Acanthurus Tennenti

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Acanthurus Tennenti

Príspevok od používateľa Miloslav »

Nikde se me tu nepodarilo nic najit, mate nekdo prosim zkusenost stimto Bodlokem ? Dekuji za info.
Používateľov profilový obrázok
safari
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 01 Nov 2012 12:11
Bydlisko: Zlin

Re: Acanthurus Tennenti

Príspevok od používateľa safari »

Mám ho 4 měsíce, povyrostl na 13 cm. Z hlediska chování je pohodář, jen si sporadicky občas něco vyříká s ostatními bodloky (mám jich celkem 7 druhů). Je klidným šéfem, je prakticky nějvětší, je pravdou, že byl v nádrži mezi prvními. Nových ryb si ani nevšimne. Když přijdu k nádrži, někdy zkouší přede mnou bránit teritorium, lítá vlevo vpravo a natáčí se ostnem (namlouvám si, že mě vítá :). Je zvědavej, schovává se jako poslední. Na první pohled není úplně barevně atraktivní, nicméně má zajímavé detaily, které se mi líbí.
Z krmení bere všechno, ještě jsem nepřišel na nic, co by mu nechutnalo (mražené, suché, granule, NORI atd.). Velký žrout a samozřejmě velký sr...., jako správný bodlok. Zároveň je neustálý ozobávač útesu, korálů si nevšímá.
Zatím jsem nepozoroval žádný problém v kondici ryby.
Za mě oblíbenec.
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Acanthurus Tennenti

Príspevok od používateľa Miloslav »

diky za reakci, ja mam v akv z bodloku jen Zebrasomu Veliferum, akv ma 1200L, na delku 2,5m
Používateľov profilový obrázok
safari
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 01 Nov 2012 12:11
Bydlisko: Zlin

Re: Acanthurus Tennenti

Príspevok od používateľa safari »

Tak zrovna Veliferum nemám. Ale s A. bariene, Naso elegans, A. coeruleus, Z. flavescens, Z. scopas a hepatusem tvoří celkem poklidný spolek. Vzhledem k velikosti tvojí nádrže by měl být spokojen.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"