Kubajzův Shallow reef 115l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Jak už tu bylo zmíněno, mám v plánu založit nové AQ.
Bude se jednat malý "Shallow" reefek, čistý objem celého systému bude cca 110l.
Nádrž bude zaměřená výhradně na LPS koráli, sem tam nějaké zoanthusy, ricordey a gorgonie.

Moje předloha je tato nádrž http://www.nano-reef.com/featured/_/201 ... rmind9-r63, snad to jednou bude vypadat alespon trochu podobně. Uvidíme, je to velkej level, hlavně ty koráli budou hlavně o penězích.:-)

AQ - 60x55x35(v) cm, objem 115l, prední strana a levý bok z Optiwhite, výškla hladiny po odečtení výšky písku a horní rezervy mezi hladinou a okrajem skla bude cca 27 cm.

Filtr - 51x39x32 cm, objem 59l, 1. komora (filtrační punčocha, filtrační vata), 2. komora (odpěňovač Bubble Magus NAC 3.5, 80g kemira, 20g aktivní uhlí, 15g silicarbon) 3. komora (topné těleso a vratné čerpadlo NJ 1700).
Vedle filtru budeve skřínce 15l nádrž na RO pro doplnovani odparu.

Skříňka - Výroba od truhláře na míru z lamina, rozměry 60x55x95 cm, horní deska dvojitá, v zadní desce vyvrtané tři otvory 71 mm pro vedení kabeláže a zároven odvetravani, všechny mezery uvnitř skříňky budou zasilikonované a mám v plánu do skrínky nainstalovat i malý větrák na odvádění vlhkosti.

Světlo - BLAU Lumina T5 HO 4X24W (ATI Blue plus, ATI actinic, ATI Coral Plus, ATI Blue plus)

O pohyb vody se bude starat Jebao WP10 a jelikož výtlačné čerpadlo je pro tento objem o něco silnějsí než by bylo potřeba, tak na zakončení výtlačné trubky mám v plánu nainstalovat tuto vychytavku http://www.fish-street.com/high_rotatio ... gory_id=97, která se bude starat také o proudení v AQ. Myslim, že by to mělo pro LPS stačit, jelikož tolik toho proudění jako SPS nepotřebuji. Kdyby náhodou mám v záloze jeste Koralia nano.

Sůl jsem se rozhodl používat Red sea coral pro, tak uvidíme jak se bude LPS líbit.

Rád bych systém utáhl jen na výměne vody, týdne hodlám měnit 10%. Pokud by na to výměna vody nestačila, budu dávkovat Bio-calcium a Bio-magnesium.

O udržení NO3 v únosných mezích budu používat Red Sea NO3:PO4-X, dávkování podle návodu, udržovací dávka 2ml/denně na 100l.

V plánu mám samozřejmě LPS cíleně krmit pokud to budou vyžadovat a jinak mám připravené krmivo od Preisu, Coral-V-Power a Microplan. Do AQ budu také přidávat od Korallenzuchtu Aminoacid Concentrate LPS a Eisen Konzentrat pro lepší vybarvení a přilepšení LPS.

Na dně bude použit živý písek cca 18 kg a 10 kg živých kamenů.

Osádka:
Páreček Stonogobiops yasha + Alpheus randalli
Ecsenius stigmatura
Gramma loreto
Páreček Amphiprion ocellaris (černá varianta)
Centropyge loricula

A tímto také děkuji Petrovi ze Seareefu, ketrý mi udělal návrhy pro AQ a filtr.
Prílohy
AQ
AQ
Filtr
Filtr
Přepad
Přepad
Naposledy upravil/-a kačer v 17 Feb 2014 21:38, upravené celkom 3 krát.
Lucsik
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 26 Aug 2012 14:21
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Lucsik »

Pěkný projek držím palce. Na odkazech vypadá nádrž pěkně. Ať se daří.

Odesláno z mého GT-I8190N pomocí Tapatalk
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa moře v Praze »

No pěkně ti to Petr namaloval :D , jen na to bio calcium bych nespoléhal mě vždy rozhazovalo rovnováhu. Jestli ho budeš chtít, tak mám doma ještě pixlu, můžu ti ho za drobný nechat, ale radši bych to dohazoval čistou chemií.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Tak dorazila skříňka.:-)
I s dopravou mě vyšla na 4800 Kč, skříňka je z lamina (smrk) 18 mm, horní deska je dvojitá, rozměry 60x55x95 cm, dolní a postranní spáry uvnitř skříňky jsou zasilikonované.
Prílohy
P1050012.JPG
P1050013.JPG
P1050016.JPG
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa MRysan »

