Chelmon rostratus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderators: Roman, reicho, Superreefer

Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie

Re: Chelmon rostratus

Post by Xwave » 22 May 2017 13:32

Potreboval by som poradiť, zaobstaral som si chelmona, mám ho 4 dni, prvý deň, v poriadku, najprv sa skrýval, neskôr sa rozplával a obzeral kamene, zjedol aj mrazenú slávku, no posledné 2 dni je v rohu nádrže, a pláva celý deň hore dole, ani sa nesnaží skryť keď prídem bližšie, iné ryby si ho nevšímajú. Nemôže to byť prejav choroby, alebo iného problému ?

Tomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam

Post by Tomas » 07 May 2019 21:13

Máte někdo zkušenost se soužitím Chelmona a zévy?

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra

Post by martin01 » 08 May 2019 12:35

Já jsem to tak měl tří roky a bez problémů, ale Pepin mě varoval, že velkou zévu mu zlikvidoval za pár minut. A to je prý měl nějaký pátek společně.

VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra

Post by VINTR » 08 May 2019 13:14

U nich je to kus od kusu. měl jsem jej 3x cca 2 roky mi vydržela (a pak z mladické nerozvážnosti jsem něco dok.. a zdechla). První nedělala nic jen žrala z ruky a i banán :), jako všechny ostatní se takto dají vycvičit. Druhá byla skvělá ta žrala skelné, ale bravůrně a i majáno sasanky neměly šajnu (tam už to trvalo déle), u této bych měl strach dát zévu. Třetí co mám momentálně je tupá a nevšímá si ničeho, skelný jako by nebyly k jídlu, prostě jen artemka je jedlá. Ovšem musíš počítat, že jakmile se něco naučí, že je k jídlu bude to nadosmrti k jídlu, takže i tato může na to dřívé či později přijít, že je skelná sasanka či něco jiného k jídlu.......
PS: Majáno mi začala žrát, když jim vyžírala chycené artemky, tak na to zřejmě přišla, že je to k jídlu,jinak si myslím, že by se jí netkla.
https://www.youtube.com/watch?v=FtA3c0s5lUQ

Tomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam

Post by Tomas » 08 May 2019 17:32

Děkuji, pokud do ní půjdu dám zévu pro jistotu pryč.

Post Reply

Return to “Útesové ryby vhodné do REEFového akvária”