acanthurus lineatus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Otík napísal:Mam ho od 2,5 cm. Ale uz je najvacsi bodlok v akva. Vacsi ako dospely ctenocheatus striatus. Takych 12cm.
Ctenochaetus ma v dospelosti este o 10 cm viac.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Na toto som sa tesil! Si si tym isty Lukas? Vies, nekonecne morske obzory su ine ako 400l akva. Tam su rozmery relativne. Moj maly je tiez dost velky, ked som sam v spajzi.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

S Vami je radost polemizovat. Asi ako PC versus Mac.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

No, pisal si o dospelom ctenochaetusovi, ktory ma menej ako 12 cm. Ci je naozaj dospely asi spolahlivo nezistime, kedze sanca na chov 2 jedincov v jednej nadrzi je mizerna a sanca na pozorovanie parenia/neresu nulova. Ale kedze v prirode dorastaju okolo max. 25 cm a pohl. dospelost dosahuju pri 15-20 cm, je to skor juvenil/subadult. U ryb typu pomcov, bodlokov je pohl. zrelost urcena skor telesnou velkostou, nez vekom.
Ale spat k A. lineatus. Mas ho od 2,5 cm, co je velkost, v ktorej drviva vacsina dovezenych bodlokov chcipa po dovoze na stres a podvyzivu. Ten tvoj mal stastie, prezil. More si ani nepamata, preto ma v AQ mensi stres, nez keby si kupil vacsiu rybu. On vsak este trochu podrastie a AQ mu bude pritesne - moze zacnat likvidovat ostatne bodloky alebo sa s tebou rozluci v dosledku spominaneho stresu. Dlhodoby chov tohto druhu v 400 l je takmer nemozny (mozno sa najdu vynimky). Pre lepsie pochopenie vyznamu dlhodoby dodavam, ze vo vhodnych podmienkach je priemerna dlzka zivota bodlokov v AQ 10-15 rokov. Takze prežitie 5 rokov uz by bolo mozne povazovat za urcity uspech.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Na zaciatku tohto prispevku bola otazka ci sa moze taky krasny, ale tazko udrzatelny druh chovat v akva menej ako 1000l. Ja som zareagoval, ze to za skusku stoji. Bolo mi odpisane, ze to za to nestoji, ze keby vedeli ryby hovorit tak by povedali nie, atd. Tak som sa odlcal a teraz, ked podrastol opat na dvojnasobnu velkost od mojho posledneho prispevku som iba chcel skonstatovat, ze zatial zije. Je uz dominatny, Striatusa stale nahana, Zebrasomu zatial radsej neprovokuje. Ano je to dominantny bodlok, ale otazka na zaciatku znela: "skusit chov tohoto krasavca?"
Ja si myslim, ze ano! To je vsetko. Aj keby mal skapat do 2 rokov. Myslim, ze to je pekne ozivenie stereotypu.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Otík napísal: Aj keby mal skapat do 2 rokov. .
touto vetou si to cele zosumarizoval a myslim ze dalsia diskusia je zbytocna
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
kacus99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 29 Mar 2008 20:50

Príspevok od používateľa kacus99 »

Otík napísal: Aj keby mal skapat do 2 rokov.
Zaplať pámbu za CITES :roll:
Věci neznalý amatér.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Mohol by som opat napisat nieco co by asi polovica pochopila nespravne. Preto budem iba konstatovat, ze CITES nie je dohovor na ochranu volne zijucich druhov, ale dohovor o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín. To znamena, ze je jedno ci ten zivocich bude zit, alebo ho das zjest inemu zivocichovi. Musis mat povolenie. A ked ho nemas tak toho zivocicha domorody colnik kludne pred tebou zabije s odvolanim sa na CITES, lebo prave znemoznil nezakonny obchod. CITES nie je o ochrane. A verte taketo veci aj splatnym povolenim, ale zle vypisanym alebo s inymi chybami stavaju a jediny kto nato doplati su tie zivocichy v prepravkach, ktore neraz skapu kedze papiere meskaju alebo z ineho dovodu sa p. colnikom nepacia!
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

A viete co, som debil a pojdem ho vratit do predajne. Len aby im tam neskapal.
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Proč se čertíš???? To ti přece nikdo neříká, pokud máš na tvorečky, kteří ti třeba po 2 letech zemřou a nelituješ těch peněz, tak je to jen a jen tvoje věc. A CITES, to je kapitola sama pro sebe...., nadělají kvůli každému korálu či rybě caviků a sami nejsou schopni zastavit např. střílení na černo tvorů jako je gorila či sloni nebo lovení velryb, ale škoda mluvit,....! :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Ja sa naozaj necertim. To som myslel ako vtip. Ale presne toto je maja rec. Ked na to mas a nelitujes tie peniaze tak je to O.K. Samozrejme, ze kazdy z nas chce aby ten ci onen zivocich v jeho akva bol tam co najdlhsie a zdravi. Ale to ti nikto zezaruci! Takze vlastne vsetci skor alebo neskor zistime, ze bud sa na to vykasleme, alebo do nekonecna budeme bojovat s problemami, ktore budu prichadzat a odchadzat. A medzi problemi patri aj uhyn! Ja som chcel povodne cloveku poradit v rozhodovani ci si kupit tuto rybu alebo nie, ze to moze skusit! Ked nelutuje peniaze. Ak ich lutuje, tak potom nech zrusi cele akva.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

zaujimave ze pises o lutovani penazi a nie ziveho tvora....

inak ked si napisal o tom vracani do predajne, casom to bude asi jedna z troch moznosti co ti ostane (druha je upgrade nadrze aspon na 2m dlzky a tretia je nechat ho nech sa tam umlati )
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Roman napísal:zaujimave ze pises o lutovani penazi a nie ziveho tvora....

inak ked si napisal o tom vracani do predajne, casom to bude asi jedna z troch moznosti co ti ostane (druha je upgrade nadrze aspon na 2m dlzky a tretia je nechat ho nech sa tam umlati )
Suhlasim.

P.S. Lutujem aj tvora! Viac ako penazi! Ked clovek cita Tvoje prispevky, zacinam chapat, ze si musis v kazdej odpovedi rypnut.
Vratit nakoniec nie je problem. Nestalo sa mi to prvykrat. Aj nejakych pozieracov koralov som vratil, a este aj zarobil, kedze som to kupil v Rakusku a predal na Slovensku. To je proste vyvoj. Clovek sa uci, meni osadenstvo planovite aj neplanovite.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

On nerýpe iba má rad prírodu a rybu neberie ako vec ale ako živého tvora.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

marcelv napísal:On nerýpe iba má rad prírodu a rybu neberie ako vec ale ako živého tvora.
rovnako vnima aj rezen ci vajce v prazenici???
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"