Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Petuliiik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Sep 2017 20:54

Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Petuliiik »

Ahojte, chcem sa spýtať.
mám v akváriu jeden pár Chrysiptera hemicyanea. Pokial boli s klaunami čo sú väčší tak bolo všetko v poriadku. Keď som tam pridal salariusa tak sa im moc nepáčil ale vedel sa brániť. Dnes som tam pridal Pseudochromis paccagnellae ,do toho sa hned pustili a asi umiera zalezeny v diere, a bodloka pestrého menšieho od nich a do toho sa tiež pustili. Pritom keď si čítam popis ryby mala byť pokojná a nemala by napádať iné ryby. Máte niekto takéto skúsenosti ? Mám 500L aq. Ďakujem za pomoco
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Nielas »

Tieto dva druhy sa vyslovene neznasaju. Mam aj royal grama aj sapina (zltochvosteho co je +- to iste). Na zaciatku sa mlatili jedna radost. Grama otvarala vkuse usta a utocila. Po par dnoch s tym prestali a po par mesiacoch a po presune do noveho akva uz vychadzaju. Grama inak dost stresuje

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Petuliiik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Sep 2017 20:54

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Petuliiik »

Grama bola uplne pasivna a nechala sa. Jej otrhali plutvy. Sapínov som odlovil do druheho akvaria. Neviem co s nimi. Radsej ich niekomu dam alebo vratim do akvaristiky nez aby zlikvidovali bodloka
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Nielas »

Grama nie je bodlok...spada pod rovnaku celad ako sapini. Vo vnutri celade panuje tvrda agresivita.
Skus nechat sapinov par dni mimo nadrze a potom ich skus po jednom vratit. Keby si mal bodloka tak by to bolo lepsie. Maju tendenciu branit slabsie zvierata

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Petuliiik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Sep 2017 20:54

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Petuliiik »

Ja som dnes kupil aj bodkola a aj gramu. Ďakujem velmi pekne za radu. Cením si to. Málo kto odpovie... Skúšal som hľadať informácie ohľadne sapínov na anglických stránkach a našiel som, že sapíni bývajú agresívny pokiaľ majú nedostatok skál alebo keď vytvoria pár a chránia si teritórium voči novým rybám v akváriu.
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Nielas »

Skus teda tych sapinov nechat par dni mimo. Alebo skus trocha poprehadzovat utes. Odporuca sa to pri teritorialnych zvieratach, ktore to s tym teritoriom prezenu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Petuliiik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Sep 2017 20:54

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Petuliiik »

Dakujem za rady. Porozmyslam a nieco spravim. Ešte by som potreboval radu. Na Bodlokovi som našiel pár bielych bodiek. Bol som upozornený, že keď je rybka vystavená stresu (a dnes ho mala dost)tak sa vyhádže. Otázka je: mám to nejak riešiť alebo to prejde samo? Prešiel som pár fór a článkov a v jednom píšu rybu odloviť a liečiť liekmi. Druhý zdroj zase uvádza, že to prejde samo len treba rybu kŕmiť rôznymi krmivami aby mala všetkého dostatok. Tak neviem teraz. Aký je správny postup ?
Je možné, že sa ryba vyhádže od stresu behom pár hodín ? Keď som ju pozeral v akvaristike tak som na nej bodky nespozoroval. Ďakujem za pomoc.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa axelson »

Biele bodky krupica.moze to byt kludne zo stresu.Mozu sa nakazit aj ostatne ryby.Je mozny aj uhyn.Doporucuje sa viacero postupov na liecene nic nie je iste ze pomoze.Niekto lieciva,niekto ti poradi cesnak....Idealna je karantena a skusit preliecit.Mne sa osvedcil dostatok zradla pri pridani ryby.Hlavne u bodlokov...
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Chrysiptery jsou mrchy, osobně bych zvážil je vůbec nechávat v nádrži. Jestli je teď přehodíš a na nové příchozí si zvyknou, tak až budeš přidávat další rybu budou klidně znovu bránit teritorium a bude se to opakovat. Podobně se může zachovat i Paracheilinus hexataenia - občas dorážel na klauny až jednoho vyštval do přepadu. Jak se mi sapíni nepohodnou, tak nejslabšího prožene, občas imponuje a útočí na vlastní odraz ve skle.
Bodloci se umí ve stresu vyházet, důležité je dát mu klid, dostatečně krmit a můžeš přidat česnek. O tom je tu napsáno dost. Do pár týdnů by se měl dát dopořádku. Samozřejmostí je funkční nádrž.
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Nielas »

Posli foto. Ked som naposledy stepoval koli krupici na Dory tak sa z toho vyklul prilepeny piesok. Nemusi to byt hned krupica. Pokial normalne jedava a bodky sa nemnozia tak by som nestresoval. Pre pokoj duse mu zacni davat do jedla cesnak (kvapkovy kupis za par € v akvaristike) a zacni mu davat nori riasu (ta je nutna)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Jajo »

O cesnaku je tu napísané myslím že dosť. Aj o účinnosti. Hepatus je jedna z odolnejších bodlokov a ak má dobré podmienky, tak sa z toho dostane aj sám. Potrebuje dobrú stravu a hodne kyslíku. Každopádne by som tých sapínov buď odlovil, alebo aspoň rozdelil.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Petuliiik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Sep 2017 20:54

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Petuliiik »

Ďakujem veľmi pekne všetkým za rady. Sapíni išli naspäť do akvaristiky a na hepatusa som nasadil čističa + cesnak a dnes som na rybke nenašiel žiadne bodky :)
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Chrysiptera hemicyanea -agresivita

Príspevok od používateľa Jajo »

Ani jedno z toho moc nefunguje, ale aj tak fajn.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"