Nový projekt 650l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Nový projekt 650l

Príspevok od používateľa tragett »

Ahoj všem,

tak sem se postupně dostal k plánování nového akvária a to v novém bydlení. Současně s rekonstrukcí domu probíhá i příprava na akvárium, nakonec se mi povedlo vymyslet prostor čásečně ve zdi (15cm) a v části obývacího pokoje, která je podsklepená. V obývacím pokoji tedy bude vidět jen hlavní nádrž, nic víc. Technické zázemí akvária bude tedy ve sklepě (2.4m pod úrovní hladiny a 3m horizontálně od nádrže). Do budoucna je tam dost prostoru pro odchovnu.

Konečná podoba tedy bude 135x70x60v, leva bocni strana zkosena, optiwhite přední a zkosená boční strana. Přepad vpravo šířka 50cm vlepený bokem jako to má Amsi, v zadním rohu bude wavebox. Akvárium bude mít zděný podstavec z ytongu, poté bude 15mm OSB deska a na ní gumová podložka. Osvětlení bude 2x150W HQI + 300W řiditelné LED. Výtlačné čerpadlo 8000l+; proudová potom 2x jebao WP40, 1x Tunze Wavebox.

Bude se jednat o SPS reef s hejnem anthiasů, na dně písek, nebo nic, to ještě doladím. Filtrace bude velké DSB, skimmer, pelety, doplňování prvků reaktor Deltec, vápenná voda.

Reef postavený prostorově aby bylo dost prostoru pro ryby před i za útesem, spíš nižší, to je zatím ve hvězdách. Pravděpodobné období realizace je zima 2014, cca kolem Vánoc bych to chtěl řešit, vše se odvíjí od průběhu rekonstrukce domu a jelikož se jedná o celkou rekonstrukci, není v mých silách odhadnout průběh :-)

Ať se daří všem, o dalších krocích budu průběžně informovat, ale už teď se sakra těším na ten rozjezd ...
Naposledy upravil/-a tragett v 14 Jan 2016 12:56, upravené celkom 1 krát.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak přeju, ať je to co nejdřív :-) A jsem zvědavej, jak dlouho vydržíš, než tam strčíš velkou rybu :-)
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa MRysan »

to bude monstrózní projekt :D hlavně toho místa na filtraci a ty objemové možnosti :!: stálá teplota vody díky umístění ve sklepě, možnost připojení regenerační nádrže na vodu, velkej řasovej filtr...... bude to zajímavé sledovat a časem bych se taky rád k něčemu podobnému propracoval, ale do sklepa to mám 25m :D
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa Miloslav »

tak drzim palce a filtrace ve sklepe je dobre rozhodnuti ktere Ti vrele doporucuju :-)
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa tragett »

Díky, zas tak monstrózní projekt to nebude, jsem limitovaný šířkou akvária, ještě mám v hledáčku jedno místo v pokoji, ale tam mě partnerka nechce pustit, tak uvidíme, co vymyslíme. Zatím jde vše podle plánu, dnes vybetonovaný překlad nad akváriem a nahozená a srovnaná zeď, ty starý baráky, to je rovina sama :-/
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
stephans
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 28 Nov 2012 22:30
Bydlisko: Stupava

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa stephans »

Tak to miesto okolo tej filtrácie závidim aj ja. Málo miesta na manipuláciu človeku dokáže znechutiť údržbu :D
Vyzerá to byť pekný projekt.
Keď to bude reálne budeme čakať na nejakú foto dokumentáciu.
Držím palce
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa tragett »

Vzhledem k tomu, že se stavební práce na baráku protahují a je třeba více úprav, než sme předpokládali, zatím si pohrávám s technikou a nakupuju. V čem mám zatím jasno:

Streamy:
Wavebox Tunze 20klph
Jebao WP40
Closed loop system

Výtlačné čerpadlo: NewJet NJ6000
Skimmer: Skimz 161 Monster

Osvětlení:
2x 150W HQI
300W DIY CREE LED /White 6500K, Royal blue, Blue, UV 410 + 420nm/

Co se týče filtrace, na DSB nakonec nebude místo, bo v této části sklepa bude nakonec technické zázemí topení, pojedu na odpěňovači a peletách, ca reaktor a dál podle potřeby. Objem filtrace bude cca 200l a bude umístěna ve sklepě, jen v jeho menší části.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa radEg »

Aká bude výška medzi výtlačným čerpadlom a vrchnou hranou akva ? Bude NJ6000 postačovať ?
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa tragett »

Převýšení bude 2.2m a dva metry horizontálně. Když nebude stačit, podívám se po něcěm silnějším, ale silnějšího Newjeta ee, tu osmitisícovku mi dost lidí hanilo. Eventuelně nějaký Red Dragon, až budou peníze atp.

Ještě by mě zajímalo - kdo máte zkušenosti s Closed loop sytemem, jaké jste dávali trubky a jaké čerpadlo?
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa tragett »

Tak se nám situace trošku zkomplikovala a současné místo, kde mělo stát akvárium musí postoupit krbu z důvodu lepšího rozvodu vytápění. Akvárium se tak posune do jiné části obývacího pokoje, což má za následek to, že může být delší. S Brilantem sem projednál návrh a dospěli jsme k finálnímu rozměru 150x70x60v, přední strana optiwhite, přepadová šachta 3x vrtaná, výška 55cm /kvůli plánovanému waveboxu/. Přepad 2x 32mm, vracečka 25mm. Technika a vše ostatná zůstává stejné.

Co se týče realizace, mám dotaz na zkušené akvaristy :-)

Podstavec chci vyzděný, dá se na to použít Ytong 10cm, nebo raději silnější? Vyzdím tři "nohy", dvě po krajích a jednu uprostřed. Případně ideální výška stojanu? FIltrace bude ve sklepě, to zůstává, takže nejsem limitovaný výškou skimmeru atp.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa Miloslav »

ja sem Jirko pouzil ytonk o rozmeru 30x25 a mam na sobe 3 tvarnice tudiz akv je 75cm od zeme, mam pod akv 4 ytongove nohy ( akv je dlouhe 2,5m ) co se tyce cerpadla tak mam Resuna 10000 a vpohode zvlada tlacit vodu ze sklepa ( delka hadice ze sklepa na vrchol akv je 5,5m ) ...
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa tragett »

30x25? Jako 30cm šířka? Já to budu dělat z porfixu, ten má rozměr 50cm délka, 25cm výška a šířka 5-50cm, tak sem myslel udělat to z 15cm širokého, to musí unést i tank :-) a taky sem si říkal 3 na sebe, ale 75cm je dost, uvidím :-) Po vyzdění ho natáhnu do lepidla s perlinkou a natřu hydroizolací, aby to eventuelně nezlobilo. Díky každopádně.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa Miloslav »

je 30x25x60, je jasny ze na tvoje akv bude tech 15 stacit, tech 75 je podle meho idealni, kdyz sedis na sedacce tak mas akv pohodlne v urovni pohledu, natazeny lepidlem to nemam, sem to oblozil drevem a je to v poho uz nekolik let :-)
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa tragett »

Já se v tom ale hrabu a tak mi to tam bude pořád kapat :D Díky, udělám to z patnáctky a těch 75, to bude ok. :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Nový projekt 567l

Príspevok od používateľa Miloslav »

zaklad mors.akv je se vtom furt nehrabat 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"