Kubajzův Shallow reef 115l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa pepe »

Jestli jsi to vypláchl, a to myslím důkladně, tak jsi udělal to nejlepší co jsi mohl. Jakmile se dostane do oka něco co tam nepatří, tak platí pravidlo IHNED vyplachovat (cizí látka se musí co nejvíce naředit a odplavit, zejména to platí u kyselin, silných zásad a potencionálně toxických látek, kam právě spadáš).
Teď bude záviset na reaktivitě tvého organismu - lze předpokládat některý z typů toxoalergické reakce a na to nasedající sekundární infekci (zánět spojivek). Každopádně pokud by tě to v noci moc trápilo, tak bych klidně vyrazil na pohotovost - ale musí být oční (na jiné si stebou moc neporadí).
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Tak jsem byl ráno na klinice ... doktorka na mě celkem koukala, když jsem ji vypravěl co se mi stalo. :-) Udělali mi nějaké testy + jsem dostal kapičky s antibiotiky a kortikoidy, tak snad to bude v pohodě ... pokud by se to nelepšilo, tak mám přijít znovu. Zatím mám zarudlé oko jak po pořádné kalbě ...
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa pepe »

Tak fajn. To bude dobré. Někdy to ale trvá, než se to úplně spraví (někdy kapky krásně zaberou během 2-3 dní, i tak by se mělo kapat celou doporučenou dobu, a jindy to trvá 2-3 týdny).
Držím palce!
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa MRysan »

Ahoj,
mám osobní zkušenost s discosomou, ricordeou i zoáčem a fialovou palytoou a je to všechno skoro stejný, všechno jsem přežil a vidím, ale to fakt nepříjemný. Třeba polknout ibalgin 400mg/15kg váhy a usnout, ráno už je to jen lehce nepříjemné. Doktor stejně udělá hovno, akorát na tebe bude koukat jak na vola. Při tom prvním případě jsem tam šel ráno, dostal jsem volně prodejnou mast do oka a nashledanou.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa pepe »

No ty blaho, pri moji vaze bych musel zhltnout 5 tbl. 400 mg ibuprofenu - to je radna konska davka. To uz bych mel strach.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa tragett »

To je samozřejmě naprostá hovadina, protože já bych třeba musel slupnout těch tablet 7 a to by byla pořádná nálož na játra.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa vlčák »

jak k akvariu tak k vlastnimu telu :mrgreen: staci si precist vsechny rysanovi prispevky
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa Smityl »

Mozna kdyby 10kg/ brufen tak by te rano oko netrapilo protoze by si byl tuhej :D
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Tak po delší odmlce nějaká ta aktualizace AQ. :-)

AQ si poslední 2 roky prošlo pár změnami, bohužel spíše k horšímu (bujení bublinkové řasy, sinice, řasa kam se podíváš, nový útes postavený ze špatně vyluhovaných kamenů, atd.) + nebyl moc čas se o AQ starat (nový přírůstek do rodiny) a dát mu takovou péči, jakou by si zasloužilo. V jednu chvíli jsem si říkal, že se na to už vykašlu úplně.
Ale rozhodl jsem se, že se pokusím zase vše vzkřísit. :-)

AQ tedy prošlo minulý víkend velkým restartem. Ze starého AQ jsem si nechal jen koráli a ryby, jinak jsem použil vše nové.

10 kg Red Sea Live Reef Pink
15 kg živých kamenů (mix od tragett, vlcak a Osvin)
40% nově namíchané vody (sůl Tropic Marin PRO-REEF)
60% živé vody od dvou mořáků (mix od vlcak a vaclav)

Filtrace zůstala stejná jako předtím, tzn. Odpěňovač BM Curve 5, aktivní uhlí, Rowaphos a živé kameny ve filtru.
Nově filtraci chci podpořit použitím Tropic Marin NP BACTO BALANCE + TM nitribiotic.

Doplňování prvků bude zajišťovat Red Sea Reef Foundation A+B+C + dávkovací čerpadlo Jebao DP-4.

