EASY 300

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa Josef »

Právě zkouším udělat uměle útes z Korálového písku, bílého cementu a ještě jsem do toho sehnal hrubozrnou sůl + zkusím více hrubostí , písek dávám ATI a pak ještě jeden drobnější ale díval jsem se že Amíci dávají rozemleté skořápky od Ústřic jen netuším kde je zde sehnat
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa MRysan »

jo tady http://www.hradsky-sunk.cz/grity-a-mors ... -musle-6kg, má do toho přidanej ještě dolomit - to je to Mg, stačí vzít přes cedník, nebo ho tam prostě nechat místo písku.

podle toho amíka co to dělá na job a jehož se snažím kopírovat je celkem jedno jakou náplň tam dáš, protože je všechno obaleno cementem, důležitá je pěkná struktura a tím perlitem se redukuje i váha, navíc se s tím dobře pracuje.
Sůl bych asi moc nedával, spíš udělat sušší směs a tu pěkně mělnit a pomalu sypat. Ten první válec co jsem udělal je pěkně porézní i bez ní. Jen to chce trefit konzistenci a to je bohužel díky tomu perlitu dost náročné. Pokud je to hodně mokrý, tak není výsledek dost porézní a pokud je to moc suché, tak to zase špatně drží.
nakonec budu ale asi dělat klasickej útes a do téhle směsi schovám jen komín a udělám sem tam nějakou placku na stěnu. Kdybych měl udělat celý útes z válců, tak je to asi 60ks a jak se snažím o maximélní poréznost, tak mi sem tam nějakej praskne při vyndávání z formy :evil:
resp, pláty si udělám z tohodle a nasázim je na trubku.
Hlavně uvidím co to bude dělat s vodou a jak rychle to ztratí sněhobílou barvu.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa MRysan »

Zdar,
tak projekt s umělým kamenem jsem odpískal, je to moc pracný a výsledek nejistej.

Spíš potřebuju do baráku naplánovat rozvody vody, elektřiny, zděný podstavec a s tím už bych potřeboval znát dimenze akvárka. Jako nejvhodnější se mi jeví.
akvárko 120x60x60, tunze 9012, Pacific Sun Metis Hyperion S2 2 x75 W, MP40
přepad jsem zase zavrhl, protože se mi pod akvárko musí vejít RO, barel na vodu, barel na slanou vodu a zbytek těch krámů okolo.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa MRysan »

Tak, trvalo to 7 měsíců než jsem dokázal intenzivním krmením akvárko znečistit do stádia řasového bujení :D na kamenech neni, ale písek je pokrytej solidně.
Takže asi zase nastal čas na nákup silnějšího odpěňovače, nebo to zkusit zase podpořit NOPOx. Uvidíme co se stane když přestanu krmit každý den LPS
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa MRysan »

Zdar práci,
Pacifik dorazil, až na nefungující zdroj vpořádku. Prodejce se k tomu postavil čelem a dočasně zapůjčil svůj :D abych se nemusel trápit dalších několik týdnů.
Provedení není úplně špatné. Trochu mě zaskočilo šumění větráků, možná by to ocenilo plynulou regulaci otáček podle teploty.
Software není úplně intuitivní, ale dá se to překousnout.
Akvárko 120x50x50 to prosvítí celkem pěkně, ale útes musí být někde uprostřed.
Původní světlo mělo odběr 120W max vč. zdrojů, nové bere 145W vč. zdrojů bez větráků, takže výkon je celkem podobný i když u starého jsem měl 3x zdroj poměrně horký a tady je jeden vlažný, takže toho jde do LED víc.
Nevýhodou je trochu provedení SMT, budu si muset zvyknout.
Potěšilo noční svícení. 1% red, korály nerušeně loví a mohou být krmeny a co je nejlepší, tak červi, krabíci i kudlanky lezou ven a nevšímají si harpuny, takže jsem vytáhnul několik červů kolem 30cm, tři chlupatý a jednoho straška :D
Lehce přestavím útes a zkusil bych pár fragů SPS

Poslal bych fotku, ale stydím se za zelenej písek, tak až zmizí
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa MRysan »

Dlouho jsem si tu nic nenapsal :D tak snad jeden obecně známý postřeh, ale třeba to bude někomu užitečné.
V zájmu zjednodušení páče o akvárko jsem přestal měřit kH a Mg a měřil jsem pouze Ca. SPS nemám, takže jsem nějaké zásadní úbytky neočekával. Asi po půl roce se mi začalo zdát, že se některé glablescensky, ancory moc neroztahují, ale jednalo se o vršek útesu, zbytek vypadal dobře a velký díl jsem připisoval novému světlu a chtěl jsem dát korálům čas na aklimatizaci. Pak se ale začalo pár polypů rozpadat, kromě Acan se začal i zbytek LPS tvářit neduživě, tak jsem začal pátrat.
Podle testů vypadalo vše +- dobře, ale už jsem je měl déle, tak jsem si zajel koupit nové. A hle starý test kH 7, nový test 4 :( sice jsem začal pomalu navyšovat. U toho špatného se barva mění velice pozvolna, u nového je to otázka jedné kapky. Bohužel zmíněné glabrescensky a ancory jsou na cestě do nebe.
No, to se mi zase lenost vyplatila
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

pokud pouzivas salifert testy,tak u kh mas kalibracni vodicku prece :wink:
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa MRysan »

jakou? tam jsou jen ty zelené kapky a ty pipetovcí. Nic jiného jsem tam nenašel.
LPS/SOFT 300l
pavel1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 08 Jan 2014 15:10
Bydlisko: Pardubice

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa pavel1 »

tam zadnej kalibracni roztok neni. To se splet.
lbuk
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Nov 2013 19:28
Bydlisko: Svijany

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa lbuk »

Lahvička "Standard check solution", zatím jsem ji vždy v balení našel.
Obrázok
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa axelson »

Ja som kupoval 3 tyzdne dozadu a tiez uz nebola. :?
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa cooffe »

hoši nový šarže už se dělají bez standart checku,mám tu pět testů s datem spotřeby 2019 a 2020 a není tam.u testu s datem spotřeby 2017 tam byl.takže pravdu máte všichni :)
IM Nuvo mini 38G+Kessil
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

ja testy kupoval cca pul roku zpatky a mam ho tam...
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa MRysan »

Tak to jsi si koupil proslej test :)
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: EASY 300

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

nemyslím :-) exp. Date 11-2019
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"