A little Sea in Olmik

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa marvanek001 »

[quote="Smityl"]A kdyz sem videl 12cm imperatora v 150litru nadrzi spolu s 15cm hepatusem a dvouma 8cm dascylusama a dvouma 8cm klaunama a jednou zdechlinou veliferky tak mi jich bylo dost lito.

Na zimním stadiónu v Olomouci se stěhuje bar i s mořským akváriem, majitel si nechal ryby ubytovat v akvaristice u ušáku. Jinak s touto akvaristikou mám taky jenom dobré zkušenosti.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Smityl »

Ja sem nerekl ze mam spatne zkusenostj mam od tama taky par veci jenom sem rekl ze sem tam narazil na eufilku ktera byla bud uz nakousnuta nebo mela nejakou infekci a zlikvidovala mi i ostatni a k tem rybam verim tomu ze nekde neco stehujou ale od zoho majitele to teda neni moc zotpovedny kdyz necha svoje ryby pohromade v male nadrzi a v nove vode. Kdyby radeji vypustil svoji nadrz do barelu nebo kade a dal je nekam do sklepa rozhodne by to pro ne bylo lepsi. Nez do akvaristiky kde je maly aq a otoci se tam denne x lidi kteri je tak akorad steresujou to je jedno nereste to. Nebyl to zadnej utok na ten obchod.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Madox »

No ma som mal kedysi wurdemanku ktora uzasne kosila sklenky, potom zacala ist po rurnatcoch. Nakoniec zlikvidovala 2 hlavy euphylie, kus acany a musela prec. Vzdy ked je dodslo prirodzene zradlo, aj ked som ju prkrmoval mesom, isla po koraloch. Robila to prevazne po zhasnuti kedy bola aktivnejsia.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Smityl »

Jinak sem tim chtel jenom poradit mispulinovi ze zadrhel muze byt v tomhle nez zacne do vody lit nejaky leciva a cely si to rozhodi.
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Panove, jsem rad ze se tu rozproudila tato debata, nicmene zkusim odpovedet na prvotni otazku: ty wurdemanky mam od pana Berky, nikoliv "od usaku".
To Smityl: kdy to bylo?

Odesláno z mého HTC One S pomocí Tapatalk
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Smityl »

4 mesice zpet zelena glabescenska 9 hlav nadherna napumpovana po 14 dnech stejnej stav jako ta tvoje ostatni v pohode po dalsich trech tydnech vsechny na kasi. Zatazeny a silne smradlavy. Jinak jest neurazim ochod je to pouze prekupnik nemuze za to. Nektery sme tam nechal a dost rychle kazi vodu. Jinak si nemyslim ze by to byla kreveta kdyby si chtela pochutnat tak si sezere prvni jednu a pak dalsi hlavy. Ne vsechny.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa mcfisto »

Wurdermanky jsem musel dat pryc, pac se mi nekompromisne pustili do euphilii. Od te doby si pro zmenu uzivam aiptasii....holt neco za neco!
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa axelson »

ten kdo ma farmu na sklenky cih zacne za chvilu predavat. :D Ja mam dve wund. a sklenky ziadne. Zatial ani nic ine nezeru. Dojedia mrazene co sa zvysi. vidim ich raz za mesiac po zhasnuti. len aby som to nezakrikol :lol:
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Josef »

prodám skelné sasanky vhodné pro výkrm krevetek , cena úměrná velikosti nebo na váhu v gramech :D :mrgreen:
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: RE: Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Koncem srpna jsem sem dával fotku (původně velmi krásné a bohaté) euphilky, nad kterou jsem nejen já lámal hůl - viz x příspěvků zpět. A nyní se zdá, že trpělivost růže přináší a ona to přeci jen dá. ;) Dokonce už i klaun, který ji byl i v jejich nejhorších chvílích věrný, se má kam "ponořit":

Obrázok

Obrázok
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Jo, abych nezapomněl, jedno amatérské foto "nového" člena nádrže, jenž právě oslavuje výročí 125 dnů: :)

Obrázok
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Po delší době pár aktuálních foto:ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa maros002 »

Našlapané :wink:
Maroš 480 ka
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa tomvec »

Máš to pěkné.
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: A little Sea in Olmik

Príspevok od používateľa Mispulin »

Díky. Jen ta acropora vpravo uprostřed měla ještě donedávna krásně pastelově modré alespoň konce větví a teď ztratila téměř veškerou barvu. :-( Přitom NO3 a P mám už léta prakticky neměřitelné. Ostatní primární parametry vody pořád v mezích možností stejné. Asi jí něco chybí....že by vyžadovala cíleně krmení?
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"