Lucas reef 450

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa Smityl »

Koukal sem na to video a on (balistoides) ti jde po těch klaunech ?? To by jim taky mohlo být osudové. Budou bránit sasanku do poslední chvíle. Nevím možná to bylo jenom pošťuchování. Jen že bylo klauníků škoda :)
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa Smityl »

Jo a ještě sem se chtěl zeptat ty máš ozón nebo UV ?? A čím je všechny krmíš ??
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Hmm k tym klaunom a "stuchaniam" od balistoida...kedze sasanku mam asi 2 dni a zakotvila priamo nad nocnym ukrytom balistoida tak to vyzera tak ako keby utocil na klaunov kedze chcel len vojst do svojho ukrytu ktory je pod sasankou a vzdy ked ide okolo klaunovia si samozrejme strazia sasanku...ale uz vcera som to pozoroval a uz sa s tym balistoides zmieril a nasiel si ukryt na druhej strane nadrze...takze vyzera ze nie je to priamy utok na nich...co sa tyka krmenia...krmim ich granulovym krmivom Formula One Marine Pellet dve velkosti (mensie a vacsie granulky) ale mam nachystane uz aj mrazene krmivo vo forme artemii, planktonu...
Lucas :wink:
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Prosim Vas o pomoc. Predvcerom som kupil sasanku heteractis magnifica....krasna velka s priemerom cez 30 cm..klauni ockati ju hned nasli....dnes sa cela nadula ako balon a ked mi zhasli svetla na svieteni zacala sa pomaly zatvarat...mal som uz 2 quadricolorky ale obidve bohuzial po tyzdni ukoncili put v mojom akva..aj qudricolorky boli prve dva dni krasne nadute velke a potom sa im chapadla stensili ako nitky a uzavreli sa...a koniec..cverim ze tejto krasnej sasanke sa to nestane a bude ok...aktualne som meral aj hodnoty vody v 500l akva... No3 - 5mg, PO4 - 0,01, MG 1440, KH 7,7. Mam v 500l akva len klaunov ockatych 2x, Hepastusa, imperatora, valencianna, salarius na riasy. Poradte kde je problem? Alebo sa nemusim bat je to len zvykanie si na nove prostredie??
Lucas :wink:
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa shifti powers »

neviem presne ale tiež mi raz quadricolorka skolabovala ale dostala sa z toho kým nevbehla do čerpadla :D asi to bolo tým že som ju dal ešte do slabo zabehnutého akvária. To boli moje začiatky teraz ich nestíham z akvárka vyberať a dávať preč rýchlo sa množia. Skúšal som aj heteractik tie musia byť hlavne na piesku . Mal som krásnu bielu klauni v nej hned boli no mal som ju na skale a stále zliezala dolu tak som ju tam zakaždým dával a bola čo raz slabšia až kým neuhynula . Poviem ti tak ked sa ti neudrží quadricolorka tak inú ani neskúšaj. Sasanka je dosť náročný živočích aj ked to tak nevypadá
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Preslo 5 mesiacov od zalozenia akva a ja som v koncoch...akva stale cele obrastene nejakou zeleno cervenou riasou a mne uz dochadzaju sily co dalej s tym aby to uz zmizlo..hodnoty vody: no3 5-10mg, po4 0, mg 1450, kh 9, svietenie ATI 6trubicove, teplota vody 26 stupnov.....odpenovac Deltec 1455, filter vertex s naplnou., eco phos..v nadrzi len zive kamene a sasanka ktora sa tvari ze je mrtva a radsej by bola hocikde inde len nie v tejto nadrzi..priemer ma 10 cm mozno 15cm a v obchode mala 50 cm....v nadrzi su okrem nej 2x klaun, imperator, hepastus, zebrasoma, balistoides, salarius..vsetky ryby rastu, pravidelne zeru, su aktivne, vsetko ok...len tie zarastene steny riasou ma privadzaju do zufalstva..ako to mam odstranit???..ked to osucham za 2 - 3 dni je to naspat...minule som do akva pridal makky koral clavularia...ani sa neotvoril obrastol cely riasou a ryby ho rozozrali...som uz z toho na prasky..neviem tam pridat ani ziadne koraly aby ten reef dostal ten spravny smrnc lebo RIASAAAAA...co mam robit aby to prestalo rast a zmizlo??? Kupit UV lampu este alebo co??? Dakujem za rady
Lucas :wink:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa kominík »

kopec kamení bez proudění,filtrace nefunguje,špatný výběr ryb,řekl bych i špatné testování vody - čím provedeno
tzv fisch only - promiň,pojal jsi to za špatný konec
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Testovanie vody cez salifert testy...co urobit aby to cele dostalo ten spravny smer? Prudenie zabezpecuju dva prudove cerpadla zn. Tunze a Jebao
Lucas :wink:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa kominík »

salifert po4 špatná volba, prodat ryby udělat pořádný útes ,nechat pořádně naběhnout filtraci,ani nevím jakou máš jestli vůbec stojí za to...
navštěva kvalitního mořského akvaristu ,nechat si poradit co a jak a začít celé znovu ,jinak se v tom budeš plácat do nekonečna až tě to přestane bavit a .....jen rada ale ...
jiná cesta není,bohužel
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"