500l reef-Dolna Marikova

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

su to marine color, to su cinske, ale funguju ako treba, ta cena je podstatne nizsia ako grotech..casom si mozno kupim aj grotech ale su drahe..
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa Lukáš »

Pekny setup, hlavne ten bypass na nanoreef mi uz dlho beha hlavou, len to zial z priestorovych dovodov nemam ako realizovat. Este by som sa pohral s obsahom toho nano akvaria / chce to nejaky originalny napad. Vidno, kde si kupoval koraly (aspon cast).
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa JA »

No vidiet, ze sa s tym niekto pohral, len nech do dalej funguje !!!

Tu modru spongiu by som z filtra rozhodne vyhodil...

Co za Led si pouzil, kde si kupoval a za kolko ?
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa vik_33 »

Pěkné AQ a skvělý přístup k realizaci ( pokud vím, tak jsi zde na reefu strávil hooodně času a přitom od Tebe nepadaly stovky zbytečných dotazů na věci, které jsou tu mnohokrát popsány :) ) Ať se Tvému AQ daří a ať co nejdříve začneš řešit nerudovskou otázku - Kam s ním ? ( tedy - kam s nimi? - těmi koráli, co lezou z AQ ven :wink: )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

Lukáš napísal:Pekny setup, hlavne ten bypass na nanoreef mi uz dlho beha hlavou, len to zial z priestorovych dovodov nemam ako realizovat. Este by som sa pohral s obsahom toho nano akvaria / chce to nejaky originalny napad. Vidno, kde si kupoval koraly (aspon cast).
Jasne este stale neviem co v tom nano chcem mat, zatial su tam medzi tymi kamenmi vseliake kraby co mi kamarat ulovil v egypte a jedna rybka ktorej chutia SPS mozno tam dam par veelkych SPS a nejaku rybku co ma zaujme :evil: koraly su vacsinou z brna a cast z galanty od jedneho chlapika.
kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

JA napísal:No vidiet, ze sa s tym niekto pohral, len nech do dalej funguje !!!

Tu modru spongiu by som z filtra rozhodne vyhodil...

Co za Led si pouzil, kde si kupoval a za kolko ?
Dakujem, koli comu tu spongiu? len pre zvedavost, jedine ju nahradit za nieco lepsie ;) ledky, driver,a odrazovy reflektor su z ciny, chladic je zo SR, cena na komplet jedneho svietidla je 60 €, mozno sa to bude niekomu zdat drahe ala ja som zatial spokojny, farebne spektrum je stale rovnake, vydrzi svietit dlhsie ked je dobre chladena, anemusi sa menit kazdy rok 6 trubic po 15€ jedna..samozrejem su aj lacnejsie ledky, ale ja mam 12000k a modru 446-452nm, najpr v strede jed ta 12000 k adalsie dve biele su 6500, ale uz ide domky dalsie 12000k ktore za ne vymenim..je mi jasne asi lepsie rastu pod kvalitnymi T5, ale mne tiez rastu, a velmi dolezitu ulohu ma aj kvalita vody, presiel som na ballinga a zacali rast lepsie, tak to isto pojde aj pod led svetlom 8)
kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

vik_33 napísal:Pěkné AQ a skvělý přístup k realizaci ( pokud vím, tak jsi zde na reefu strávil hooodně času a přitom od Tebe nepadaly stovky zbytečných dotazů na věci, které jsou tu mnohokrát popsány :) ) Ať se Tvému AQ daří a ať co nejdříve začneš řešit nerudovskou otázku - Kam s ním ? ( tedy - kam s nimi? - těmi koráli, co lezou z AQ ven :wink: )
Jasne ze som tu stravil dost casu :) vela veci som pochopil ked som sii to nastudoval, nejake veci mi poradil jeden predajca u nas, aj rybka, a dost fint jeden predajca z brna..za to vsetko velke diky..ale mal som aj najlepsiu skolu, na svojich chybach som sa velmi naucil, fitraciu som prerabal na 3 krat a toi komplet..viem ze to neni boh vie co ale teraz to je priblizne 5 mesiacov bez zasahu, iba to bezi, neratam upravy hore v nadrzi koraly prehodenie kamenov atd. Pred upravou to bola doslova "zumpa" zandbaval som to lebo som nemal cas, a hlavne mi neboli jasne niektore veci tak sami do toho nechcelo, a nemal som to na hotovo poriadne dorobene, napr velmi spravilo ze som spravil odvetranie filtrov pomocou ventilatora von na balkon, robili s tam plesne a bol tam zly vzduch. Teraz to vidim inak, a pekne to ide..momnetalne sa chystam na chov zoo a phytoplanktonu a davkovat ho do nadrze, zostalo mi jedno davkovacie volne..
mystic
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 30 Jan 2010 08:13
Bydlisko: Čadca

