Lucas reef 450

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa VINTR »

Je to tak, každá filtrace má své pro a proti :wink:. Musíš zjistit co je pro tebe nejlepší a co ti bude vyhovovat, mě třeba peletky nevyhovují, je zde riziko, že přestanou brblat nebo můžou dělat sliz - přeženeš to, vodka je zase riziková, že ti to může ulítnout a je to v hájí a DSB zase strašně dlouho najíždí a jak najede zase musíš zajistit výpadek energije záložním zdrojem.... Vše má prostě sví....... Já mám DSB a záložák k PS a udržím výpadek 4 hodiny pak jsem taky v háji.....Jinak máš to pěkný, krásně čistý, prostě dobrý palec nahoru .... Díval jsem se, že nejsme zas tak daleko od sebe, tak když budeš něco do začátku chtít...... xénii jsem již párkrát posílal tobogánem...... Jen tě upozorňuji, že sem tam se mi objeví ploštěnka, ale moc nejde vidět.

Edit:
Jak dlouho to máš napuštěný? Kameny máš neoživlý? vypadají, že vodu viděli až u tebe.... Živý kámen ti i v nádrži plní taky funkci filtrace, ale pokud jsou "oživovaný" nebo mrtvý tak to trvá dlouho a i tak bych tam něco živýho, ale opravdu živýho, dal (Jeden pán ti to dokonce doveze i domů bez příplatku a za lepší cenu než v obchodě :wink: )
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Dakujem velmi pekne...snazim sa dodrzovat rady skusenejsich...mam velmi dobrych kamaratov ktori sa morskej akvaristike venuju uz nejake 3 roky a dost mi s tymto zaciatkom pomohli a stale pomahaju..dost vela studujem aj na internete a verim ze to bude pekne jedneho dna...samozrejme ze chcem este casom dorobit trosku vacsi reef z viacerych kamenov a dohodit tam quadricolorky pre ocellaris a taktiez nejake zoantusy...a taktiez to doplnit o dalsie vhodne rybky...

Edit: napustene je to mesiac: 80% ziva voda zo zabehnuteho akvaria 20% osmoticka voda...kamene su zive ale potrebuju trosku restart...dolievam tam chemiu na rychlejsie zabehnutie od microfibe -lite
Lucas :wink:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa VINTR »

Já jsem si špatně přečetl místo, myslel jsem že jsi z Lulče u Vyškova, tak to seš trochu dál..... :lol:
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa Madox »

Toto ma potencial, pekne :) . Sak kamosi maju filtracie na niecom postavene. Treba len okukat, aj ked dsb sa ti do tohto filtra asi zrovna nevojde.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa axelson »

Utes je fajn.chce to cas zabehne sa to.ja ficim na peletkach ale velkych xxl tym nevadi ani ked sa nemelu a na kalciaku aku cestu si zvolis je len na tebe co sa tyka filtracie.hlavne nic neuponahlaj a nechaj si poradit.morska na rozdiel od sladkovodnej sa neda tak rtchlo nabehnut ver mi odskusal som si ked som nepocuval chalanov na fore :( prajem vela zdaeu bude to pekne az to zarastie :D
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Dakujem pekne za vsetky rady...asi skusim tie peletky aj ja nejako "zaradit" do obehu tej filtracie...jasnee to som uz zistil davnejsie ze morske akvarium neoklames a potrebuje to cas...nech sa to same zabehne...pokusal som sa pridat do akva predtym sasanku quadricolor a neoplatilo sa...3 dni bola krasna sfarbena, napuchnuta,cestovala po kamenoch aj s ocellarismi a na 4 den sa jej chapadla zmenili na tenke nitky a zacala stracat farbu a odisla...zrejme ta voda nemala potrebnu kvalitu a cisla...po akom dlhom obdobi by ste odporucili pridat sasanku respektive nejake jednoduche a nenarocne makke koraly? A ake by ste odporucali makke koraly? Dakujem
Lucas :wink:
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa axelson »

Presne ako pises problem pravdepodobne vo vode sasana by mala mat dobru vodu.z makkych zoace toho vydrzia vcelku dost, nejaka ta xenia a pod.z tvrdych vacsinou montipory su take odolnejsie.prerob filtraciu premeraj vodu ako je na tom a potom uvidis.asi nikto ti nepovie ze o mesiac mozes pridavat.kazdemu sa zabieha akva rozne dlho. Ale so sasanou by som ja urcite pockal.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa VINTR »

