Lucas reef 450

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa vik_33 »

O dvě stránky dříve jsem Ti psal o tom, že s imperátorem nejdou korálnatci dohromady. To jsem ovšem netušil, že si do nádrže prskneš i balistoidese :roll:
Veškeré rady ohledně filtrace a doplňování prvků jsou úplně k ničemu, když nevíš základ.
Znovu tedy opakuji - buď chceš mít "rybičky co se Ti líbí" a neřešíš čím se živí - potom zapomeň na korálnatce a nějakou chemii. Pořádný odpěňovač, větší množství sorbentu fosfátů a také zeolit doplň pravidelnými výměnami vody a máš vystaráno. A s tím ostencem zapomeň i na krevety, kraby a různé "šneky". A připrav se na to, že když bude mít chuť, začne stěhovat kameny podle svého ( a nevěř tomu, že je pro něj nějaký kámen příliš velký ... ).
V případě že chceš mít doma korálový útes, rozluč se nejprve s výše jmenovanými rybami ( ono už jen startovat reef s dvěma bodloky není moc rozumný nápad, natožpak ještě s ostencem a pomcem ), uprav filtraci, později doplň opravdu živé kameny a postupně pak korálnatce.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Ano viem ze si mi to pisal ze teda ten imperator bude obzierat koraly...ale je tam len docasne..pojde z nadrze prec...co sa tyka toho balistoidesa...tato ryba sa mi velmi paci a chcel som ju mat v akva...samozrejme ze dlho som sa rozhodoval ci ju tam dat a ake su jej negativne stranky...ano je to drava ryba ale moji znami ju vo svojej nadrzi chovaju spolu s inymi rybami a koralmi a maju v nadrzi plno koralov a sasaniek (3 x quadricolor sasanka, heteractis, sarcophyton, zoantus, discosoma, xenie, rhodactis, clavularia a ine tvrde ktore nepoznam) a nikdy im neobzierala ziadne koraly...jedine ak nasadili novu rybu do nadrze museli ju vybrat na urcity cas do filtra a po aklimatizacii novej ryby balistoidesa vratili naspat, aby sa znova citil ako alfa ryba nadrze...dalej im pozral vsetky slimaky a cervy..inak za rok chovu nebadali ziadny problem...nehovorim ze u mna to bude tak isto ale ak nebude robit ziadne problemy tak ostava v nadrzi...ak ano bude na predaj...a samozrejme ze s krevetami, jezkami ani koralovcami v akvariu nepocitam
Lucas :wink:
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa cooffe »

lucasco66 napísal:Ano viem ze si mi to pisal
já se divím,že ti tady ještě chce poradit-i přes rady druhých děláš jeden kopanec za druhým a nedáš si říct..
IM Nuvo mini 38G+Kessil
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Cooffe ooooo jeden kopanec za druhym? No som zvedavy ze co je zle na tom akvariu ktore mam podla teba...velmi ale VELMI som zvedavy na tvoj nazor a tvoje postrehy..lebo ini ludia sa mi aspon snazili poradit ale ty si ma hned odsudil...takze dufam ze mas aspon 3 akvaria o velkosti 1000 litrov kazde a odchovanych aspon 20 roznych ryb ked si dovolis megakritiku..pretoze ja som zaciatocnik ale snazim sa konzultovat vsetky veci s ludmi co chovaju ryby rozneho druhu a maju viacero velkych akvarii uz viacero roko..je pravda ze nerobim vsetko na 100% ako mi povedia ale snazim sa na tych 90 - 95% pocuvnut rady lebo kazde zlyhanie by ma stalo extremne peniaze v tomto hobby ..takze Som zvedavy na tvoje postrehy a cakam co napises...
Lucas :wink:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa vik_33 »

to lucasco66: vzal jsi to za špatný konec. S Tvým přístupem Ti tu za chvilku budou radit jen Ti, kteří na tom jsou podobně jako Ty :!:
Měj si v nádrži co chceš, je to Tvoje věc a pokud Ti někdo poradil že balistoides a imperátor jsou to pravé do reefové nádrže, tak ať Ti poradí i s tím ostatním, to bude asi to nejlepší ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa kominík »

