acanthurus lineatus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Ondrej Tlach napísal:
marcelv napísal:On nerýpe iba má rad prírodu a rybu neberie ako vec ale ako živého tvora.
rovnako vnima aj rezen ci vajce v prazenici???
najradsej mam prirodne onee..sak viete co :) tie umele su napohlad nepekne a ani nejdu dobre do ruky :)

ad rezne....svinu predtym nez ju naporcovali na kare, krkovicku , sunku atd masiar picol viacmenej humanne (teda mal by), rezen zo svine ktoru nechali umlatit sa o stenu chlieva by som asi nechcel :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Ondrej Tlach napísal:
marcelv napísal:On nerýpe iba má rad prírodu a rybu neberie ako vec ale ako živého tvora.
rovnako vnima aj rezen ci vajce v prazenici???
Ale lineatusa asi nejedol
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

nejde o jedenie, ide o trosku radikalne vyjadrovanie sa Romana ktore sa ani mne niekedy nepaci, kazdemu z nas uhynula alebo uhynie nejaka z ryb ktore mame a neverim ze by to nikoho nestvalo. Mozno je to od Romana urcita forma srandovania ale zrejme nie kazdy je s nim naladeny na jednu vlnu a niektore jeho prispevky potom vyznievaju viac ako rypanie......
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Ondro sorry, ale voci niektorym veciam ostavam kategoricky. Je uplne samozrejme ze kazdemu obcas nieco uhynie. Dovodov byva vela, od skutocne objektivne nezavinenych (nakup uz nakazenej ryby) , vypadok elektriny ci podobne, cez nevedome zavinene (skratka neviem ze sa to tak nema a urobim to..) , zavinene nedbanlivostou ci zlyhanim az po vyslovenu ignoranciu. To posledne mi vadi.

Nikto by asi nechoval 50kiloveho psa v miestnosti 2x2m , a ak sa taky ignorant najde,susedia nanho poslu policajtov, TV noviny, ochranarov a ktovie koho este. U ryb sa s nicim takym nestretnes. Je uplne bezne ze ludia celkom vedome nakupuju ryby , ktore ak aj nie ihned v okamihu nakupu, tak po case urcite markantne prerastu moznosti nadrze chvatela. Ti aspon trosku uvedomelejsi svoje ryby pred tym nez sa umlatia vratia do obchodu ci ich ponuknu v inzerate niekomu ,kto ma pre ne viac miesta.

Aby som len nekecal, ja sam mam momentalne v 130l akvarku s dlzkou 100cm malickeho bodloka Z.flavescens. Velmi dobre viem, ze pre dospeleho jedinca by bolo to akva absolutne nevhodne a tak , ak do roka nespojazdnim nieco min 4x vacsie, zebrasoma pojde prec, dufam ze do dobrych ruk.

Aby som to uzavrel, vadi mi vedomy chov zivocichov v nevyhovujucich podmienkach a doslovne ma zdviha zo stolicky postoj ze je to len farebna dekoracia , ktorej hodnota je len vyjadrena peniazmi za ktore si ju kupil. Ako by sa potom spraval k rybe / koralu ktore by dostal zadarmo??

Tusim zacnem rozlisovat pojmy "akvarista" a "majitel akvaria" , zacinam mat jasno kde bude deliaca linia.

To je vsetko z mojej strany k tejto teme.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Ty kupujes rubu s tim ze si reknes: "no jo stejne jednou chcipne, tak je jedno jestli ji dokazu vytvorit idealni prostredi a jestli je pro me vubec vhodna"?

Myslim ze to je trochu rozdil proti nekomu kdo ji vytvori idealni podminky a casem ryba presto uhyne a je mu to lito a nebezi si hned koupit novou na "dalsi sezonu"

