trisReef (505l)

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

vo filtracke nemam miesto na kamene, teda mozno mam, ale ja prakticky chcem aby mi povyliezali blesivci a nejaka minihaved z kamenov, mam asi dve kila uz v hlavnom akvariu. nemali by tam byt ziadne habadury ako kraby a tak.
to by uz povyliezalo za tie mesiace co to mal kamos v akvariu na predajni.
moje zive kamene..asi len v uvodzovkach boli z morskehocentra takze tak..ale nie plne PO4 ale porastene havedou, ako take tie tvrde zelene riasy a potom takas listockami je to riasa ale parametre na to nemaju vplyv. ked je porasteny kamen tak sa toho nezbavi clovek, nuz...preto je asi najlepsie kamene si pozriet live a nenechat si ich vozit pri rozvozoch a potme :)
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa moře v Praze »

No tak s KZ jsem si pár věcí zažil. Myslím že se o aq celkem starám, ale kolik je třeba času na aq se systémem KZ tak to asi nikdo z nás nemá. KZ na záběh asi není špatný, protože skoro polovina vodiček je současně i na podporu bakterii. Tak jak tady kluci píšou voda je pak hladová proto není tolik sinic a řas obecně. Na druhou stranu já rozjížděl aq s odpěňovačem nezaběhlým dsb, vodkou a asi 15 kily živáků a sinice jsem měl cca 14 dní. Řekl bych že dost záleží na tom jak si připravil ty mrtvé kameny. Jak píše Reicho pokud dáš špatný živák, můžeš si zanést jako já i takového dobráka jako je Paolo. Pokud je tam ale chceš dát tak v 500l budeš mít asi i nějakého bodloka, tak se nemusíš bát, že ti tam nějaká řasa poroste :)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

tak dnes mame 24 den zalozenia, otazne je ze ci ratat od datumu zalozenia datum nasolenia a spustenia techniky alebo az vtedy ked som pridal bakterky, tie som zacal davat az 5eho :)

Sinica vyskocila asi pred tyzdnom ale uz straca na sile.
dnes som pridal nejake zoanthusy a montipory a euphylku a otestujem ako sa budu tvarit.

dnes este planujem urobit meranie parametrov.\
odpenovac stale preteka, dal som ho vyssie asi o 10 cm, kedze by mi zaprskal vsetko vo vnutri tak som dal nanho sacok a pekne nepreteka nic pomimo ale po tele odpenovaca. tipujem ze tento problemik poriesim az prvou vymenou , kedze jedina vec co ma uz napada je len ze ten reef bond sposobuje to penenie. ale zasa pomaly tyzden ide odpenovac v kuse, uz produkuje menej vody ale stale mi odteka spat do filtra.
cez vikend asi skusim opat nechat odpenovat co vedra a doplnit cerstvu vodu.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

Takze prve meranie parametrov, az na salinitu, ktoru som meral asi ako prvu :D

Salinita: 1.025
Mg: 1100
Ca: 420
NO3: 1
K: 380
PO4: 0
KH: 8

Trapi ma asi malo Mg, mam sprevadzkovat Calciak alebo este pockat a vybrat tie nenarocne druhy co som tam dal?
Sinicu uz som len coral feederom odfukoval, vyzera ze doziva :)
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa kominík »

jen doplň Mg - kalc.nemáš zatím proč dávat
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

tak pridam postupne Mg, dik :)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

Dnes vymena 30litrov vody, nechal som odpenovac nech odpenuje do vedier tak snad som sa priblizil k tomu aby fical ako ma. Na sacku uz vidno cierny bordel len stale este pretekame :)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

Dalsia vymena zatial asi 20 litrob vody, lebo uz z odpenovaca ide len biela pena :)
Takze rada pre niekoho kto bude zakladat akva s Reef Bondom tak zakladom je trpezlivost a nechat ho odtekat mimo akva a menit vodu aby sa doplnila hladina v poslednej komore. #happy :)

Uz migrujem koraly postupne, nieco som si doniesol zo Symbiozy vratane prveho rybieho obyvatela, slizouna :)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

tak z bielej peny je poriadne tmavy humac a to je nas ciel :D
postupne pojdem asi pripevnovat koraly na kamenkoch na ich miesta, kedze mam dno trosku zapratane :D

vcerajsie meranie:
Mg 1200
KH 7.7

Dokedy mam zvysovat Mg a kedy spustim kalciak s 1/3 magnesia a 2/3 chipsov Ca?
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa kominík »

zvyšovat dokud nebude ok :mrgreen:
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

kominík napísal:zvyšovat dokud nebude ok :mrgreen:

takze ked budem mat Ca napriklad 450 tak Mg navysit az na 1350 a potom kolko pockat na spustenie reaktora?
tyzden, dva kym bude nejaky odber prvkov vratane poklesu KH?
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa kominík »

dokud to nebude mít co odebírat....
až to našlapeš korálkama spusť :wink:
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

oukej lebo nejake fragy tam uz mam co sa sa aklimatizuju na svetlo a novu vodu.
nejake montipory, seriatopory, je tam par akropor na ktore by som sa rad zameral, par platoviek.

takze dorovnam to na tu uroven Ca x 3 = Mg a tyzden posledujem ze aky bude pokles.
bombu s EMG ventilom aj kalciak je pripraveny aj s naplnami mimo akva, stelovanie tipujem bude takisto zabava :D

kamarat rusil akvarium tak mam nejake sklo navyse, tak planujem ist ku sklenarom a dat si narezat sklo na nejake rozmery a zlepim si podstavec pod odpenovac lebo mam pocit ze som trafil tu vysku spravne (vyska teglika zmrzliny + teglik na natierku :D )

fotky pripadne aj video dodam ked budem doma, v telefone to uz mam :)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa triscene »

Tak po dlhsej dobe aj nejaky ten zaznam obrazu a zvuku :)

https://www.youtube.com/watch?v=FKbKJbVNmE0


Vcera som finalne vypustil 112tku a nieco prestahoval do noveho, nieco posunul dalej.
Najvacsie manevre boli asi so sasankou ktorej sa moc hybat nechcelo ani pri fukani cerpadiel na jej nohu. Musel som ju supnut do lavora s vodou a citlivo nalamat kamen na ktorom bola. Vsetko prebehlo bez skod a uz treti den si hovie v akvarku. Napodiv mala chut sa hybat pomaly az po dne, tak som ju supol na miesto o nieco viac vzadu ako je na videu a uz je tam treti den :)
ocakavam zdrb za to ze sasanka patri do zabehnuteho akvaria 9-12 mesiacov, bohuzial som ju nemal kam posunut a verim ze ked prezila podmienky v minulom s nedostatocnou filtraciou tak KZ napomoze :)
Klauni spociatku bez nej behali po akvariu , teraz sa vacsinu casu len motkaju v sasanke :)
Vsetko ide ako ma, potrebujem zmerat parametre Mg ktore pridavam kazdy den. Pravdepodobne tento tyzden urobim pripravu na kalciovy reaktor a nainstalujem bombu do skrinky.

Akym stylom rozbiehate kalciak? nechate produkovat najprv mimo akvaria alebo priamo nechate tiect do systemu?
Mam v plane dat 1/3 obsahu Magnesium a 2/3 koralovu drt od KZ, to by mohlo drzat Mg, Ca a KH na stanovenej urovni.
V plane mam drzat Mg okolo 1450 a Ca 480, KH okolo 8-9
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: trisReef (505l)

Príspevok od používateľa Madox »

Dost vela kamenov :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"