trisReef (505l)

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa kačer »

Podle mě se ti proste jen zabíhá odpěnovac. Já když jsem si koupil nový odpenovac, tak mi to delal třeba týden a pak si hezky sednul a parada ... ja bych mu dal sanci a hlavne cas až si sedne ... a taky ho zkus dát výš, at je pod vodou hlavne jen cerpadlo a hladinu si pak nastavíš ručně ... ;-)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa martin01 »

Překontroluj si, jestli součástí záběhu při použití KZ nemusí být i odpěňovač. Pokud by jsi nepostupoval přesně, jak se má, tak už to nebude ani fungovat, jak má. Já jsem to dělal v případě, že odpěňovač takto hodně šlehal, tak, že jsem si připravil víc vody na výměnu. Co jsem vylil, tak jsem dolil čisté(nasolené) a ono to tak kolem objemu 20l většinou přestalo. Podle mě, je to důkaz, že je tam naopak něco, co tam být nemá. Jak psal Kačer, zvednout o kousek výš a zkusit to nechat běžet. Pokud nádobu necháš přetékat do akvária, tak je to k ničemu.
Naposledy upravil/-a martin01 v 09 Apr 2015 12:35, upravené celkom 1 krát.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

oukej, skusim si pripravit nejaky kanister a nech mi do toho preteka a pripravim si vodu.
vidim to tak na vikend ked budem mat prehlad o akvariu lebo sa bojim to len tak tam nechat bez dozoru :)

jj sucastou zabehu podla KZ by mali byt skimmer a aj 10% zivych kamenov, tie este nemam. inak idem tabulkovo :)
asi je to tym ze je "novy" a ten reef bond asi nieco vylucuje lebo na RC pisali ze blbnu skimmery pri pouziti lepidiel a tak.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa martin01 »

Já bych ho vyléval systematicky, nenechal to samovolně odtékat. Chce to na to si udělat čas a chvilku u toho pobýt. Ty živé kameny jsou dost důležitý prvek a chtělo by je to rychle pořídit, nebude to nabíhat tak jak má a jak to mají nastavené u KZ. Sebelepší vodička nenahradí živý kámen, tedy podle mě. Jen podotýkám, že KZ systém nemám, ale podle toho co funguje mě, je pořádný odpěňovač a živé kameny základ "každého" akvária.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa vik_33 »

Fakt mě baví, když někdo napíše "jedu přesně podle návodu, jen jsem tam nedal tohle, tamto ... "
Proto tolik akvárií příliš dlouho nabíhá, nejede jak má ... ucelený systém není že něco vynechám, dodám později atd.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

zajtra si idem po zive kamene a polozim ich do akvaria na dobu par tyzdnov. asi tak 2 kila.
jedine co som vynechal z navodu KZ boli zive kamene a odpenovac, ktory zatial zlobi :)

ale KZ spomina ze da sa zabiehat aj bez odpenovaca a zivych kamenov len to moze o nieco dlhsie trvat.
dufam ze to uz poriesim a budem v ramci tabuliek :)

jedine co z techniky nemam este vo filtri je kalciak (na ten je este skoro).
Osmolator som dal na doplnanie vody 4x denne, kedze nie je nic prijemne ked v noci sa rozhodne 3x doplnovat odpar :)
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa kačer »

No jak píše Martin, podle mě opravdový základ náběhu každého akvária jsou živé kameny a odpěňovač ... A ty teda koupíš živáky, necháš nějakou dobu v AQ a pak je zase dáš pryč?
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa items »

Nazdar

Pri nabehu akvaria ale o dost mensieho ako mas ty proste NANO z tunze 9004 som mal podobny problem den dva mozno ja v noci tusim slahal vodu hore kominom a nadobka bola za par sekund plna a potom to prestalo. Nadobku som par krat vylial podla potreby a nechal to tak. Nepoznam ten tvoj odpenovac ale myslim si ze to bude rovnake. Koniec koncov aj kolegovia predomnou to tu spominaju podobne.

Vela stastia

Daniel
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa reicho »

triscene napísal:zajtra si idem po zive kamene a polozim ich do akvaria na dobu par tyzdnov. asi tak 2 kila.
2kg dobre vidim :shock: :shock: :shock: s tym mozes rozbiehat tak 10l nano a nie 500l,aspon 20-30kg chlape....
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa vik_33 »

Vyhozené prachy za zázraky KZ ... nic víc ... AQ zakládáš zle-nedobře :roll:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa cooffe »

za prachy co dáš do KZ bych osobně koupil kvalitní živé kameny-je to rozhodně lepší investice,než nákup předražených modrých lahviček...ale je to tvý akvárko,tvý prachy.. :roll:
IM Nuvo mini 38G+Kessil
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

Zo zivakov neurobim utes aky som chcel, to snad bolo vidno ze zacinam so suchymi od zaciatku.
Nechcem uz bordel ba kamenoch v podobe rias co trham rok v 112tke a nicenia xenii a skelnych.
Zivot vyleze z toho zivaku a naockuje nieco.

Reicho, ty si mi predaval kamene, som myslel ze pochopis ze idem len z nich.
17kg, 30 kg by bol kamen na kameni. Toto je vzdusne.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa martin01 »

Já si myslím, že nejde o to, jestli tam dáš o kg víc nebo míň, to asi roli nehraje. Můžeš je mít zřejmě i ve filtraci. Spíš je to o tom, aby si nebyl po šesti týdnech zklamaný, že Ti to nefunguje, tak jak slibovali. Všichni se těšíme, až se objeví první přírůstky a když to pak nejde ani po dvou měsících , tak se začíná laborovat, čím by to mohlo být. Po půl roce je z toho akvárko plné řas a stojí to další půl rok práce to trochu vyčistit. Při použití KZ si myslím, že Ti žádné řasy ze živáků neporostou (po nastartování), je to tak nastavený systém poměrně hladové vody, kdy doplňuješ jen přesně to, co korály potřebují a spotřebují. Ostatní ihned odstraní zeolit a odpěňovač. Je to moc hezky vymyšlené, ale nesmíš se to snažit vymyslet jinak v těch nejdůležitějších věcech. Začneš pak dávkovat něco, na co akvárium ještě nebylo připravené a první problémy jsou na světě.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

jj, dam si na to pozor.
uvidim ako to bude dalej, mne sa pacila forma zabehu KZ, ktora je prakticky bez rias, hoci aj tie maju svoje caro :)
to ako budem fungovat v buducnosti to este uvidim, ludia tu maju peletky a ine riesenia a to ma takisto svoje caro a funguje to prakticky samo a techniku na to mam aby som si naplnil peletkami fluidny filter.
kazdopadne skusim zarobit vodu a necham odpenovat plut vodu, ale asi az vtedy ked mam do vsetkeho zapojit karbon nech vidim aj jeho ucinok na celkove penenie.
dakujem za rady :)
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa reicho »

Boze ved tie zive kamene sa davaju do FILTRACKY !!! aby ti z nich nevyliezali do akva kraby a iny bordel,nerastli riasy,tvoje "zive kamene" z predchadzajuceho akvaria si kupil vies kde....su to stare kamene z rozobratych akvarii,plne fosfatov,tak sa necuduj ze ti z nich rastu riasy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"