byllov mini reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

byll
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 31 Mar 2006 08:52
Bydlisko: NR

byllov mini reef

Príspevok od používateľa byll »

tak uz to aj u mna vyzera tak, ze sa za to nemusim hanbit, zatial obrazky, neskor doplnim info o technike
DSCF0582.JPG
DSCF0583.JPG
DSCF0587.JPG
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: byllov mini reef

Príspevok od používateľa vik_33 »

Rychle zlikviduj ty hydroidy co máš u caulastrey, nebo Ti zarostou celé AQ :!: info např.zde a o skelných sasankách platí to samé :idea:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: byllov mini reef

Príspevok od používateľa lary »

No paráda hned sem hoď info o filtraci, světle atd.
byll
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 31 Mar 2006 08:52
Bydlisko: NR

Re: byllov mini reef

Príspevok od používateľa byll »

dakujem za upozornenie na hydroidy, nevedel som co to je a pacili sa mi tak by som ich nechal, vybral som caulastreu a uplne ich vytrhal pinzetou, po asi tyzdni vyrastli nove, budem musiet proceduru zopakovat

detaily k nadrzi: 70x35x30 (dlzka x sirka x vyska)
prepazkovy filter: cca 30l, v prvej komore je drievkovy odpenovac (viem aky je nan vseobecny nazor, kupoval som ho velmi davno a o mory neved nic) mam uz zajednany klasicky odpenovac s cerpadlom, v dalsich prepazkach je siporex a v poslednej komore je DSB cca 8cm svietim nad nim led pasikom asi 3W pod svetlom sa rozrastaju riasy
osvetlenie nadrze: GLO T5 HO 1x39w 85cm trubica JBL marin day 15000K
vodu v nadrzi nahanaju dokola dve cerpadielka

osadenstvo: okrem koralov ktore je vidiet na obrazkoch a jednej Chrysiptera hemicyanea je v nadrzi jeden Stenopus hispidus, jedna pieskova hviezdica, jeden velky biely pustovnik, jeden maly cerveny pustovnik a kopec malych slimacikov, chvylu som mal aj dve wundermanky, pekne likvidovali aiptasie, no prva zmyzla asi po tyzdni, ta druha vydrzala nieco cez mesiac a potom zmyzla aj ta, zaujimalo by ma co sa im stalo, ci ich nieco napadlo a zabilo alebo odisli kvoli podmienkam ake su v akva

vodu vymienam zhruba raz za 4-6 tyzdnov cca 20-30litrov

momentalne na koraloch vidiet ze su spokojne a pekne rastu (okrem diskosom), rybu moc neprikrmujem v akva zije dost drobnych kvorovcov tak skrmuje tie

reefu zdar
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: byllov mini reef

Príspevok od používateľa vik_33 »

Krevety má na 1000% na svědomí stenopus :!: Kombinace stenopus x lysmata vždy končí 1:0 pro stenopuse. Pro likvidaci aiptasií budeš muset zvolit jiný způsob, anebo se zbavit stenopuse a pak teprve dát L.wurdemanni.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: byllov mini reef

Príspevok od používateľa kominík »

měl jsem Stenopuse cca 5 led spolu s lysmaty - každý měl svoje teritorium (500 l akva)
byll
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 31 Mar 2006 08:52
Bydlisko: NR

update

Príspevok od používateľa byll »

po dlhsom case update, hydroidy som este raz pretrhal a dalej som ich neriesil, dodnes preziva pri caulastre par jedincov ale dalej sa nesiria, rovko aiptasie som neriesil, par kuskov ich v akvariu sice je ale tiez sa neroztahuju
ako siel cas tak vsetko povyrastlo, akurat montipora vyrazne zbledla a diskosomi skoro vykapali pre malo svetla, po pridani par novych kuskov SPS som nechcel nic nechat na nahodu a pridal dalsie dve trubice (power glo a marine glo obe po 39W) fotka je este bez pridaneho svetla
capnela a sarcopython dostali zrejme svetelny sok, stale boli stiahnute tak som trochu upravil casovanie svetiel (jedna trubica 12hod, vsetky 9hod) a postupne sa davaju naporiadok
montipora sa zacina postupne vyfarbovat, fotit ju budem az ked to naozaj bude stat za to
tiez som zacal raz tyzdenne pridavat par kvapiek 'reef evolution' vraj na obnovu uzitocnich kmenov filtracnych bakterii a prikrmovat ich vodkou, po troch tyzdnoch sa akurat vytvoril sliz na hladine filtra, uvidim co to bude robit dalej, asi uz naozaj budem musiet vymenit ten drievkovy odpenovac :oops:
fotograf urcite zo mna nebude, no dufam, ze pre ilustraciu stavu nadrze fotka bude stacit, ak sa niekomu zda ze je daco spatne prosim Vas o komenty
dakujem
Prílohy
DSCF0808-reef.jpg
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: byllov mini reef

Príspevok od používateľa rybka »

Ty přírůstky korálnatce vpravo nahoře ukazují na jedno...
Přejít do vyššího levelu a kožnatce a měkkáče postupně nahradit "špinavými" a nenáročnými SPS (Montipora, Seriatophora a někteří zástupci Acropora). Určitě to nebude promarněná snaha... :lol:
A pro škarohlídy: Seriatophora hystrix poznám.
byll
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 31 Mar 2006 08:52
Bydlisko: NR

Re: byllov mini reef

Príspevok od používateľa byll »

zdravim moriakov
dnes sa mi nad jednym koralom (asi to je pachyclavularia) objavili male hnede gulicky spolu s bublinkami v jemnom slize, je to nad celim jeho povrchom, tusi niekto co to je?
okrem toho sa mi rozsiruje dinoflagellates :cry:
musim si zadovazit nove testy na no3 a po4 lebo momentalne ani netusim kde sa tieto hodnoty nachadzaju ale asi budu pekne v haji, zrejme mi merania urychlia moje rozhodovanie o prebudovani mojej extra jednoduchej filtracii
koraly inak vyzeraju vcelku ok
dakujem za rady
Prílohy
DSCF0960-1.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"