"rovnako vnima aj rezen ci vajce v prazenici???" tohle prirovnani je primitivni a stupidni
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Keby sme vsetci mali rovnake zmyslanie, nebolo by o com debatovat.
S tym velkym psom v 2x2m miestnosti suhlasim. Ale je tazke toto preniest napr. do akvaristiky a teraristiky. Taky 5m pyton a terariu 1x0,6m?
Podla mna niekedy o nasich prispevkov a reakciach plati: V susedovom oku hľadá triesku, no pod svojimi nohami nevidí brvno!
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Roman má určitě ve většině v tom co napsal pravdu.taky se mi spousta ryb líbí,ale bohužel akva není dostačující,neříkám že jsem Lineatuse nezkusil,ale odešel dříve než začal žrát,takže nevím jestli by byl spokojený ve 140cm. Chystám se na 2m nádrž,tak snad se odvážím pro nějakého japonikuse či nigrikanse.Asi jde o to,aby když mi umře jedna ryba,jsem neběžel hned pro další a další a .......
Ono je to těžké s tím prostorem. To by se musela zavřít většina zoologických zahrad,a to vůbec nemyslím na zviřata v cirkuse.
ALE byl jsem před týdnem v Praze v tom Mořském světě a měli tam ne zrovna obří akva,do 3metrů(nebylo moc vysoké,ani hluboké) a v něm několik Nasů a byli dosti velcí 35cm? myslím si,že tam byli dosti dlouho a vypadali dobře!!!! Takže babo raď
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Jdi do Mořského světa několikrát za sebou v odstupu týdne a uvidíš jak dlouho tam kdo z osádky vydrží.

Nevím jak v současné době, ale mám pocit že dříve se tam značně nakupovalo a nakupovalo a nakupovalo.....
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

jj raz som tam videl cca 1000-2000l nadrz a v nej asi 20 osypanych N.lituratus, o mesiac uz tam nebol ani jeden....
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Tak jste mi zase vzali iluze :( ale bylo mi to podezřelé. Já jsem tam byl poprvé,jen tak si do Prahy z Havířova neodskočím. :? Ale co měli a jak měli,tak s tím jsem byl celkem spokojený. Upřímně, čekal jsem míň.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Acanthurus lineatus

Príspevok od používateľa BODLOK »

Nevyjádřim se k jmenované rybě, nikdy jsem ji neměl. K nastalé diskuzi jen pár poznámek.Kupuji jen takové ryby o kterých vím,co potřebují ke slušnému životu-prostor, teplotu ,potravu, jak porostou atd.Někdy se mi zdá, že převažují fin. možnosti akvaristy nad znalostmi a to myslím není dobré. Kdo surfuje na reef.sk má informační náskok,a protože má i PC tak přidávám adresu-- MEERWASSER LEXIKON.
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Tak jsme včera zavítali na večeři u nás v Brně do restaurace Giardino v Černých Polích. Proč to sem ale píšu. Stále se tu diskutuje o vhodnosti ryb do nádrží o vhodné velikosti.
V této restauraci /pizzerii/ mají mořské akvárium ve stěně - odhadovaná velikost 90x180xmax. 45cm (vxdxš). Tzn. něco přes 700 litrů.
Dříve to bývala fish only - s vystavěným útesem z kamenů do cca 3/4 výšky uprostřed s množstvím prolézaček. Původní stav nádrže možno vidět zde: http://www.giardino.cz/galerie.html
Nyní ubylo kamenů (řekl bych že jich ubylo více než 1/2) a v nádrži jsou nyní sinularie, xenie a heteroxenie....dle mého názoru to teď vypadá mnohem lépe. Ale to osazení rybami (i když nevypadaly nezdravě): 3 velké flavescenty, 1 xanthurka, 1 chemlon, klauni, obrovské množství sapínků (myslím alespoň 10-15) a hlavně 1x Naso unicornis - velký okolo 30 cm!
Na první pohled opravdu ta ryba vypadala jak "sardinka v plechovce", bylo mi ho opravdu líto :cry: ... měl co dělat aby se v tak úzké nádrži otočil. A když se dostal do míst mezi sklo a útes, tak musel prostě vycouvat!
Škoda, že jsem neměl foťák. Myslím, že každý kdo má trochu cit pro přírodu a viděl by to na vlastní oči, tak by na to měl podobný názor.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

to ano. niekedy je to viac o peniazoch ako o akvaristike. poznal som chlapika ktory si kupil jednu rybu asi 10 x a vzdy mu chcipla. na 11ty narazil na kus, ktory prezil a manik sa hrdy pochvalil, ze je to narocna ryba na chov ale jemu sa to podarilo pretoze je dobry akvarista...

to bol ale extremny kus (myslim toho chlapa) vraj chodil cca 1x mesacne do rakuska, kupil ryby za 50 - 60 tisic a ked pomreli, siel zase...

ale nastasie ho akvaristika omrzela...
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Riadny ch.j ja tiež pár takých poznám
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"