No snad nebudu psát hlouposti, ale zkusím to takto: Nevím, ale v začátku jsem to tady nikdy nenašel (možná se pletu), ale je zde to vždy psáno a dbáno na tom, že do nádrže se musí něo dávkovat a dávat či přidávt. Ano musí, ale jen v případě, že máš v nádrži tvrdé korály a to ve větším množství. Některé vydrží i jen na výměně vody při použití kvalitní soly.... To tady nenajdeš, tady je spíš popisován vyšší level, což je škoda a mnohé to odradí. Takže bych si dovolil v tvém případě tvrdit, že na měkké korály i sasanky stačí, kvalitní odpěňovač zajetý filtr a to je vše. nic jinýho přidávat není třeba :wink: . Takže si kup NO3 test a měř... Když přidáš pytlík kemiry myslím, že nic nepokazíš... Já jsem si sorbent koupil poprvé minulí měsíc, asi tak - takže si myslím, že potřeba taky moc není. Sasanky kvadrošky se rády sem tam vyfouknou a aby měli bambulky no na prsech ruky bych to spočítal kolikrát je měli u mě za rok (řekl bych, že jen když cestují "vrtí se" tak je mají, jinak né). Dle mého jsou sasanky jednoduché na udržení a při krmení i celkem rychle se dělící a rostoucí. Jejich nebezpečí je ale v tom, že když se jim nelíbí na místě (nejraději jsou šprtlí mezi šutry) tak je velký riziko, že ti vlezou do čerpadla....... Dávkování do nádrže prvků (baling nebo reaktor) přichází na řadu až za nějaký čas.... podle osazenstva, mnohdy na to nemusí ani přijít (při osazení měkými korály není třeba).

Moje rada, spíš doporučení, vem to jak chceš: Pokud chceš měkké korály (sasanku, zoase atd...) kup si NO3 test dodělej filtraci a až budeš mít NO3 na OK dej sasanku, nejlépe kvadrošku - jiné moc narostou a tyto se líp hlídají a když náhodou... filtrace to v nádrži vyřeší :wink: . Peletky, pokud se pro ně rozhodneš, dej si pozor u peletek při jejich použití ať máš kvalitní čerpadlo i válec, rádi se seknou vyltnou z válce...... nešetři na tom (ty malí - velký neznám) a pohlídej si ať ten sliz stíhá odpěňovač vyhazovat, jinak máš zadělaný na průser. Nejlépe je to tak, že vývod z peletek dáš do nasávání odpěňovače (musíš to smontovat tak, aby jsi si zároveň nesnížil výkon odpěňovače - vyděl jsem zde že to mají daný i na tvrdo na odpěňovač). Hlavní je aby jsi vývod peletek nehodil za odpěňovač a ten sliz z nich ti nešel celou nádrží a pak skončil v odpěňovači - to je špatně. Ten odpěňovač co máš by teoreticky mohl stíhat. Náběh - postupně, né že tam drbneš množství co je na oběm akva naráz - přidávat třeba 100 ml za 14 dní, až se dostaneš na to co chceš. !!!!Opatrně s něma!!!!!! ať si nezaslizneš nádrž....

edit: tady jsem to našel, toto si myslím je to nej zapojení - kvalitním opěňovači. takto bych po druhý řešil přívod peletek do odpěňovače (odpěňovač nasaje úplně vše t pelet a ještě i případně dosává čistou vodu - T kus na nasávaní odpěňovače) https://www.youtube.com/watch?v=YEaSN9nDFRU
Naposledy upravil/-a VINTR v 06 Júl 2016 12:31, upravené celkom 1 krát.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Prosím tě, píše že chce použít peletky xxl a pokud se nepletu tak ty fungují na jiném principu a bez reaktoru?! http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=5911
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa VINTR »

Předpokládám, že jde o XL pelety (nemám s nima žádnou zkoušenost), ale předpokládám, že je to stejný jako malý a ve velkým, zmenšují se a časem budou prcci :wink: . Pro lehčí manipulaci a komfort obsluhy, zajištěný správného průtoku a eliminaci rizika bych dal do flujdáku = válec na pelety s napojením na odpěňovač, ale je to jen můj názor. Takto to máš na klid...... Kdo má XL pelety poraďte jak na to?
Naposledy upravil/-a VINTR v 06 Júl 2016 14:58, upravené celkom 1 krát.
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Co Vam vsetkym pomaha najlepsie odburat NO3? Nejaka chcemia - ak ano ktora konkretne? Dakujem
Lucas :wink:
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa axelson »

Ja mam xxl pelety vo valci.potrebuju iba dostatocny prietok vody.vyvod mam k odpenovacu.nie je problem aj ked sa nevyria staci prietok.zaroven znizuju no3.ja som celkom spokojny.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa Madox »

lucasco66 napísal:Co Vam vsetkym pomaha najlepsie odburat NO3? Nejaka chcemia - ak ano ktora konkretne? Dakujem
V praci vodka, doma riasa chaetomorpha.

Najprv to ale zemraj kolko toho NO3 tam mas... typujem tak 50+
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

No akurat som to zmeral...hodnoty NO3 - 10-15 a PO4 - 0,03...myslim si ze nie to take zle...alebo sa mylim?
Lucas :wink:
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa Madox »

Ak si predtym nemenil vodu je tu super :) Ta sasana nemusela mat problem. hmm

Popravde asi by som s tym zatial nic nerobil. Zo zaciatku pravidelne meral kazdych par dni NO,PO a KH. S tymito hodnotami netreba zatial moc toho pridavat do filtra. Treba sa ale pripravit keby islo NO a PO aby nebolo uz neskoro. Kazda filtracia sa nejaku dobu zabieha. Mne inak lietalo teda skor padalo dost prudko aj KH pri zabehu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"