Lucas reef 450

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa mcfisto »

Vrta mi hlavou....co je mysleno tim kyslikem?
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Tu filtraciu mam navrhnutu podla nakresov z viacerych intrenetovych stranok...je to vypocitane a aj odskusane ze v pripade vypadku prudu alebo zastavenia zo nepretrcie...ale ano mate pravdu musim dat jednotlive komory trosku znizit aby ostalo viac priestoru...
Lucas :wink:
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa Madox »

Predimenzovanou som myslel ze mas filtraciu urobenu na 1000l zataz pri 450l akvarku. Ale tato podla mna nie je ani na tych 450 s 2 rybami. Napr tej keramiky tu maju ludia tolko na 50l akvarku ;€
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa VINTR »

Madox napísal:Predimenzovanou som myslel ze mas filtraciu urobenu na 1000l zataz pri 450l akvarku.
Nechci se plést to věcné diskuze, ale zajímalo by mě co tam má předimenzovanýho? Je tam jen odpěňovač a jinak nic..... :lol: jedna přepážka je tam šílená.
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

To nie je keramika ale nejaky zivy material na usidlovanie bakterii, ktory ma 3krat vyssiu schopnost usidlovat bakterie ako tie keramicke rurky a je to od predajcov morskych ryb. jma to nazov matrix je toho 2,2kg co ma stacit na 600l akvarium..ja som zaciatocnik v morskej akva takze som dal na predajcov v obchode v Partizanskom..viem ze tam nie je toho vela ale postupne chcem pridavat automaticky davkovac a CA reaktor...myslim ze to by malo stacit na zakladnu filtraciu k takemu akva
Lucas :wink:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa VINTR »

Kvalitní odpěňovač je základ, což zřejmě máš, ca reaktor a doplňovač odparu není filtrace - ale pro mě základ na dplňování odparu a prvků...... Ca reaktor ze začátku není zas tak důležitý. Při osazení nádrže měkkýma korálama, bych řekl až nepotřebný..... Nicméně k té filtraci, něco mi tam chybí ....... v tvím případě si myslím, že jedině peltky :wink: zkušenější mě když tak opravý (peletky jsem měl a nemám je rád - svině mazlací). No možná bych dal nějaký sorbent..... Možná místo peletek máš ten metrix..... bacha na dežaví :lol: . A ta první přepážka je opravdu šílená, ale je tam :mrgreen:
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

No ja si od Vas vsetkych velmi rad necham poradit kedze ste uz zabehnuti profici...takze poradte co dat do tej filtracie reapektive co odobrat aby to pekne cistilo, kedze chcem mat krasne akvarium...takze este raz: v prepade molitan - bactoballs, prva komora -steka voda z odpadu, v druhej odpenovac deltec sc 1455, v tretej je ten matrix kamene - usidlovanie bakterii, v stvrtej komore - clearfx (tak nejako sa to vola) v sietke zabalene nieco ako aktivne uhlie na radu predajcov spolu s ohrievacom a v piatej komore len vytlacne cerpadlo na vratenie vody...co zmenit? Co pridat? Co vyhodit aby to fungovalo?
Lucas :wink:
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa triscene »

No podla mna tou filtrackou si sa odsudil k tomu ze uz moc techniky tam nenatrepes. Neviem z akych stranok si cerpal pri navrhu lebo taketo nieco vidim prvykrat :)
Ca reaktor tam proste nemas kam dat, ani zeovit filter, nejaky filtračný valec na aktivne uhlie jedine do prepazky s odpenovacom. Prakticky ta je jedina použiteľná. Tie zvysne prepazky prakticky nemaju vyznam. Ten matrix bude asi len marketing, ked chces osidlit bakteriami tak mas kamene v akvariu alebo sa môžu dat do filtračky.
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Nie je problem prerobit filtracku len dajte nejaky dobry navod ako by mala vyzerat...kludne to prerobim len nech to ide ako hodinky
Lucas :wink:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa VINTR »

Válec s aktivním uhlím si myslím, že mu nechybí, ten se dá vyřešit třeba válcem od mangale či jiného překupníka..... a je hlavně naprd.... čistí jen jedovaté látky pachy atd.... on potřebuje něco co mu bude dělat hen tu denitrifikaciu :lol: . šutre si může skládat před skříňku, ale myslím, že mu to nepomůže. Ca reaktor drbne vedle ten se snad po 450 litrovou nádrž vleze, ale co bude na tu přeměnu těch hovínek.
edit: myslím, že tento ví co dělá http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=3006, já jsem udělal něco podobnýho a zatím dobrý.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa Madox »

Este raz sa vratme k zaciatku, potrebuje tu filtraciu upravit na koraly aby mu tam nieco pekne rastlo. Odpenovac ma slusny aj ked nevieme aky silny. Fajn bielkoviny, skapate bakterie, nejaky lietajuci detrius a iny bordel vyslahame. To je zaklad. Teraz ako odbura NO a PO? V tejto velkosti bez vaznejsich uprav by som povedal ze zdroj uhliku (peketky, alkohol) supne reaktor do prve komory rovno k odpenovacu vysekne tu najvyssiu priecku a ma miesta na dost techniky. Ak pojde balinga tak usetris miesto za Ca reaktor ale musis mat priestor kde das 3 bandasky (5l/ks). A miesta je kopa. Ale spravis nam fotku tvojho akvarka? Kolko je tam kamenov a tak :)
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa VINTR »

Taky mě napadly peletky a vodka na tu jsem zapoměl.
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Takze pridat peletky..ok a kam? Treba na to nejaky valec alebo nieco? Alebo to len tak dat do filtra do nejakej komory?
Lucas :wink:
lucasco66
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 10:45
Bydlisko: Lučenec

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa lucasco66 »

Kedze sa mi nedaju pridat fotky tak pridavam odkaz na video na na moje aqua.. https://youtu.be/SaQqOTKueRg dakujem za vsetky rady a pomoc
Lucas :wink:
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Lucas reef 450

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Ahoj, každá filtrace má své pro a proti. Nejlepší je mrknout k někomu kdo má pár let funkční nádrž a tu tak nějak zkopírovat. Tady ti každý poradí něco jiného, peletky, dsb, vodku atd. a nakonec si nádrž odpálíš . Není to jednoduché hlavně v začátcích. Hodně zdaru ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"