200L na Zlínsku

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Soukys
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 31 Mar 2014 22:38
Bydlisko: Zlín

200L na Zlínsku

Príspevok od používateľa Soukys »

Zdravim reef sem rozjel v dubnu 2014, koupil sem ho použitý, ale byl dost v zlém stavu. Původní majitel svítil zářivkama xlet starýma 2x24w + dve diody 10W, ménil vodu jednou za tři měsíce, voda smrděla a ůtes byla jedna velká bublinková řasa. Akva bylo plné Capnel a trochu jiných měkých korálů. Dnes bych ho už nekoupil, ale byl sem hrrr, :-) no naštěstí cena nebyla až tak moc vysoká.

Skoro rok sem se s akva trápil, překopal filtraci, dokoupil několik živáků, nové světlo, nová osmoza a pak mi konečně začalo akva dělat radost.

Bohužel to netrvalo dlouho, asi půl roku bylo akva pěkné a prosperovalo, ale ted se mi rozjela na dně hnědá řasa. Je pravda že stavím dům a nevěnoval sem tom tolik času co spíš. Vylétly mě dost NO3, tak až sem si toho všiml, nasadil sem VOC, kdy sem postupně přidával dávku až na 2ml, a když NO3 zacalo klesat, zas sem snižoval až na 0..

Co se tyká hodnot vody, tak Mg mám aktuálně nízké, pracuji na zvýšení, a PH mám nízké.. už dávkuji přípravek PH+ a NO skoro neměřitelné
na PO4 nemám tester, ale sklo se mi moc neřasí, absorbér měním pravidelně.
Prílohy
Stav po roku provozu
Stav po roku provozu
Stav po roku provozu
Stav po roku provozu
Stav po roku provozu
Stav po roku provozu
Naposledy upravil/-a Soukys v 14 Okt 2015 18:01, upravené celkom 2 krát.
Soukys
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 31 Mar 2014 22:38
Bydlisko: Zlín

Re: 200L

Príspevok od používateľa Soukys »

+
Prílohy
Stav po roku provozu
Stav po roku provozu
Reaktor nastavený půl roku stejné, klesá jen Mg, dokoupil sem magnesium a přidal ke korálovce, a PH mi eště před 14dny drželo přes den na 8,4.. ted max 8
Reaktor nastavený půl roku stejné, klesá jen Mg, dokoupil sem magnesium a přidal ke korálovce, a PH mi eště před 14dny drželo přes den na 8,4.. ted max 8
filtrace: Odpenovac vlevo, rasa (po protrhani) + zive kameny.... vzadu sou valce se siporaxem 1litr, silicarbon a ecophos, posledni komora bactobals a vytlak
filtrace: Odpenovac vlevo, rasa (po protrhani) + zive kameny.... vzadu sou valce se siporaxem 1litr, silicarbon a ecophos, posledni komora bactobals a vytlak
Naposledy upravil/-a Soukys v 14 Okt 2015 18:02, upravené celkom 2 krát.
Soukys
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 31 Mar 2014 22:38
Bydlisko: Zlín

Re: 200L

Príspevok od používateľa Soukys »

A stav nyní s tou hnědou řasou, kterou si nevím rady :x :evil:

Kvalita fotek lepší uz moc nebude. Foceno telefonem, mojím fotakem by to bylo eště horší :-D
Prílohy
20151013_173744.jpg
20151013_173703.jpg
Po vysátí dna, nasadění Chemicleanu a výměně 40L vody za dva dny dno vypadalo takto...  Pred tým eště hůř
Po vysátí dna, nasadění Chemicleanu a výměně 40L vody za dva dny dno vypadalo takto... Pred tým eště hůř
Naposledy upravil/-a Soukys v 14 Okt 2015 20:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 200L na Zlínsku

Príspevok od používateľa Spongebob »

Mazec :wink:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Soukys
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 31 Mar 2014 22:38
Bydlisko: Zlín

Re: 200L na Zlínsku

Príspevok od používateľa Soukys »

No ani moc ne... Štve mně ta řasa... takto ten pisek vypada dva dny po vyměné... :-(
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 200L na Zlínsku

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ouch, pisku jsem si teda vubec nevsimal :D zaujmula me filtrace a rozlozeni akvaria.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Soukys
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 31 Mar 2014 22:38
Bydlisko: Zlín

Re: 200L na Zlínsku

Príspevok od používateľa Soukys »

Akvárium se konečně opět stabilizovalo, zvýšilo se PH, a hlavně úplně zmizla hnědá řasa ze dna. Myslím si že to bylo přehřátím akva v létě, kdy mi teplota vzrostla na 29-30stupňů a pak do měsíce vyleťelo NO3 k hodně červeným číslům. Postupně sem dávkoval VOC, nejvíce však 2ml, a jak NO3 začalo klesat, tak sem postupně VOC ubíral až vysadil. poté sem měl NO3 sice na 0, ale zařasený písek hnědou mazlavou řasou (možná sinicí). Pravidelně sem co 14 dní měnil vodu a odkaloval dno, vysál a propral v odpadové vodě písek, upravil několikrát proudění, pač vždy mi to dělalo humbuk s pískem, dávkoval bakterie a vyškubal si skoro všechny vlasy, ale řasa se stále po dnu až dvou vrátila :evil: ..... Snad to bude už jen a jen lepší :-)


Inak se musím pochlubit, že už mám ve sklepě nové akvárium s technikou od uživatele Majkl.1 cca 600L + nějakých 200L filtr, které někdy kolem dubnu napustím v novém domku :roll:
Prílohy
2015-12-14 16.49.38.jpg
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: 200L na Zlínsku

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Uz se tesim az uvidím jak ti pojede :)

Odesláno z mého SM-N7505 pomocí Tapatalk
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"