Najobľúbenejšia ryba

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Ktorá ryba / druh sa Vám najviac páči?

Klaun - A.Ocellaris/Premnas Biocelathus
19
25%
Bodlokoviti - A.Hepathus/Strigosus
8
11%
Bodlokoviti - A.Leucostermon/Japonicus/A.Sohal
7
9%
Bodlokoviti - Naso Elegans/N.Vlamingi/Unicornis
3
4%
Bodlokoviti - Z.Flavescens/Z.Xanthurus
11
14%
Pomcovití - Imperator/Navarchus
9
12%
Antiasové - Squampinis/Tuka/Ventralis
4
5%
Slizounoviti - S.Fasciatus/E.Bicolor
4
5%
Klipkoviti - Ch.Rostratus/Ch.Auriga
3
4%
Pyskounoviti - Coris Gaimard/Scarus Qouyi
8
11%
 
Celkom hlasov: 76

marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

Jaroslav napísal:" 1. Taeniura Lymna
2. Chyloscilium punctatum
3. Pterois radiata
"

Z uvedených velice doporučuji do akvária Taeniura lymna. Dorůstá pouze do velikosti 2,4 metru a zvláště zábavné je nechat se bodnout jedovatým ostnem. :evil:
No Jardo tentoraz si sa poriadne sekol, tento rejnok ma maximalnu velkost tela 30cm ( priklad pozri na - http://filaman.uni-kiel.de/Summary/Spec ... hp?id=5399), i ked vezmem jeho chvost do uvahy nebude to viac ako 50-70cm, co zhruba suhlasi s tymi co som videl v akva a v mori pri potapani.... takze tych 1500 az 2000 litrov by mu mohlo stacit, hlavne aby bola co najvacsia plocha dna....

2,40metra ma mozno tak "manta" a tu myslim nikto chovat nechce....

... a s tym jedovatym ostnom by som to tiez neprehanal, choval som dva roky sladkovodne rejnoky rodu potamotrygon a krmil som ich pravidelne z ruky, takze nemyslim ze su nejak agresivne, bol to parik, samicka mala 35cm a samcek 20 cm tanier (telo)....boli velmi pritulne, ked mozem porovnat tak vacsia sanca na uraz hrozi od perutyna....

Co sa tyka najvacsich problemov s rejnokmi je to ze trpia velmi stresom z prepravy a noveho prostredia, pokial si zvykne mas to na polovicu vyhrane... potom este strava moze byt problematicka, ale tu si dovolim oponovat, moji potamotrygoni jedli skoro vsetko co sa dalo, najradsej male rybicky a zabava bola ked lovili gupky.... skusim niekde vyhrabat video, mam to natocene, len to musim lokalizovat... uf ale to uz je mimo tejto temy, az si ho kupim zalozim novu temu :D
What doesn´t kill me, makes me stronger.
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

Radu1 napísal:Na fotce vypadá pekne farebne. Asi nebude nejlevnejsi -)
...to jo, ja som mal este juvenila, takze sa prave vyfarboval ale videl som aj dospeleho jedinca a ten ma uplne uchvatil..... bavime sa o holacathusovi predpokladam :D

...kupil som ho u Ulricha, trvalo mu dva mesiace kym ho zohnal, stal ma 85EUR a mal cca 5cm, videl som aj dospeleho jedinca v koraleriffe a tam stal 140EUR, samozrejme jedna sa o ceny spred 5 rokov.... aj ked si nemyslim zeby nejak podrazeli...
What doesn´t kill me, makes me stronger.
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

holacathus ciliaris

Príspevok od používateľa marco »

What doesn´t kill me, makes me stronger.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Pro Marco:

Dalo mi to velkou práci, ale rozrešil jsem záhadu, týkající se velikosti Taeniura lymna. Zagoogloval jsem si asi 3 hodiny. Některé nalezené údaje přikládám. Problém spočívá v tom, že někteří autoři uvádí pouze délku (resp. "průměr) těla bez ocasu a někteří pak s ocasem. Navedli mne na to Taliáni v posledním citovaném odkazu. Tělo rejnoka tvoří jenom asi 1/3 jeho celkové délky.

PARMI DES SITES PELES, QUELQUES TROUVAILLES
Festival à Lobster Lair
Par Martine Carret
Date de dernière modification : 18 février 2005

La descente s'effectue sur un fond de sable de 20 mètres. Une superbe raie tachetée bleue (Taeniura lymna) nous accueille. Cette espèce, très commune ici, peut atteindre 240 centimètres de longueur. Elle chasse crevettes, crabes et vers à faible profondeur. Ne cherchez pas à la repérer enterrée dans le sable, elle se cache tout simplement sous des coraux tabulaires. Les trous derrière ses yeux servent à aspirer l'eau qui est rejetée par ses fentes branchiales.

http://www.worldwidebase.com/fishbase/roggen.shtml

De blauwvlekpijlstaartrog (Taeniura lymna, tot 240 cm) is een prachtig gekleurde tropische soort uit de Rode Zee, Indische Oceaan en westelijke Grote Oceaan. In grote tropische zeewateraquaria worden wel jongere exemplaren gehouden. (překlad poslední věty - "V mořských tropických akváriích můžeme chovat pouze mladé exempláře". První část tohoto i všechny ostatní příspěvky jsou celkem dobře srozumitelné.)