3 x quadricolor sasanka, heteractis, sarcophyton, zoantus, discosoma, xenie, rhodactis, clavularia a ine tvrde ktore nepoznam)

to co jsi napsal není ani jeden korál sps ,lps - jinak prostě musím souhlasit,že do malých nádrží nepatří
tady můžeš mrknout,ale je to jen na tobě jak se k tomu postavíš
klikni na odkaz lexikonu
http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/ ... erator.htm
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa MRysan »

než přeroste nádrž bude chvilku trvat, tak bych to zase moc nehrotil. O tom co žere si jistě přečetl než si ho koupil a s následky je třeba počítat a nést je statečně.
Ty nejhezčí ryby jsou prostě taky nejnebezpečnější.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa Smityl »

Jsou to nádherný ryby obě, mám ale strach jako ostatní že jim za chvíli bude chybět prostor a svoje teritorium. Každopádně sasanky nechají v klidu a měkáče asi taky. Takže pokud se spokojíš s měkáčema tak by ti chvíli mohli vydržet než jim dojde prostor. Jde o to že je spousty nádherných LPS a SPS který si tam kvůli nim nedáš. Myslím že tu někdo psal že mu imperátor za noc sežral dvě kolonie australských zoa i když byly v nádrži dlouho spolu. Takže se může stat že se pustí i do měkáčů. Nikdy nevíš kdy mu rupne v bedně a rozhodne se že tě řádně naštve. Někdo tu měl video jak Balistoides přerovnává útes a láme velký množství montipor, bylo to teda v přirozeném prostředí myslím že na maledivách a bral fakt velký šutry takže na to bacha.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa vik_33 »

U známého v nádrži Pygoplites diacanthus a Pomacanthus imperator spolehlivě likvidují jakýkoliv korál, který vloží do nádrže. Svého času jsem ho zásoboval měkkými korálnatci ( sinularia, sarcophyton, xenie ) a on je používal jako zpestření stravy pro oba pomce. V nádrži bylo možné pozorovat okousané měkké kolrálnatce, kteří vypadali jako lesní houby napadené slimáky. Protože se nechtěl těchto krásných ryb vzdát, řešil to dvěma nádržemi - jednou FO a druhou reefovou ( u obou se velikost počítala na stovky litrů - tuším že 500 a 750 ).
A ten balistoides nejenom že dokáže sežrat skoro cokoliv a přestěhovat nádrž podle svého ( a třeba každý den jinak ), ale když bude mít chovatel trochu "štěstí", může se dočkat i pořádného kousance od tohoto "miláčka". Ale abych ho jen nehaněl, tak některé zdroje uvádějí, že někteří jedinci se mohou naučit přijímat potravu i z ruky ( i když ten, kdo ho viděl těmi zuby drtit korálnatce někde v moři na reefu, ten se do toho zrovna nepohrne ).
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa Madox »

Aj zralok sa da krmit z ruky... Minimalne raz...
Používateľov profilový obrázok
pepakolin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 04 Aug 2011 12:47
Bydlisko: Kolín

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa pepakolin »

Toho ostence jsem chvilku mel .Je to krasna ryba a chvilku byla v pohode, prislo mi ze krmeni dvakrat denne jen artemkou bylo po chvilce pro tuto rybu dost malo a tak se zacla prikrmovat ostatnim osazenstvem akvaria , nejdrive si prilepsoval nejhezcima LPS koralama a pak mi zblajznul dve amboinesisky , tak jsem nelenil a ostence po trech hodinkach , tisice nadavkach a radne zdevastovanych sps koralech odlovil 8-)

odesláno z mého Blackberry priv
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Pridavam dalsie video cca 2 mesiace po napusteni https://youtu.be/O5HQk_0oV2k ...zadna stena zacina zarastat...rybky pekne zeru a vychadzaju celkom ok...pridal som uz jednu quadricolor red...ocellaris ju uz okupuju a strazia...pridal som aj viac kamenov...pomaly to zacina naberat ten nadych ako si predstavujem aby to bolo...po mesiaci vymena cca. 60 l vody... NO 3 na hranici 10...PO4... 0,03....Salinita 1025...nechavam dalej zabiehat a pomaly chcem pridat este nejake koraly ako napriklad sarcophyton a ine nenarocne koraly..uvidim ako to bude dalej a co tam prezije
Lucas :wink:
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa axelson »

Paci sa mi veta "uvidim co tam prezije" :shock: :shock:
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

S vetou co tam prezije som myslel na balistoidesa ktoreho mam v nadrzi a uvidim co mi necha a co zozerie..lebo podla par ludi ktori mi uz pisali balistoides zozerie vsetko mozne a videl som nadrz kde sa nestaral do ziadnych koralov.....takze tak som to myslel
Lucas :wink:
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa axelson »

ok tak drzim palce. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"