200 litrů v Plzni

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa ellbunda »

Ta kondenzace je tam velká,teplota studené části je kolem nuly. Na sklo se mi to taky nechce dávat. Někde v "Emerice" jsem to viděl s titanovým kolíkem, který se dá strčit do vody. Ale zase netuším, jak bych přidelal titanový chladič k tomu článku.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa tragett »

a co to dát do folie? zavakuovat treba ... :-) to by mohlo fungovat ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa VINTR »

No to nejde zavakuovat z jedné strany to hřeje pálí a z druhé strany to chladí. Tu rozpálenou stranu musíš chladit. Měl by stačit obyčejný boxový chladič do PC.
S tím tyranem to není špatný ale drahý.... Možná by šlo použít Použít hliníkovou kulatinu, kterou vložíš do plastové trubky se záslepkou (odpadní trubky se záslepkou prodejné v kdejakém instalatérství či obchoďáku) koupíš k tomu i lepidlo na plast za 30 kaček pro zalepení záslepky..... na tu kulatinu to přiděláš tak jako v PC (zapastuješ - pro lepší převod chladu / tepla) boxový chladíš přiděláš jak na PC - tím ten celý článek přimáčkneš ke kulatině strčíš do roku zajistíš - chladíš....... Jestli půjde teplota v létě moc hore možná spáchám, ale nemám zatím problém mých 28 -29 je ok

přesně na tento jsem se díval http://aukro.cz/ard-93-arduino-termoel- ... 07570.html , jen mi není jasný výkon jak moc a co uchladí? Stačí jeden?

Otestuj a pak se poděl.
Naposledy upravil/-a VINTR v 04 Okt 2016 18:25, upravené celkom 1 krát.
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa ellbunda »

Mám zdroj 12V/3A, tzn. výkon je 36W. Zkoušel jsem omotat hliníkový chladič na studené části vzduchovací hadičkou a nechat v ní pomalu protékat vodu, ale účinek přenosu mezi chladičem a hadičkou je mizernej. Proto bych rád do vody ponořil přímo chladič.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa mcfisto »

A co kdyz tu trubicku necim zalejes - prilepis k chladici? Treba silikonem.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa Myscho151 »

a čo tak spraviť to tak, že si objednáš originál vodny blok na CPU a namontuješ na neho hadičky na blok nalepiš pelterov clanok a na neho aktivák čerpadlo ti bude tlačiť vodu cez článok a potom spať do filtra

http://www.techpowerup.com/img/13-04-17/141a.jpg


EDIT: tu máš najlacnejšie https://www.ekwb.com/shop/water-blocks/ ... ?price=-65


EDIT 2: resp to dáš do výtlaku/prítoku ako medzikus
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Ivan58
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 10 Okt 2013 18:57
Bydlisko: Nové Zámky

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa Ivan58 »

Ahoj. Ak si prečítaš o konštrukcii chladiča, tak zistíš že ja z medi a tá z morskov vodov ????
AQ:160.60.60 + 50l a 60l, sump 130l,cca 750l,Rolematic, skimer DIY ∅200mm,v550mm Jecod 4000l mriežkový rotor.
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa ellbunda »

tyhle bloky mají základ z mědi, tzn. v moři nepoužitelné, ale USA se na stejném bázi pro reef prodává toto: https://www.chillsolutions.com/products ... um-chiller
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj, napadlo mě udělat pro ten čánek nádrž v nádrži... - prostě udělat malou nádržku ze skla (dokonale slepenou), která bude ponořená ve filtračce (bude mít vyšší rantl - vysoko nad hladinu filtračky) a v tom bude ponořený ten článek. Hlavní problém ale stejně bude dostat odtamtud to vzniklé teplo... a důkladně ohlídat, aby se ti voda z chladící nádržky nedostala do hlavní nádrže....
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa Myscho151 »

ja som myslel, že len styčná plocha je z medi a voda prúdí v tom uzavretom plaste ale ked na to pozerám bližšie tak voda prichádza do styku s medou... :-(
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa VINTR »

A proč místo toho nepoužiješ ventilátor 12x12 za kilo máš novej přiděláš natočíš na hladinu a je hotovo. Mě u 300 litrů to sníží teplotu o cca 2°C a spotřeba je v řádech 1-2 watu a hlavně se s tím nebudeš drbat...... a výsledek je nejistý :roll:
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa Madox »

Prehnat tu studenu vodu sklenenou trubkou cez filtracku? Ohrievac ide tiez cez sklenenu stenu. Kalene sklo by to pnutie malo zvladnut nie?
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa Myscho151 »

čo tak dať dať do filtra menšie akvárko o veľkosti chladiaceho media na chladiace medium nejako primontovať ten článok na neho chladič a nechať to tak... proste članok ochladí medium a to bude odspodu cez sklo "ochladzovať vodu..." hm??


http://www.autochladnicka.eu/index.php/freez-pack-3880
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
michalicek404
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 14 Feb 2008 02:53
Bydlisko: Ul. Za dvorem Praha 4 Krč
Kontaktovať používateľa:

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa michalicek404 »

Zdravým není lepší koupit chlazení které se dá dnes sehnat od 4000,- než zkoušet všelijaké náhražky a při konečném součtu peněz to vyjde možná i dráž mám to sám odzkoušeno .Pokud ne ne ni rado není pomoci.Takyjsem zkoušel nahradit nemá cenu .Začni světly abys snížil teplo .Sám sem přešel z T5 na led a je to hodně znát až 2 stupně dolu. Hodně zdaru. :D :D :D :D :D :D :D :D Aquain určitě má něco za má málo .
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: 200 litrů v Plzni

Príspevok od používateľa Myscho151 »

viditeľne chce asi niečo majstrovať vždy ako ja :D :D
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"