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa mystic »

Ahoj moc pekne akva, drzim palce nech vsetko ide tak ako ma.

Ake mas romery akva ?
kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

mystic napísal:Ahoj moc pekne akva, drzim palce nech vsetko ide tak ako ma.

Ake mas romery akva ?
Diky, rozmery su: 175x60x50..ale ked budem "velky" chcel by som aspon 300x80x80, momentalne nemam miesto na vacsie, toto je v izbe teraz uz dost, postel mam asi 120 cm od nadrze :) ked si postavim svoj dom , cii vlastne ked si postavim akvarium tak uz okolo neho postavim aj dom :D
Mugs
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 24 Apr 2011 14:55
Bydlisko: PB

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa Mugs »

Prosim ta cim svietis nad tym malym akvarkom?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa rybka »

kokompotko2 napísal:
mystic napísal:Ahoj moc pekne akva, drzim palce nech vsetko ide tak ako ma.

Ake mas romery akva ?
Diky, rozmery su: 175x60x50..ale ked budem "velky" chcel by som aspon 300x80x80, momentalne nemam miesto na vacsie, toto je v izbe teraz uz dost, postel mam asi 120 cm od nadrze :) ked si postavim svoj dom , cii vlastne ked si postavim akvarium tak uz okolo neho postavim aj dom :D
Palec nahoru, nejen akva, ale i nabytým znalostem. Zkušenosti přijdou... Po letech další dobrý reefař :!:
Používateľov profilový obrázok
milan101
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 20 Dec 2008 21:03
Bydlisko: Považska Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa milan101 »

Pekny reef, drzim palce, nech to rastie.
Kde si kupoval balling cerpadla?
kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

Mugs napísal:Prosim ta cim svietis nad tym malym akvarkom?
to je tiez led, 10w biela 6-7000k neviem presne a 10w modra, to je len take provizorne zatial, este sam neviem co tam budem mat, terza je tam par mekkych a tym to staci..
kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

rybka napísal:
kokompotko2 napísal:
mystic napísal:Ahoj moc pekne akva, drzim palce nech vsetko ide tak ako ma.

Ake mas romery akva ?
Diky, rozmery su: 175x60x50..ale ked budem "velky" chcel by som aspon 300x80x80, momentalne nemam miesto na vacsie, toto je v izbe teraz uz dost, postel mam asi 120 cm od nadrze :) ked si postavim svoj dom , cii vlastne ked si postavim akvarium tak uz okolo neho postavim aj dom :D
Palec nahoru, nejen akva, ale i nabytým znalostem. Zkušenosti přijdou... Po letech další dobrý reefař :!:
rybka, hned mam lepsiu naladu :) dakujem..snazim sa..toho casu na skusenosti budem mat este veeeeeela ked mam len 23 rokov :)
kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 500l reef-Dolna Marikova

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

milan101 napísal:Pekny reef, drzim palce, nech to rastie.
Kde si kupoval balling cerpadla?
cerpadla su kupovane v cine, pre mna su grotech drahe aj ked viem ze su o moc kvalitnejsie, mozno casom, ja som si vsetko sam vyrabal lebo zbytocnych 7 tisic € nemam :) teda oktem velkej nadrze tu mi lepili, to je uz velka zodpovednost..ostatne by som robil aj od rana do vecera..
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"