Božží reef 160L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

havajcanka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Jan 2017 23:18

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa havajcanka »

navod zaujimavy cele som to naraz precitala a aj som sa pobavila. myslela som si ze je to o dost tahzsie a nakladnejsie premyslam aj ja nad morskym akvakom zatial len citam a pozorujem postupne zacnem kupovat a skladat.momentalne mam sladkovodnu 400vku a je o dost narocnejsia na udrzbu (aspon u mna) planujem cca100-120l ... som zvedava na pokracovanie :D drzim palce skusaj montuj prehadzuj je to vse o vlastnych skusenostiach
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Dyksn »

Nechci podcenovat Bozzka, ale jestli si planujes udelat akvarko a jako prvni ctes tohle vlakno a chces si z nej brat priklad, tak ses asi trochu mimo. Ale jak se rika, kazdy sveho stesti strujce.
At to roste a zije.
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bohuš »

Myslím, že víc lidí je zvědavých na pokračování... . Bozzkovi a obyvatelům jeho akva držím pěsti, aby to fungovalo, ale... .
Sladkovodní a moře nejde co do složitosti a nákladnosti vůbec srovnat. Pokud chceš aby Ti moře dělalo radost dýl než jen několik týdnů, tak se podívej jak budovali akvária ti, kteří je mají už několik roků.
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

blesková reakce

Přehnanou čistotu jsem poznal podle rozboru vody, pravděpodobně byl odfiltrován veškerý mikroživot, živiny a takové ty minivěci co v tom běžně plavou :D Upřímně netuším, jestli třeba ty drátěnky tam něco neuvolnili. To ničím nezměřim.
V případě chemické kontaminace bych spíš čekal reakci celého osazenstva a ne jen cca půlky.

Taktéž doufám, že toto vlákno nebude brát každý nováček jako návod, je to takový hokuspokus.
Přes všechna úskalí na cestě mi však moře prosperuje velice dobře.

Průběžně fotím, ale momentálně mám tolik práce ve firmě, že se k tomu nemám šanci dostat.
Ok, jsou to jen výmluvy, jsem líný jak prase :D
Večer napravím.

Díky za váš zájem a budu se snažit o častější fotoaktualizace.

Tě pic Božžek
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bohuš »

Nemyslím si že ty " mini věci" by se Ti podařily odfiltrovat. Spíš se za tak krátkou dobu nestačily vytvořit, namnožit... . Proto je nutnej " náběh" ten trvá měsíce. potom teprve se do akva můžou dát náročnější koráli.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Bozzek napísal:blesková reakce

Přehnanou čistotu jsem poznal podle rozboru vody, pravděpodobně byl odfiltrován veškerý mikroživot, živiny a takové ty minivěci co v tom běžně plavou :D
Prakticky si vytvoril reverznú osmózu domácej výroby...

Otázka premyl si tie hubky a drátenky pred "ostrým provozem" ???
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
havajcanka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Jan 2017 23:18

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa havajcanka »

je mi to jasne ze sa to neda porovnat a budem sa drzat rad od skusenych akvaristov a radsej sa aj 10x opytam co a ako ,ako keby mam vse kupit a hned mi to pokape nechcem nic uponahlat vsetko potrebuje svoj cas nejak hrr to nefunguje ani v sladkovodnom . na koho sa tu mozem obratit v pripade nejasnosti ??
havajcanka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Jan 2017 23:18

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa havajcanka »

nie neberem to uplne ako navod len ako povzbudenie ze ked sa chce tak sa da vsetko ..strasne sa mi pacilo s akym nadsenim si to robil :D
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

