První mořské akvárium 300L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa tragett »

Ja to predtim ale natreny zakladem a dvakrat povrchovou barvou mel. Ten stojan sem takhle privezl, jetý místa sem ošetřil a pak natrel a nepomohlo. Neni to nic markantniho, jen to nebi vono. :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
JamesT20
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 08 Apr 2013 10:05
Bydlisko: Jeseník

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa JamesT20 »

Právě že ukápne slaná voda nebo něco a už to pojede. Radši to dřevo. Jen to budu asi muset víckrát nalakovat
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa amsi »

já měl nějaký dvousložkový lak na dřevo, dvakrát jsem to natřel během jednoho dne...... a OK. Hranolky jsou 40x55mm a obloženo dřevotřískou 18mm.
JamesT20
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 08 Apr 2013 10:05
Bydlisko: Jeseník

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa JamesT20 »

no já u nás jen sehnal 50x50 ale i tak to bude držet
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa rybka »

Kovovou konstrukci očistit a odmastit pomocí ředidla S 6001, S 6005 nebo S 6006; 1x nátěr S 2000 nebo S 2070 Syntetická barva základní - Primer (fosfátová pro chemickou likvidaci možných ložisek rzi, např. na svárech); 1x až 2x nátěr H 2003 chlorkaučuková základní barva (např. TREXON H 2003 - jediná dosud známá barva odolávající účinkům solí, kterou zajišťuje přítomnost dicyklohexylaminu v barvě, používá se i na základní nátěry námořních lodí); poslední vrstva jakákoliv syntetická vrchní barva.
Fajnšmekři si mohou ještě připojit ke svařenci obětovanou elektrodu (kovový hořčík), ale i bez toho nezreznete :mrgreen:
JamesT20
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 08 Apr 2013 10:05
Bydlisko: Jeseník

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa JamesT20 »

Stojím před otázkou jestli mám stojan udělat až ke stropu 2,2m a nebo nad výšku akvárka. Kdyby ke stropu tak oddělím jídelní stůl od obyváku a když jen nad úroveň aq tak za gauč :-/
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa plaster »

Ak by som už riešil náter kovového stojana, tak určite by som šiel do dvojzlozkovej epoxidovej farby. Chemická odolnosť niekoľko násobne vyššia ako syntetika.
Pokus o REEF ...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa rybka »

Plastere, natři epoxidem hřebík, ponoř ho do kelímku s odpadní vodou a po měsíci poreferuj. Epoxidové barvy jsou perfektní na spoustu užití, ale mořskou vodu nezvládají.
JamesT20
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 08 Apr 2013 10:05
Bydlisko: Jeseník

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa JamesT20 »

Poradíte v jakém programu si mám rozkreslit celý obyvák s akva?
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa plaster »

Rybko, dovolim si s tebou nesuhlasit. Mám tie materiály odskusane. Robím s tým už 13 rokov a vždy keď uvadzame nový produkt na trh,alebo sa robia porovnávacie testy s konkurenciou tak jednou z metód je dlhodobý test odolnosti, tzv salt fog test(slaná hmla) a bol by si prekvapený akú majú fantasticku vydrz. A ďalšou super vlastnostou vybraných produktov je, že pri mechanickom lokálnom poškodený nateru nedokáže hrdza prenikat pod náter, nakoľko sila ktorú vyvíja hrdza pri jej "raste" okolo 180-200kg/cm2 a vybrané produkty majú odolnosť 400-600 kg/cm2 v závislosti na produkte. Samozrejme predpokladom je dokladna príprava povrchu, co však samozrejme platí pre všetky farby a naterove systémy. Toľko môj skromny názor.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa plaster »

JamesT20 napísal:Poradíte v jakém programu si mám rozkreslit celý obyvák s akva?
Google sketchup
Pokus o REEF ...
JamesT20
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 08 Apr 2013 10:05
Bydlisko: Jeseník

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa JamesT20 »

jenže angličtina není muj dobrý kamarád :-/
Boldos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22 Feb 2013 23:48
Bydlisko: Praha

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa Boldos »

K tomu lakování.... svůj stojan posvařovaný z kovových jeklů jsem nechal nalakovat komaxitem (práškový spec.nanášený lak) a drží to perfektněa nerezne..Takže také jedna možnost. Někam to odvezeš a nemusíš si s tím doma smrdět. Obložení skříně mám boky a záda z lamina, předek z dubového masívu a to jsem lakoval kdysi mě někdo poradil lodním lakem. Výhodou je, že tyto laky jsou spec. určené na lodě tedy na to aby odolávaly agresivní slané vodě... Koupil jsem to normálně někdě v nějakém krámě.. Jediné tedy co v mé skříní odchází jsou panty....Ty jsou na šrot .... :D
Jsem tady a koukám...
JamesT20
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 08 Apr 2013 10:05
Bydlisko: Jeseník

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa JamesT20 »

já taky uvažuju ale že to udělám z bílého lamina a vše pěkně vynike
Boldos
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22 Feb 2013 23:48
Bydlisko: Praha

Re: První mořské akvárium 500L

Príspevok od používateľa Boldos »

JamesT20 napísal:já taky uvažuju ale že to udělám z bílého lamina a vše pěkně vynike
Dej si akorát bacha na hrany toho lamina....Musíš mít na zřeteli, že je to slisovanej odpad... Jakmile se v tomhle materiálu najde místo, kudy se do něj voda natáhne, nafoukne se to a je to v pr..... Takže pořádně udělat hrany a trochu na to myslet. Já to mám udělaný jako oplášťování, takže to není problém případně i vyměnit...Co bych udělal dnes z jiného materiálu jinak je deska přímo pod aqva. Tu bych z lamina už nedělal..A vyměnit jednoduše nejde.
Jsem tady a koukám...
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"