Královehradecké moře

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Killingman »

Ahoj všem, po zkušenostech se sladkou vodou jsem se rozhodl přejít na slanou a jelikož financí není nikdy dost tak budu POMALU budovat něco co snad za pár let bude vypadat k světu.

Akva bude rohové, 105x105x65, podstavec 90cm výška, světlo LED Eco-lamps KR90 - 42-70 W, odpěňovač Deltec SC 1455, čerpadlo New Jet 8000 a pro jistotu na léto chlazení Titan 500 od člena fóra tady... - to už mám objednáno a i zaplaceno :-)

Akvárium bych chtěl jako kombinaci (pár rybek a dalšího života, z počátku měkké korály, pak nějaké tvrdé, samozřejmě útes...)

Něco jsem užnačetl, ale není nad zkušenosti ostatních a proto tímto chci poděkovat všem tady co píšou k tématu a tak jasně, že to pochopí i taková mořská lamka jako jsem já...
Nicméně - je tu nějaký zkušený mořák z Hradce Králové, který by byl ochoten nad půllitrem kvalitního domácího piva poradit či za úplatu pomoci? Nechci se dostat do vrtule kdy koupím něco a pak zjistím že to nepotřebuji a naopak potřebuji něco výkonějšího. Postupně dokupovat ano (i proto jsem volil snad komponenty, které jsou naddimenzované).
Naposledy upravil/-a Killingman v 25 Mar 2014 08:04, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

vítej v klubu a držím palce...

ALE- pokud si ještě nekoupil to světlo- porozmýšlej nad jiným (vykonějším) 70w na tvůj objem je opravdu málo- pro měkké koraly by to stačilo,ale pokud chceš někdy tvrdé- určitě světlo stačit nebude !!!
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Killingman »

"Bohuzel" je uz objednane i zaplacene.
Do budoucna kdyztak doplnim o 2-4 trubice, ale jak jsem psal, pro pocatek musim resit hlavne financni stranku a snad s tim tak 1/2 roku vydrzim :-((
Rony
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 24 Aug 2013 21:39
Bydlisko: Turnov

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Rony »

Ahoj,ještě doplním k těm světlům,že maji 75 stupnů vyzařovací uhel a tak osvítíš zhruba pulku AQ.Pokud začneš stavět utes v max. 50cm šíře pod nim,tak zatím půjde,ale dobudoucna budeš muset doplnit.
Jinak samozřejmně at se ti daří...ehm,ale hlavně AQ :D
M.
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Killingman »

Díky za info, moc si toho, že mi je tu spousta lidí ochotno poradit vážím.
Pokusím se doplnit o toto http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-t ... ktory.html zde od člena fóra, který to prodává. To už by snad mohlo být dostatečné osvětlení společně s tou LED, nebo ne?
Rony
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 24 Aug 2013 21:39
Bydlisko: Turnov

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Rony »

Ahoj,pak to bude myslím OK.Na eco lamps nastavíš rozednění a stmívání a toto bude svítit mezi tím,jen aby jsi to něják upasoval.
Kdy to bude doma a budeš napouštět?
M.
Naposledy upravil/-a Rony v 24 Mar 2014 13:04, upravené celkom 1 krát.
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Killingman »

Moc díky. Doma počítám tak za 3-4 neděle.
Napouštění následně - počátek tak 150l (tj. 1/3 objemu), živý kameny dovnitř, nechat odmočit minimálně 3 neděle společně s obyč šutrama, alespoň se namnoží potvůrky a vychytá se ten život, který tam mít nechci :-)
Pak stavba útesu a samozřejmě doplnění vodou a zase to nechám tak 3 neděle běžet "bez života". No a pak se uvidí co z toho vzejde. Měnit vodu chci 10% každých 14 dní (tj. cca 50l).
Připojuji vizualizaci od kluků ze seareef :-)
Obrázok
Obrázok
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Měl by si dát do tý třetiny vody odpěňovač, aby si měl vodu okysličenou,nebo co je podle mě je lepší mrtví kameny louhovat bokem, napustit aq celé dát živáky a normálně spustit celou filtraci. Já mrtvé ještě vyvářel a pak je s podporou co2 louhoval asi týden. Aq je staré 3 měsíce, sinice byla v malém množství cca týden.
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Killingman »

Celá filtrace bude později, stavím postupně :-( Moc nevím, jak by se dělal útes s napuštěným celým akváriem :-) Máchat se v tom a stavět :-))) Nebo je to fakt blbej nápad to nechat odmočit v akváriu a čekat co z kamenů vyleze?
Mrtvé klidně vyvařím a následně po uschnutí teprve vložím k živákům...

Za ten odpěňovač díky, udělám to tak, dám ho tam ať se snaží - ten mít budu hned po startu akvária včetně čerpadla :-)
Rony
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 24 Aug 2013 21:39
Bydlisko: Turnov

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Rony »

Ano,taky jsem sucháče nejdřív vyvařil a nevěřil jsem vlastním očím,co z nich bylo bordelu :shock:
PS:Hlavně nevařit živáky :!: :mrgreen:
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Já stavěl až po napuštění, ale dělám útes jednoduchý. Pokládám kameny tak aby držely svou vahou a pak spojuji reefbondem. Tak alespoň ten odpěňovač. Dej ho do pracovní hladiny, možná bych dal i proudové čerpadlo ať se voda hýbe a odpěňovač to vyhází. Občas jsem vzal tu proudovku a z blízka kameny profouknul aby vylítal bordel. Suchý kameny je lepší alespoň vyvařit a propláchnout od největšího bordelu.
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Killingman »

Tak to bude mít potencionální expřítelkyně radost, až jí vezmu její nový stříbrný hrnce od Tescomy a nacpu do toho šutry.
Chtěla Nema, musí to vydržet :twisted:
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa shock »

vsade inde sa kamene cistia savom(bleach), len na sk/cz ich budeme vyvarat
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa Killingman »

Aktualizace návrhu, už aby to bylo doma :-)
Zadní stěny 105cm, bočnice 20cm, pření stěna pak vychází na 120cm, akva v nejširším místě 150cm...

Obrázok
Obrázok
ponik68
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 05 Júl 2012 23:42
Bydlisko: Týniště nad Orlicí

Re: Královehradecké moře

Príspevok od používateľa ponik68 »

Já na začátku suchý kameny vůbec nevyvářel, nasypal jsem je do AQ , přidal živý písek zalil vodou a nechal 3týdny běhat odpěňovač. Pak nasázel zelenou řasu co se dává do biologických filtrů a po měsíci vypustil 6 sapínků tyrkysových. Je to už 2,5 roku a mám je do dnes :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"