acanthurus lineatus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

N. lineatus

Príspevok od používateľa dement »

Plne suhlasim s predchadzajucimi prispevkami, ale neda mi nepovedat, ze mam v moje nadrzi (210x70x60cm, 880 l) A. lineatus uz nieco vyse 1 roka je uplne v pohode.
Asi je velmi dolezitym faktorom, ci sa ho podari rozkrmit a ci nie je stresovany. Moj zral od sameho zaciatku a ked som ho priniesol, bol skoro najvacsou rybou v nadrzi, takze stresoval skor on ine ryby ako oni jeho. Je fakt, ze A. lineatus asi potrebuje velke akvarium pretoze sustavne plava po nadrzi (castokrat priamo oproti cerpadlu) a zhana nejake riasy. Momentalne su v tej nadrzi okrem inych:

1x Z. veliferum ( cca. 10 cm)
1x Z. scopas ( cca. 10 cm - ta je tam najnovsia a tak ju ostatne ryby mlatia, co znese)
1x Z. flavescens (cca. 11 cm)
1x A. lineatus ( cca. 12 cm)
1x C. striatus (cca. 12 cm)
1x P. hepatus (cca.8 cm)

Takze, v mojej nadrzi len tazko najdete nejaku riasu a mam dost velku spotrebu susenej riasy. Pokial sa mi dnes zadari, skusim ich nafotit, aby ste si nemysleli, ze sa iba chvalim a ze som ten vyssie popisany ch... :)

Podarilo sa:
Obrázok
Martin
morskeaqva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Jún 2011 07:31
Bydlisko: Bohumin
Kontaktovať používateľa:

Re:

Príspevok od používateľa morskeaqva »

laomedon napísal:radsej neriskuj, ja som uz riskoval dost, vzdy mi ho bolo luto - stres je svina a aj 1000ka je to minimum a bez zaruky, preco si myslis ze som sa rozhodol pre 3.2m dlhe akva? Aj 3cm malá rybka zvyknutá na otvorené more bude v strese v 500ke.
8) minimum 1500l kolega ho měl
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: acanthurus lineatus

Príspevok od používateľa Luděk »

Dobrá odpověď,řekl bych ,že trošiliiiinku pozdě. :lol:
550l reef mix
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"