trisReef (505l)

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Ondrejst..tu prednu časť prepadu poriesim asi nejakymi magnetmi a platovkami. Nechavam si priestor na inspiraciu :)

Lukas..je tam taka nasadka a mam ju asi dva cm pod hladinou, snad to Pavlica vyratal dobre.

Display tank naplneny RO vodou, dnes doplnim filter, otestujem uroven vody a prvykrat spustím nech odkontrolujem trubkovanie.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Uff...dnes som si normalne zobral poobede home office bo som mal tusaka ze to bude nadlho. Pol 12ej a ja si mozem pokojne sadnut. Zasolene na 1.025. System po vyladeni je tichucky ale.nebolo to tak par hodin dozadu a bol som zufaly. Do pritoku do filtra som pridal kolienko aby nebolo nad ponozkou a vybral som hreben a radost si uzivat to.ticho. Jedine co pocujem su odpenovac a ledky v 112tke :)

RW15 je fakt moc, na minime sa to ako tak dalo len prepad spliechal. Neviem ako by sa tvarili koraly a ryby v takom prude. Zajtra skusim RW8 a namiesto 15tiy.asi zoberem 4rku ako backup ked to bude.zarastene na ofuk :)
ATB nastavené na 50 percent. Bakterky a odpar nastavim az zajtra.

Ako dlho a kolkymi svietit.do vody? :)
Mam tam 6x 54w spinatelne po dvoch.

Trosku ma zarazil rozdiel.medzi.modrym ledkovym svetlom na Blau a acintic u T5. Ma.niekto figel ako zariadit aby mi svietili vecer koraly? Mam pocit ze to.je dost svetle.
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
simiken1234
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05 Máj 2014 19:47
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa simiken1234 »

Pokial viem tak korali svietia pod UV. Ak ho niekde mas tak asi medzi led...
Pripravovaný 240l reef
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa MRysan »

ani když necháš actinic a blue, tak nesvítěj? já mám teda LEDky a právě to večerní svícení v modré mám nejraději, ale zvažuju větší akvárko na T5, ovšem pokud nesvítěj, tak postavim i větší LED
LPS/SOFT 300l
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Kotaly tam nemam ešte ale je to ina modrá a svetla. Musim otestovat a preluskat sa forami ohladom modreho svetla na nocne svietenie.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

trisReef (505l)

Príspevok od používateľa mcfisto »

Me koraly sviti pod blue/royal blue LEDkama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

tak mensi update po par dnoch.

napustene mame od 1.4., ale prakticky som zacal s KZ davkovanim az 5.4. podla navodu.
vcera a dnes pauza v davkovani a potom pokracujem.
Svietim momentalne odvcera 2x 54w, kedze mam tam mrtve kamene aj piesok tak zbytocne svietit tvorom.

Co ma prekvapilo tak programovatelna zasuvka Gembird spina len nulak, 40 Eur a trubice T5 mi blikali po zhasnuti...*shit*
takze som siel na spinacky EMOS ktore spinaju fazu a problem vyrieseny.
Zeovit filter spusteny odvcera, priestok mam snad dostatocny, mam tam Eheim 1000 a tak snad som trafil tych 400l/h :)

jedine co ma trapi je BM 180CS (odpenovac) ktory mi neustale preteka tak ho mam vypnuty, pravdepodobne to bude tym ze mam moc cistu vodu. odpojil som aj koniec hadicky nech vyprazdnuje cup ale potom to moc sumi do vody a jemne prska po skrinke, takze skusim plexisklom zakryt cast filtra a pustim ho a snad sa upokoji ked tam hodim nejaky ten zivak nech z neho nieco uzitocne povylieza.
Celkovo s tichostou som spokojny, ATB navratove cerpadlo mi trosku ako keby bzuci, zena si to ani nevsima ale ja to pocujem :D
asi mu urobim z kocky akvacitu domcek.

