supr. bouzel nenasel jsem take v el.podobe. cena knihy je 799,- Kč pokud najdes levnejsi dej vedet.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"