PO Reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

PO Reef

Príspevok od používateľa Wilson »

Zdravim,
Chcem sa s vami podelit o moje akva, ktore je po prestavbe, cca 2 mesiace uz v prevadzke.
Zakladne informacie:
Akvarium: 250L
Osvetlenie: 4x T5 54W od ATI a 2x 39w tiez ATI ale planujem vymenit trubice uz dosluhuju
Prudenie 3x 5000l/h a obehove cerpadlo 3500l/h Ocean Runner
Filter: 120L
Filtracia funguje na zaklade refungia, siporax v puncoche, Ecophos a uhlie od chlapcov zo Ziliny su v kanistrovom filtry s prietokom 400l/h, je tam tiez Zeolit. Odpenovac je od Sera kupeny z druhej ruky ale mnou prerobeny a upraveny o cerpadlo 1500l/h a slaha dobre. Mal som peletkovy reaktor urobeny z coca-cola flase ale to mi nejako nefungovalo tak planujem pridat reaktor od grotechu (niesom kutil :D )
Salinita: 1,023
NO2: 0
NO3: 2-5
PO4: 0 (tolko ukazuje test, ale neverim tomu)
ine testy nemam, menim cca 30l vody za 2 tyzdne - sol pouzivam Red Sea Coral Pro
Davkujem BioDigest, BioPtim, Iodi+ a Stronti od prodibio/ jednu ampulku kazde 2 tyzdne.
Osadka:
cca 30kg live rock - akvarium postavene len zo zivych kamenov
Ryby:
1ks Zebrasoma flavescens
1ks Amphiprion clarkii
1ks Chrysiptera hemicyanea
Planujem urcite este nieco pridat, skuste nieco poradit co by sa do mojej nadrze hodilo rozmyslal som nad Ctenochaetus strigosus
Koraly zatial ziadne okrem jedneho co bol na kameni (vyzera to na galaxeu, je ho vidiet na foto)
Chcem sa opytat skusenych akvaristov, mam problem s riasou ktora sa drzi na skle, a na kamenoch tam kde je silnejsie prudenie, uz som z toho na nervy a znova sa na dne objavila sinica ale len miestami :roll:
Takze rad prijmem kritiku, pripomienky a vase rady.
Moru zdar ! :D

Foto (zatial len provizorne, lepsie foto pridam neskor)

akva:
Akva
Akva
Riasy na skle:
riasy
riasy
Koral:
koral
koral
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Wilson »

Dnes som meral:
kH: 7-8
Snazim sa to udrziavat kH pufferom a davkovanim soli bez soli.
Naozaj neviete poradit, co by mohla byt pricina vzniku tych rias na skle ?
Pripadne ak niekto riesil podobny problem.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Peter »

Povedal by som ze riasa v 2 -mesacnom akva nie je nic neobvykle..Preco ale davas sol bez soli ?? Ak nerobis Ballinga, co by bolo po dvoch mesiacoch spustenia akva dost zavcasu a podla mna aj zbytocne, tak preco ju davas ?? Ved si totalne rozhodis ionovu rovnovahu v akva...A podla coho, podla akeho kluca ju pridavas ? (myslim mnozstvo, podla coho urcujes kolko mas pridat sol bez soli).To bude zase nejaka nova, nepopisana metoda...Sol bez soli predsa nie je urcena na udrzanie KH !!!
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Wilson »

Pretoze mi klesa kH a cital som tu na fore, ak davkujem kH puffer pripadne jedlu sodu tak treba dodavat aj sol bez soli. Davkujem to len v pripade, ak mi kH klesne pod 6 potom opatrne dviham. Zatial som to robil len raz, snazim sa castejsie vymienat vodu, lenze po vymene vody mi kH zacne klesat.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa vlčák »

musel bys dávkovat i cacl2 aby ta nacl-free měla smysl,ale proč to tam cpeš když nemáš téměř spotřebu.dávej max ten kh.buffer,ten by měl být vyvážený pro samostatné dávkování.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Peter »

Davkovat iba puffer na KH a sol bez soli je cesta do pekla..zabijes si akva...tak ako napisal vlcak.. to si potom vycital zle..a nepochopil si vobec preco sa pridava sol bez soli - na vyrovnanie vzniklych chloridov pri doplnani Ca a Mg metodou Balling.Co robis Ty, urcite nie je Balling a sol bez soli v Tvojom akva urobi len mrtve more a to nehovorim, ze pri takomto postupe Ti stupa hustota vody. Amen.
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Wilson »

Urobil som to len raz, tak teda budem davat len ten puffer. vdaka ze ste ma upozornili.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa rybka »

Na 1 objemový díl sody bikarbony 2 objemové díly síranu hořečnatého heptahydrátu. Udržíš KH i odpovídající dGH a neřešíš nic dál.
Pokud v novém akva klesá KH, je nutno více měnit vodu, ne všechny parametry vody budou zrovna v pořádku.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Peter »

Wilson napísal:Urobil som to len raz, tak teda budem davat len ten puffer. vdaka ze ste ma upozornili.
No tak to je ten lepsi pripad, uz som sa bal ze to robis od zaciatku...Da sa chvilu zit aj s pridavanim samotneho puffru..
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Wilson »

Kedy by bolo vhodne pridat nejake koraly? alebo poradte nieco menej narocne, ten koral co mam v akvariu, tak sa mu dari a pekne rastie. (aspon pre mna je to uspech) :)
Mam v plane:
Plerogyru,acroporu,euphyliu,montiporu, galaxeu.
a z makkych: xenie, sarcophyton, zoanthusy
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa amsi »

pěkný výběr druhů sis našel ..... nemyslím že jsou zrovna nenáročné ..... a pokud řešíš KH a kvalitu vody vůbec..... nevím :evil:
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Wilson »

amsi napísal:pěkný výběr druhů sis našel ..... nemyslím že jsou zrovna nenáročné ..... a pokud řešíš KH a kvalitu vody vůbec..... nevím :evil:
Prave preto, chcem najprv vyriesit tento problem s kvalitou vody a kH a az potom pridavat zivochichy. Urcite by som ich nedal teraz hned :wink:
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Wilson »

rybka napísal:Na 1 objemový díl sody bikarbony 2 objemové díly síranu hořečnatého heptahydrátu. Udržíš KH i odpovídající dGH a neřešíš nic dál.
Pokud v novém akva klesá KH, je nutno více měnit vodu, ne všechny parametry vody budou zrovna v pořádku.
ten siran, da sa pouzit napriklad toto ?
http://ezoshop.sk/2888-glauberova-sol-m ... -ocista50g
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa rybka »

Pokud tam nejsou nějaké přísady, tak určitě. Jen u těch kosmetických a potravinářských přípravků bych byl opatrný. Vzpomínám si, když jsem přidal peletkovanou "sodu bikarbonu" a pěna z odpěňovače dorazila z předsíně až do kuchyně :oops:
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: PO Reef

Príspevok od používateľa Wilson »

Chcem sa opytat, vyvod z Peletkoveho reaktoru by mal byt napojeny priamo na odpenovac, alebo staci ked prilozim vyvod z reaktoru ku nasavaniu odpenovaca ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"