vážne chcem mať morské AQ

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

viem ze skok z malawi na more je cez pol kontinentu ale chcem to vyskusat podla mna je to vrchol akvaristiky. je to proste krasne aj ked narocne. takze akva je 360 l chcel by som ryby s koralmi ale co najjednoduchsie cena starostlivost. mam taku predstavu neviem ci moze byt 2x chrysiptera parasema 2x amphiprion ocellaris 2x sebae, 1x chaetodon auriga 2x lysmata ambionensis, tectusy a sasanku entacmea quadricolor
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

moze to byt? ale potreboval by som hlavne pomoc pri zostaveni techniky parametre druhy a pod. dakujem
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

uz som tu toho nacital velmi vela ale mam z toho taky chaos hlavne zostavenie filtra. z coho ako pomohla by aj schema mam 96 l akvarko, z ktoreho by som ho vyrobil dakujem
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa Dano »

Moznosti sko postavit akvarko a filtraciu je vela. Pozeram ze si zo Ziliny, ved skus skontaktovat Fera Bajanu a porad sa snim, nie je sice jednoduche ho dostihnut, ale v stavani akvariek sa vyzna. Popripade nam sem potom hod svoje skusenosti, ako Fero v sucasnosti funguje :mrgreen:
Dano
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa bradoo »

Fero v súčastnosti ruší predajňu v ZA( pri auparku) a sťahuje sa do Hričova kde má eshop. Tam by chcel mať iba more. Oddelene nádrže na mäkké tvrdé atd.
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa JRx »

napis rozmery horneho aqa
prepad uz mas? - kolko dier?
napis rozmery tvojho planovaneho filtra
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

rozmery akvarka su d120 v55 š60 prepad idem spravit na bocnej stene. zatial mam len vnutornu prepazku na filter ale tu idem zrusit. akva na filter je 80x35x40
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa Roman »

magi011 napísal: 2x chrysiptera parasema 2x amphiprion ocellaris 2x sebae, 1x chaetodon auriga 2x lysmata ambionensis, tectusy a sasanku entacmea quadricolor
na sasanku zabudni sfleku
auriga by mohla vydržať, ale určite nie so sasankou, zoanthusmi, tvrdými koralmi

ostatné OK
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

v tej pri auparku som uz zopar krat bol vacsinou koli cichlidam ale uz som sa aj rozpraval s takym mladym chalanom co tam robi ohladne morskych aq. bolo to prvy krat co som tam videl morske ryby v predaji. a on sa stahuje do hricova? naposledy som bol v mirage v ziline a tam prave rozbiehaju morske akvaria asi 3-4 v aquaristike maju tam aj zopar rybiek. teda asi tri zebrasomu discilusa a tusim neakeho amphipriona. tak neviem ako budu v na tom v buducnosti
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

a co sa tyka amphiprionov nebude im neako vadit ked budu bez sasanky? aka by bola ina alternativa zlozenia osadky?
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa vasekg »

nebude jim to vadit - moji klauni dostali sasanku až po dvou letech a pak ji další měsíc vesele ignorovali, než do ní vlezli.....
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa Roman »

ak si to tu seriózne prečítal, tak už určite vieš že klauni sasanku v akva nepotrebujú.

sasanka im slúži ako ochrana v prírode, v tvojom akva ich nemá čo zožrať , ergo ju nepotrebujú. Nehovoriac o tom, že v prírode druh A.ocellaris sasanku druhu Entacmea quadricolor neobýva.

Sasanka v akva je časovaná bomba, väčšine akvaristov uhynie do mesiaca-dvoch, buďto ju kúpili už na pokraji smrti alebo im vlezie do čerpadla a je z nej koktail.

Do 360l akva by som sa nebál skôr pridať nejaké ďalšie ryby, k tej zostave čo si uviedol napr pár Pterapogon kauderni (ale snažil by som sa zohnať tuzemský odchov, importy majú úmrtnosť do 90%) , úplne bez hanby by som tam dal jedného bodloka rodu Zebrasoma
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

ano nasiel som tu ze im ta sasanka neako nechyba ale musel som sa na to spytat. dakujem dalej by som bol vdacny za to zlozenie toho filtra prepad idem este len vyrobit. kolko dier?, kolko prepazok do ktorej co dat ake velke cerpadlo tlacit to bude zhruba do vysky 120-150 cm. kolko cerpadiel do akva pre vytvorenie prudu ake velke, a odpenovac, co sa tyka osmozy ci je nutna aku kde sa zapaja. dakujem
magi011
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25 Júl 2011 19:18
Bydlisko: ZILINA

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa magi011 »

neviem ci moze byt cerpadlo NEW JET 2300, odpenovac SKIMM 400, a vnutorne cerpadlo TURBELLE STREAM 6065 a co ta osmoza
yxvord
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 06 Jan 2010 21:42
Bydlisko: Ružomberok

Re: vážne chcem mať morské AQ

Príspevok od používateľa yxvord »

Bajana-neochotny predavac nie je to vobec zlozite ked nechces akropory,tu ti kazdy napise precitaj cele forum ale na to treba rok napiš mozes prist popzriet ku mne
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"