Na testování jsem si pořídil testovací sady od Red Sea:
Red Sea Reef Foundation Pro Multi Test kit (Ca, Alk, Mg)
Red Sea Algae Control PRO Multi Test Kit (NO3 /PO4)

Aktuálně naměřené hodnoty:
Ca - 470
Mg - 1320
Kh - 7,3
PO4 - 0,08
NO3 - 16
Hustota - 1,026
Teplota - 25,5
Prílohy
DSC_1396.JPG
DSC_1386.JPG
DSC_1448.JPG
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

...
Prílohy
DSC_1487.JPG
DSC_1472.JPG
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Tak měsíc po katastrofě, kdy jsem předávkoval AQ bakterkama (všechny ryby krom jedné KO a koráli na tom nebyly vůbec dobře), vypadá AQ viz foto.

Hodně korálů se vzpamatovalo i fungie, která byla skoro celá oloupaná a byal z větší části jen bílý skelet se z toho zázrakem dostala a vypadá, jak kdyby se jí vůbec nic nestalo, nechápu, příroda je mocná. :-)

Přibylo několik nových korálů + 2 rybky (malý černý nemo, aby ten jediný co tam zůstal nebyl sám a malinká hexataenia).

Filtrace prošla taky trochu změnou. Přidal jsem fluidní válec místo punčoch (mám v něm společně uhlí a rowaphos) a kvůli tomu, že jsem také přešel od red sea foundation na triton, tak jsem si udělal v první komoře malé refugium.

Na triton jedu cca 3 týdny a refugium jsem zprovoznil předevčírem. Jako světlo pro řasu jsem koupil Tunze LED eco chic refugium, tak uvidíme jak to poroste. :-)

Aby se mi zase nestalo to s předávkováním, tak jsem udělal pár změn:

Předělání vedení hadiček, aby se samospádem zase nestalo, že by se mi nadávkovala celá flaška, tzn. flašky dole na zemi, pak vedení hadiček nahoru k čerpadlu a pak ještě znovu nahoru nad přepad, kde je vývod hadiček.

Na radu jsem udělal také úpravu samotných flašek, kde mám roztoky. Do víček jsem udělal 2 díry, do jedné zalepil spojku hadiček a do druhé zpětný ventil, tzn. vzduch může pouze dovnitř, ale ne ven. Nemělo by se tedy stát ani to, že by mi roztok při nějaké netěsnosti čerpadla stekl zpět do flašky.

Poslední věc byla, že jsem přidal nad AQ ještě 2 zářivky, takže teď svítim 6x24W.
Prílohy
DSC_1766.JPG
DSC_1775.JPG
DSC_1785.JPG
Naposledy upravil/-a kačer v 16 Júl 2020 20:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

...
Prílohy
Filtrace
Filtrace
Úprava víček flašek pro roztoky
Úprava víček flašek pro roztoky
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa bradoo »

Škoda ,že keď si mal akva bez rýb, neskúšal si nasadiť väčšie množstvo artémie. Celkom by ma zaujímalo, či by ich časom zabili čerpadlá, alebo by prežili (samozrejme bez odpeňovača). Na PET flašku je originál toto: https://www.aliexpress.com/item/3280775 ... 4c4dU4LAyS. Ale ak ideš triton core7 (ten silnejší) daj pod to nejakú misku. Uvidíš, že ti tá PET-ka časom bude tiecť.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa kačer »

Já na takovýhle experimenty moc nejsem. :-D
No vidíš, dík za odkaz ... určitě se někdy bude hodit. :-)

Mám tu koncentrovanější verzi. Proč myslíš, že začnou téct? Docela zajímavé, zkusím založit na skladování triton roztoků zvlášť téma, tak můžeš odpovědět tam. :-) viewtopic.php?f=54&t=13700
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Kubajzův Shallow reef 115l

Príspevok od používateľa Erik81 »

Jak se daří, přikoupil jsi nějaké osazenstvo? Jak jsi spokojený s novými dávkovači H2Ocean P4 PRO? Čím jsi dávkoval dřív?
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"