Pěkná no :D
jen bych ještě zatřel i ty řezné hrany vzadu. Tak se sem tam nějaká ta kapka dostane a není možnost jí utřít, musí se vypařit, nebo hůř vsáknout. I když to asi nemá moc velkej vliv, ale je to spíš takový detail. Já nechávám ohranit i zada normálního nábytku :o)
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Jj, s tím počítám. Zítra koupim lodní lak a natřu to ...
TekkenDee
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 19 Nov 2012 15:35

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa TekkenDee »

Můj názor je ten, že ta skříňka vypadá pěkně. Jak říká "MRysan" ty hrany by takhle ani ten truhlář neměl pusti, gor když to je pod akvárko. Veškerá záda u kteréhokoli nábytku jsou ohraněná. Ta cena je sice vyšší, ale na druhou stranu, když si to někdo neumí šikovně zkompletovat sám, tak to radši neriskuje a zadá to truhlíkovi :) a pak ta cena tomu odpovídá (není vysoká v poměru k tomu co z toho musí všechno truhlář platit)

za ty prachy je to v četně dopravy a na zakázku docela fajn :wink:
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Jak říkáte kluci, holt už jsem si prošel vlastní výrobou stolku, funkcnost to ma, ale na krásu to moc není.:-) a i tak mě ten stolek co jsem dělal vlastnoručně přišel se vším všudy na 2900 kč. Takže jsem si řekl, že to pro tentokrát radši nechám na truhlářovi, těch pár stovek navíc mi za to stojí ....
Ta cena není vysoká, ale ani z těch nejlevnějších, i když jak jsem tady na reefu už psal hledal jsem různé truhláře a obvolal asi 10 z nich a tento mi vyšel nejlevněji. Bohužel nemám žádného známeho.:-) Jinak musim říct, že byli velmi ochotní, milý a vyšli mi vstříc se všemi mými vymýsli a "pičičovinkama" co jsem na té skřínce chtel.:-) A do 9 dnu i s víkendem jsem měl hotovo ...

Ale ty záda máte asi pravdu, možná to tam chtělo taky hrany, i kdyz to nebude vidět a nemelo by to být ve styku z vodou ... Dneska koupim ten lodní lak a všechny tyhle hrany 3x natru a bude.;-)
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Tak jsem si na AQ pořídil tohohle fešáka http://www.morskecentrum.sk/produkt/tun ... ventilator. :twisted: Je krásně tichej, lehkej a i celkem malej, v praxi pak uvidíme jak bude učinnej.:-) A ten design neni vůbec špatnej. 8)
Prílohy
pr_img__448.jpg
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa triscene »

som zvedavy na naslednu recenziu, takisto sa pomaly pripravujem na leto a mam v hlave aspon 4 ventilator zavesny, dva sa mi zdaju na ten objem (podobny mojmu) trosku malo aspon cisto z vizualneho hladiska.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Didi napísal: Aby som nebol uplne mimo...Odporucam natriet drevotriesku silikonom.Normalne napatlat asi 1mm hrubu suvislu vrstvu.Standardne sa tak osetruju vyrezy na drezy v pracovnych doskach.
O tom silikonu jsem taky přemýšlel, ale už jsem měl koupený lodní lak. 3x jsem to natřel, tak snad to bude taky v pohodě.

Jinak se tedy ještě zeptám, když se to zase nakouslo, zasilikonoval jsem uvnitř skrinky i ty male "čudlíky" co drží poličku a i vruty k držadlu. A kdybych nahodou neco chtel zevnitř nasroubovat do desky, tak to nejdrive predvrtam, naplnim diru silikonem a pak teprve nasroubuju .... Takže by pak uvnitř skrinky nemela byt jedina skvira pro pruchod vlkosti, krom teda tech odvetravacích otvorů natřené lodním lakem.

Jediné místo uvnitř skrinky kde to neni osetřené jsu panty. A ted ta otázka, mám je taky celé zasilikonovat nebo ne? Asi bych je silikonem objel dokola, ale nejvetsi odkryte místo je uvnitr toho pantu, tam ale kdybych narval silikon, tak ty dvere uz nezavru, tak co s tim? Díky.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa LukasO »

Oni ti ty panty nejdřív zreznou, pak se teprve pod ně dostane vlhkost - asi bych to neřešil...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa lubo54 »

Nič by som s tým nerobil. Já ich mám tiež hrdzavé :)
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Mě se spíše jedná o to, že ta část pantů, která je přidělaná na dveřích skřínky má v sobě díru, kam se zaklapne ta druhá část, která je uvnitř skřínky. Tak jak ošetřit tu mezeru, aby to třeba pak nenabobtnalo ... I když asi už řešim spíš blbosti no ... :-) něž by to nabobtnalo, tak to už třeba budu mít jiné větší AQ a hlavně u těch dvěří to není zas tak uplně duležité asi ... :-)
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa lubo54 »

Ak sa ti jedná o dieru vo dvierkach do ktorej ide pánt vyskúšal by som ju nalakovať nechať uschnúť a potom namontovať pánt.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"