Projekt 275L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

woofe
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24 Feb 2015 19:19
Bydlisko: D. Poustevna

Projekt 275L

Príspevok od používateľa woofe »

Zdravím všechny příznivce mořské akvaristiky. Už s jistou pravidelností zde čtu všechny příspěvky, bez třech měsíců dva roky. Po tento čas jsem trávil studiem a četbou vláken. Nastal čas zahájit praxi.

V tuto chvíli mám založené akva cca 2 měsíce. Parametry vody jsou v tolerantních hodnotách. Období řas už je pryč. žádné jiné problémy jsem neměl. Na start jsem použil od Pepína Microbe Lift. Při porovnání se starty jiných nádrží zde popisových a problémy s tím spojené, myslím že start byl úplně super.

Předem děkuji všem přispěvatelům a čtenářům tohoto vlákna.
woofe
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24 Feb 2015 19:19
Bydlisko: D. Poustevna

Re: Projekt 275L

Príspevok od používateľa woofe »

Potřeboval bych pomoct s identifikací několika tvorů, co byli v a na živých kamenech.
Pracovní název "hubička". Vzdouvající se polštář, nyní už s dvěma otvory, které se různě stahují nebo rozšiřují. Při pohledu dovnitř, jsou vidět lamely jako když koukám do turbíny. Při dnešním pozorování jsem spatřil něco jako červa průměru nitě, s hnědými pruhy dlouhý cca 10cm. Po pečlivém průzkumu jich bylo spatřeno více a vesměs se pohybují jen konce a s největší pravděpodobností vychází ze spodní části "hubičky". Něco jako průzkumná chapadla?

Obrázok

Pak tu mám asi transparentního slimáka, který vypadá jak odkvetlá pampeliška, který doslova lítá po akva. Viděl jsem snad i jednu jeho část na kamenech. Tak doufám, že nespáchá populační boom.

Obrázok

Obrázok
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Projekt 275L

Príspevok od používateľa cizmik »

Ta "hubička" bude pravděpodobně nějaký druh sumky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"