Opavska 500 a 250 l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

dan88
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 05 Feb 2016 21:11
Bydlisko: Opava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa dan88 »

Me DIY led svetlo s 10w chipu 5 mesicu v ptovozu a zatim super cena komponentu cca 5500 a vlastni prace
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Záleží jak je to myšleno když pod osvětlením neni vidět prosperující nádrž hlavně co se korálů týče.
dan88
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 05 Feb 2016 21:11
Bydlisko: Opava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa dan88 »

Koralnatce zacinam po prehrati nadrze pomalu pridavat cca 4 tydny a zatim jich je tam par dlouho jsem stabilizoval nadrz a zbavoval se sinice le ti koralnatci co tam sou vypadaji ze se jim dari. Tak uvidime jak se to bude chovat po pridani dalsich koralnatcu. Ale myslim ze to chce jeste cas at si to vse sedne.
dan88
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 05 Feb 2016 21:11
Bydlisko: Opava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa dan88 »

Nova filtrace po 3 dnech boju je dodelana :D pri prvnim spusteni jsem zjistil ze mi vytlacne cerpadlo nevytlaci vodu tak vysoko takze nastala jeho vymena za silnejsi a cerpadlo je na prodej nj3000.
Prílohy
20161205_182603.jpg
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa VINTR »

Nechci radit a rýpat, ale vyměnil bych ty ventily na vodu, vnitřek bude z největší pravděpodobností (jsem si více méně 100% jist) z kovu což je zlé. A ty peletky bych dal před odpěňovač, ale zkušenosti s nima nemám.... tam jak máš to topení se ti nabízí udělat krásný DSB.
Ať se daří.
dan88
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 05 Feb 2016 21:11
Bydlisko: Opava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa dan88 »

Taky jsem mel s tech ventilu strach ale kdyz jsem ted vic jak po roce strihal ty stare trubky tak vnitrek byl jak novi tak nevim jestli to muze neco poustet do vody
dan88
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 05 Feb 2016 21:11
Bydlisko: Opava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa dan88 »

Ale dikes za upozorneni kazda rada se ceni
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa Traverza »

U tech ventilu nejde o krasu ani rez,nesmi byt z mosazi! Uvolnena med ti pomalu, ale jiste vse otravi.

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
dan88
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 05 Feb 2016 21:11
Bydlisko: Opava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa dan88 »

Zdarec, zvažuju o přidání peletek. Chtěl jsem se zkušených zeptat jestli je to dobrý nápad, když už akva nějakou dobu jede. Musím odstranit zeolit nebo ho mohu nechat a popřípadě jestli peletky mám dát do reaktoru nebo je mohu dát třeba do komory kde mam čerpadlo které v té komoře honí vodu dokola. myslím tu velkou komoru hned za odpěňovačem než voda vteče do refungia. Jinak ventyli jsou již odstraněny. Děkuji za rady
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa axelson »

podla toho ake peletky chces pridat. XXl staci iba dobry prietok nemusia virit. Ostatne musia prudit nesmu sa zlepit. Ja mam xxl pelety so zeolitom a siporaxom.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa Madox »

Pelety je velmi vhodne dat pred odpenovac, nie za.
dan88
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 05 Feb 2016 21:11
Bydlisko: Opava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa dan88 »

Tak v období volna jsem si trošičku pohrál s filtrací a dle rad zkušených jsem přehodil odpěňovač do druhé komory. V první jsem nechal plastové kuličky pro osidlení, které jsou už skoro rok zaběhlé tak jsem je nechtěl vyhazovat, Je jich tam cca 2litry. Taky jsme si vyrobil takový DIY (reaktor) na pelety kde krásně se víří. čerpadlo které je v první komoře tlačí vodu do reaktoru, který je daný v komoře s odpěňovačem a výtok s reaktoru je proveden pomocí hadičky směrem k nasavání odpěňovače. Jak jsem procházel diskuze, tak to je asi nejlepší aby případný sliz vyšlehal. Zatím jsem nadávkoval cca 100ml peletek a podle návodu budu přidávat po týdnu. Jaké množství myslíte že bude vhodné na cca 540l čistého objemu vody. Také jsem konečně zrušil na vaše rady veškeré vodovodní ventyly a přidal automatické doplňovaní odparu. V refugiu vidím mezi sklem a pískem takove malinké chodbičky a malé hadičky nevím jestli je to dobře, ale snad ano. Do nádrže přidáno pár dalších soft korálu a vypadá že se jím začína dařit, ale snažím se opatrně přidávat po špatných zkušenostech a velkém uhynu. Ty co v nádrži již byly tak se zpamatovavají, ale velký rozdil vidím až od doby kdy jsem zvíšil dávku krmení cca z 2-3kostky deně na 6-7 deně. Nevím jesli jsem neměl moc sterilní vodu. Do osazenstva přibyl mandarin kterého se podařilo rozkrmit a žere společně s rybama. Ještě jsem snížil svit bílích led a zvíšil modrou vypadá to že se to koralnatcum více líbí.
Hodnoty se poslední cca měsíc drží na :
salinita 1,025
kh 8,2-8,4
Ca 480
mg 1460
NO3 cca 5-15 salifert ale pomalu klesá
po4 0
Teplotu držím na 25C
Kdyby měl někdo ještě nějaké připomínky rád si nechám poradit :D :D
dan88
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 05 Feb 2016 21:11
Bydlisko: Opava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa dan88 »

20161231_122234.jpg
20161231_122322.jpg
dan88
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 05 Feb 2016 21:11
Bydlisko: Opava

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa dan88 »

Ještě uvažuji nad tim DSB VINTR mi dal docela brouka do hlavy, ale opravdu nevím jestli si na to troufnout :D
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Opavska 500 a 250 l

Príspevok od používateľa VINTR »

Pokud máš peletky a pojedeš na peletky, tak nekombinuj filtraci a na DSB se vyprdni. Pokud nebudeš mít v budoucnu peletky dal bych DSB. Nekombinoval bych dva druhy filtrace (peletky a DSB). Vybral bych si buď jedno nebo druhé..... Ve stavu jak to máš bych tam třeba pěstoval tu drátěnku co tam máš a až ti naroste bude se v tom hemžit všelijaká chamraď. Pro korálnatce je důležitý mít nízké No3, což ti zajišťuje odpěňovač v soustavě s něčím dalším ..... + peletky (to máš ty) nebo + DSB.
Již zde jeden uživatel uvedl (podle něj mám zprovozněné DSB), že provoz obou věcí naráz je jako by jsi jezdil v zimě na letních pneu a v krvi jsi měl nějakou promile....... dojedeš do první zatáčky a vybouřeš se...

A tu havěť tam nech.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"