Acanthurus leucosternon

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa tragett »

Jak je to s jeho "nesnasenlivosti" k ostatnim rybam? Cetl sem (a videl sem) jak masiruje ostatni bodloky (hepatuse, Z. flavescens), ale jak s ostatnimi rybami, mate zkusenosti? Vim ze je to kus od kusu, ale aspon at mam nejakou predstavu. Spis asi pujde po vetsich rybach, ne?
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

to je rozne mam ich zopar u zakaznikov u mna je momentalne jeden taky mensi v 500L nadrzi a nevsima si nikoho skor on dostal na frak od flavescentky ale len prvy den. teraz je klud len je to dost velky a rychly plavec a stale by zral :mrgreen:
ale ako som pisal kazdy je iny je to o povahe a stasti pri tychto rybach.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa Steedy »

Jak pise Jano, je to jen o jedinci.. ale vetsinou je to tak : prvni - treti den max dostava sadu od ostatnich, pak je klid na nejakou dobu, a pak dava sadu on i klidne vetsim rybam.

Ale nemusi to tak byt je to kus od kusu.
Používateľov profilový obrázok
hoher
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:38
Kontaktovať používateľa:

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa hoher »

dvaja hepataci,flavascentka a par dalsich ryb a jeden leucosternon,nadrz 900l zatial bez problemov.su takto spolu asi 9 mesiacov.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa Steedy »

No tak ty mas 900L akva , ale vetsina lidi ho chce nacpat do 300-400l akvaria to se pak clovek nemuze divit ze fajtuje s ostatnima rybkama.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa Franky »

Ahojte, dnes som si zaobstaral tohto fesaka, chcel by som vas poprosit o neake rady ohladom krmenia, ten moj je oproti ostatnym bodlokom co mam v akvariu dost vychudnuty, chcel by som ho co najskor vykrmit, zatial mi prijma len ziabronozku a zobe nori ale vsetko len v malom mnozste, akykolvek tip na potravu co by mu mohla smakovať, by mi pomohol.
Ostatne bodkloky prijmaju vsetko, preto predpokladam , ze by sa mohol po case naucit od nich co je "dobre" , len po tu dobu potrebujem donho co najviac vyzivnej potravy nacpat.
Mam 2 typy granul, jedny su od TM omegavital - s malym priemerom, druhe od ocean nutrition formula one - vacsi priemer, z mrazeneho mam humrie vajicka, ziabronozku a mysis a este nori riasa.
Vdaka za postrehy.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa amsi »

No ja si myslim ze .... :( snad budes mit stesti .... Kdyz nechce ... asi nebude chtit ... Mi treba zral vsechno a stejne sel. Je to kus od kusu. Jeytli neco okouka ... bude fajn.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa Franky »

po dlhsej dobe som nanom pozoroval, ze sa na par dni vyhadze, je to bud krupicka, alebo neaka kozna choroba, potom to zase zmizne, ma to on aj hepatak, neexistuje neake extra krmivo, zamerane priamo na zvysenie imunity u bodlokov?
vdaka
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa shock »

cesnak na zvysenie imunity, nie je to samozrejme liek, moze akurat tak posunut latku tolerancie
na reefcentral by par ludi odprisahalo ze im zazvor fungoval, ale tak to su spekulacie pravdepodobne
vysoky ORP - o ucelenych suvyslostiach KH,PH, teploty a ORP nas snad pouci niekto kto to ovlada :D

nevyhadzuju sa po vymene vody ako reakcia na doliatie znacneho mnozstva neokyslicenej vody ?
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa Franky »

cesnak osbahuju granule co mu davam, sem tam skrmim mrazenym a to vymacam v cesnakovej vode
a nie, robi sa to uplne spontanne, neviem to na nic odhadnut
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa Lukáš »

Betaglukan - 1x denne do krmiva aspon 2 tyzdne, potom pauza. Nevylieci, ale moze posilnit imunitu. Pri slabej infestacii pomoze zapojenie UV lampy alebo ozonu (menej bakterii, organickeho znecistenia, zvysenie ORP).

Konecne riesenie - preliecenie celej osadky alebo zbavenie sa bodloka(-ov).
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa Franky »

Ok super, diky za info, staci kupit hocijaky koncentrat v lekarni ? respektive doma mam neaky sirup s beta glukanom, mozem pouzit aj ten ?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa Lukáš »

V zasade akykolvek komercne dostupny pripravok, je ich na trhu nepreberne mnozstvo. Len pozor na rozne dochucovadla/farbiva, treba vybrat taky, co ma minimum prisad.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak je na tom Acanthurus japonicus, je méně náchylný?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Acanthurus leucosternon

Príspevok od používateľa VINTR »

Přidám zkušenost pro ostatní s chovem:
Obecně pokud jí dokáže akvarista udržet, je to pak ryba teritoriální a k nově přidaným rybám je agresivní - po čase, jak dojde k socializaci nových ryb jí to "přejde". Je to ryba pak nenáročná. To co je zde popsáno, karanténa, krupice, UV, ozón atd., mám úplně opačné zkušenosti a nemohu s nimi souhlasit.
Zdárný chov (dle mích zkušeností)
akvárium 500l a více (může být i méně, ale...). Krupice je zabiják a hlavní problém ryby. Karanténa, UV, Ozón toto v reef nádrži spíš neřeší. Zásada je již při plánování nádrže zvolit vhodnou osádku, pro socializaci ryb. Počítat s tím, že krupice je součástí jakéhokoli systému a není možné mýt systém bez ní. Pro chov je důležité zajistit dobré proudění, kvalitní útes (skrýše atd.), dobré prokysličení vody a držet stabilní podmínky (ideálně i společně s nízkým obsahem odpadních látek). Samozřejmě kvalitně krmit, vším. (žábronožky, nory, salát, špenát, dipovat i vitaníky do mražených "když jsem doma mají stále něco v magnetu zeleného na kousání). To krmení celkem zatěžuje systém, proto je třeba mít kvalitně zvolenou filtraci. V případě zajištění těchto základních věcí nemá krupice šanci a je to pro ni jen dětská nemoc. Není podstatné řešit, jak dostat krupici ze systému (to se Vám nepovede :wink: ). Podstatné je, aby ryba byla spokojená krupici si pak vyřeší sama.

Ozón (24h/7dní): Vůbec mi nepomohl při řešení krupice, ba naopak po delším použití dochází i při středně nízkém dávkování k "zaražení" celého systému a systém stagnuje, korálnatci přestávají růst a "chřadnou". (ozón 50tka pro 650 litrovou nádrž - na cca 30-40% výkonu)
ÚV (24H/7dní): Vůbec mi nepomohlo při řešení krupice, neevidoval jsem dopad na systém nádrže (40w UV-C na 650 litrech)
Kombinace UV-C + Ozón (v systému zapojeno souběžně 24h/7dní): Vůbec mi nepomohl při řešení krupice (kombinace výše uvedeného oboje jelo 24dní/7dní, i na cca 14 dní - měsíc zvýšena dávka ozónu na 100%). Při použití dochází k "zaražení" celého systému a systém stagnuje, korálnatci přestávají růst a "chřadnou".

Chováno v systému, který má co se týče úkrytů "celého reefu" mezery.... zřejmě to nechám na montiporách, aby dokončily práci.


Níže jak šel čas s nádrží, stále roste!
Prílohy
4.jpg
5.jpg
7.jpg
Naposledy upravil/-a VINTR v 03 Okt 2021 11:13, upravené celkom 4 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"