Trosku mi stahuje ritku to plexisklo na ATI Sunpower 6x54w, ktore ked svieti po okrajoch a hoci mam zapnuty ventilator tak sa ohyna, cakam ze kedy do drbne do akvaria hoci by tam mala byt nejaka vola :)
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa maros002 »

A co kdyby jsi ten odpěňovač jenom podložil,nepomohlo by to? Snížila by se ti hladina v něm. A nebo čekat až se uklidní čerpadlo, po nějaké době trochu většina zpomalí.
Maroš 480 ka
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

vyska v prvej prepazke je 28 cm, to by mala byt vyska v akom by ten odpenovac mal v pohode fungovat (23-28).
podlozil som to asi 10cm vysokou krabickou od zmrzliny a robi to iste :)
vraj moc cistou vodou a ze skimmer mozem zapnut az s prvym zivotom co tam pojde, ze by to malo byt v poriadku.
rozoberal som ho a je cisty. rozmyslal som nad nejakym ventilom medzi motorcekom a telom aby som ho zreguloval a znizil prietok. je tam Aquabee 2000.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa martin01 »

Já nerozumím tomu přetékajícímu odpěňovači. On Ti odpěňuje tolik, že se neustále plní sběrná nádoba? Ještě jsem se na něj nedíval, ale většina těch větších, má štelování průtoku a hladina se dá nastavit? Nejsem si uplně jistý, ale pokud máš čistou vodu, tak by podle mého naopak neměl šlehat nic.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa vik_33 »

Předpokládám, že i u tohoto skimmeru se seřízení provádí otáčením výstupní trubky. Pokud se nádobka plní vodou, máš výstup příliš přivřený. Čistou vodou to určíte není.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa reicho »

mne za tie roky plexisklo do vody nepadlo ani raz,asi nemas spustene vsetky trubice,tak preto sa ti to moze ohybat,ktore mas spustene?
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

reicho...ohyba to len ked mam zapnute krajne (prednu a zadnu) :), ked mam napriklad teraz spustene len predposlednu vpredu a vzadu tak to plexi sa neohyba. svietim triezvo zatial, ale mozno ak spustim vsetky naraz tak to bude lepsie, len taky blby pocit som mal ked som pustil tie krajne a pocul ako sa to plexi ohyba aj ked sli ventilatory :D


Vik. ano, bocna trubka sa da nastavit od 1-5 a potom OFF a Max, mam to ma 5tke a to vtedy asi najpomalsie naplna.
ked som to daval na jednotku tak som videl ze sa rychlejsie plni.
musim sa s tym pohrat len potrebujem tie krycie skla alebo plexi lebo potom to tam prska dost divoko ked je pusteny.
a ano, musim mat odstuplovany cup inak by hnalo penu cez vrch pohara a robilo bublinky na jeho vrchu.
skusim to spustit potom na jednotke len to nastavenie hladiny nerozumiem. viem ze ho mozem dat vyssie atd a potom ten prietok tou trubicou korigovat.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa reicho »

sviet zatial len strednymi a nebude sa ti nic ohybat,potom pridavaj krajne,najprv 3+4, potom 2+5, potom 1+6
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

dik za radu Reicho :)
zatia nesvietim naplno, zbytocne nedavam priestor pre riasy :)

ten odpenovac ma ale dost stve :)
faktory ktore mi sposobuju ze preteka su podla mna:
- pouzitie Reef Bondu
- zabeh

vcera som ho zapol na par hodin ale nevydrzal som to sumenie a mam pocit ze kym nedam uhlie a neurobim nejaku prvu vymenu vody po mesiaci tak bude robit stale to iste, takze vyzera to na zabeh bez skimmera zatial.
co som cital tak uhlie vie dost pomoct aj vymena vody, len nechcem vymenou vody zbytocne predlzit zabeh.
co som meral NH4 - Ammonia tak som mal okolo 1.
Vcera som uz nabehol na Day 4 davkovania KZ a teraz kazdy den budem kvapkat podla pokynov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"