NÁVRAT BOŽŽKA ČÁST PRVNÍ, POHLED DO MINULOSTI
Zde tedy přikládám fotodokumentaci přepadu v provedení alá "kutil Tim" či "Pat a Mat forever"
Jen upozorňuji, že sice to je perfektně funkční, ale v tomto provedení poněkud nepraktické, nevzhledné a je třeba to brát jen jako inspiraci. Mě to tedy inspirovalo neskutečně.
samotný přepad, nic složitého, odpadní trubky, dvojité provedení z důvodu bezpečnosti, jen bych pro příště upravil délku trubek, aby v přepadové nádobce klesala hladina trochu víc.
samotný přepad, nic složitého, odpadní trubky, dvojité provedení z důvodu bezpečnosti, jen bych pro příště upravil délku trubek, aby v přepadové nádobce klesala hladina trochu víc.
Zde už vše zapojeno a v provozu.
Zde už vše zapojeno a v provozu.
Přepadová nádobka z plastového boxíku, do něj vyříznutý obdélník a nalepený hřeben, oboustrannými přísavkami připevněno ke sklu.
Přepadová nádobka z plastového boxíku, do něj vyříznutý obdélník a nalepený hřeben, oboustrannými přísavkami připevněno ke sklu.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

další foto
DSC_0018.JPG
filtrační nádrž, pro příště bych použil průhledné hadice, člověk pak přesně vidí, jestli voda protéká tak jak má.
filtrační nádrž, pro příště bych použil průhledné hadice, člověk pak přesně vidí, jestli voda protéká tak jak má.
Výpusť vody zpět do akva, držák hadice k pračce, jedno pvc kolínko, aby to nefoukalo vodu přímo dolu ke dnu. Je nutné kousek pod hladinou udělat dírku, kterou to nasaje vzduch, v případě vypnutí čerpadla, jinak to vysaje vodu do filtrační nádrže až dokud to nenasaje vzduch z toho kolínka na konci. Já tu dirku udělal moc vysoko, tak to dělalo nepříjemné šplouchání.
Výpusť vody zpět do akva, držák hadice k pračce, jedno pvc kolínko, aby to nefoukalo vodu přímo dolu ke dnu. Je nutné kousek pod hladinou udělat dírku, kterou to nasaje vzduch, v případě vypnutí čerpadla, jinak to vysaje vodu do filtrační nádrže až dokud to nenasaje vzduch z toho kolínka na konci. Já tu dirku udělal moc vysoko, tak to dělalo nepříjemné šplouchání.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

další foto
zde to pvc kolínko, které vypouštělo vodu přímo k proudovému čerpadlu, aby se to pěkně míchalo.
zde to pvc kolínko, které vypouštělo vodu přímo k proudovému čerpadlu, aby se to pěkně míchalo.
Pak mě začla štvát hromada kamení v popředí.
Pak mě začla štvát hromada kamení v popředí.
Tak jsem to trochu zredukoval. Zde už odešla ta Seriatopora a korály se zatahovaly.
Tak jsem to trochu zredukoval. Zde už odešla ta Seriatopora a korály se zatahovaly.
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa tragett »

Proc to dělat jednoduše, když to jde složitě...


Sent from my iPhone using Tapatalk
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

NÁVRAT BOŽŽKA ČÁST DRUHÁ PŘÍTOMNOST
Nevypadá to uplně oku lahodně, ale je vidět jednoznačná změna k lepšímu.
Vatu v PETfiltru čistím každý druhý den a pracuji na promakanější a hezčí verzi.
Změnil jsem sůl, lepší rozpouštění a reakce korálů pozitivní, hlavně SPS vytáhly polypy neskutečným způsobem.
Vlevo vzadu je za útesem schované Hydor čerpadlo. Na posílení proudění po vrchu útesu jsem pořídil nové 2500l/h čerpadlo.
Růst zelených řas se dost zredukoval. Už nemusím čistit přední sklo 3x týdně, 1x uplně stačí. Růst vápnité řasy se naopak posílil.
téměř aktuální stav, korály už se mají čile k světu, jen mám trochu problém s cyanobakterií, ale to hlavně kvůli nižším výměnám vody a krmení
téměř aktuální stav, korály už se mají čile k světu, jen mám trochu problém s cyanobakterií, ale to hlavně kvůli nižším výměnám vody a krmení
DSC_0004.JPG
DSC_0005.JPG
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

další foto
DSC_0007.JPG
Zde jedna ze ztrát, bude dál tvořit už jen dekoraci.
Zde jedna ze ztrát, bude dál tvořit už jen dekoraci.
DSC_0009.JPG
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Božžkova observatoř (LAGOON 112L + REEF 160L)

Príspevok od používateľa Bozzek »

další foto
DSC_0011.JPG
DSC_0012.JPG
DSC_0013.JPG
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"