http://www.meerwasserlexikon.de/fische/1071026239.htm

uvádí velikost do 100 cm (originální kopie se mi nepovedla)

http://www.vu-wien.ac.at/vetrecht/Veror ... nl%205.pdf

neuvádí rozměry ryby, pouze doporučený objem akvária – 10.000 litrů (originální kopie se mi nepovedla)

http://www.starfish.ch/fishes-Fische/ra ... lymna.html

uvádí velikost do 95 cm (originální kopie se mi nepovedla)

http://filaman.uni-kiel.de/Summary/Spec ... hp?id=5399

Uvádí velikost do 30 cm, maximální velikost 70 cm. Dále uvádí, že zprávy o jedincích dosahujících 240 cm jsou pravděpodobně nepřesné

http://www.meerwasser-lexikon.de/index. ... prache=eng

latin name: Taeniura lymma
common speech name: Bluespotted ribbontail ray
appearance: Rotes Meer
size: 39.37 " - 98.43 " (100cm - 250cm)
temperature: 73.4 °F - 78.8 °F (23°C - 26°C)
food: Clam Meat
recomended tanksize: 2199.78 gal (~ 10000L)
diffeculty: 4 -

http://www.mondomarino.net/ricerca/inde ... ne&specie=

Nome comune: Razza a macchie blu Nomi Inglesi: Bluespotted ribbontail ray Genere: Taeniura Specie: Taeniura lymma Categoria: Razze e Trigoni Commento: E' un trigone che vive in Mar Rosso e nell'Indopacifico tropicale, generalmente in acque poco profonde. Può raggiungere un diametro di 95 cm e una lunghezza di quasi 2 metri e mezzo.

Nakonec malou vzpomínku. Ještě když jsem byl "mladý mořský akvarista", tak se mi Taeniura lymna také velice zalíbila. V Burgess's Atlas der Meerwasser Aquarium Fische jsem našel, že je dlouhá pouze 25 cm. Představil jsem si rejnočka, který bude mít 12,5 cm tělo a 12,5 cm ocas, navíc jsem měl tenkrát celkem volné jedno akvárium 1500 litrů a proto jsem si objednal hned 2 kusy, aby jednomu nebylo smutno. Něco se mi ale na tom nelíbilo a tak jsem začal hledat i v jiné literatuře, kde bylo ale o T. lymna opakovaně uvedeno, že je dlouhá 250 cm. Tudíž jsem došel k názoru, že v Burgessovi vypadla jedna nula a tak jsem objednávku ještě včas zrušil.
Nicméně, i když vím, že se Vám do toho velice nechce, bych objednávku T. lymna ještě jednou přehodnotil. V některých odkazech jsem totiž našel i to, že není kompatibilní s korálovým akváriem. Prvním důvodem je velikost, druhý množství potřebné potravy s následným vylučováním velkého množství metabolitů a třetím důvodem je to, že se zahrabává do písku, který při hrabání zvedá do celého objemu akvária.
V Rudém moři jsem pod vodou také T. lymna potkal a to v momentu, kdy se zahrabávala do dna - a byl to docela fofr. S částí ocasu, kterou jsem viděl, nebyla o moc menší než já (nejsem žádný prcek).
U manty se skutečně uvádí rozpětí křídel (až 6-7 metrů) a ne její délka. S tím máte pravdu.
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

...uf uf, tak si toho teda stiahol z netu dost, ocenujem tvoju usilovnost a dakujem za typy, ja som googlil len chvilku, a vacsinou tam pisali tanier (telo) do 30cm, co sa mi potvrdilo aj pri potapani, ale je mozne som natrafil na mensich jedincov :D

...mozno by som este zobral do uvahy fakt ze v prirode vacsina ryb dorastia do vacsich rozmerov ako v akva, bolo to vcelku pravidlo u sladkovodnych ryb, pokial mali obmedzeny priestor tak proste "zakrpateli" (nie som si isty ci som pouzil spravne slovo) preto som uvazoval nad konecnou dlzkou cca 50-70cm max.

...samozrejme ku kupe pristupujem velmi zodpovedne a pokial by som nebol schopny rejnokovi zabezpecit adekvatne podmienky tak do toho v ziadnom pripade nepojdem, takze sa este budem snazit ziskat co najviac info...

PS: Naprosto suhlasim s tym ze do koraloveho akva sa nehodi, ani som tak neplanoval, mal som skor na mysli nadrz s plochodu 2x1,5 az 2m a vysku cca 0,50 s centralnou skalou, nieco obdobne ako maju v bratislave v Biotope kde maju zraloka... jo a ta manta bola jenom joke
What doesn´t kill me, makes me stronger.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

marco napísal: co zhruba suhlasi s tymi co som videl v akva a v mori pri potapani....
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Marco, TY a POTAPANIE ????

ved to muselo nad tebou kruzit stado zodiacov s vlajkou Greenpeace, velrybu este v Red Sea nevideli
:P
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

vole!!!

...kym som plaval ma nechali na pokoji ale problem nastal az ked som sa chcel vyhrabat na breh, dobehli ku a zacali ma tlacit spat do mora :D :D :D
What doesn´t kill me, makes me stronger.
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Jednoznacne a suverene je to muj mazlik Neocirrhites armatus
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Zebrasoma Veliferum :)
Používateľov profilový obrázok
Fero
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 13 Mar 2006 14:10
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Fero »

asi japonicus a leucosternon
Naposledy upravil/-a Fero v 13 Júl 2008 21:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Fero napísal:30% homo sap. fem.
ako si spocital tych 30% ?? :lol:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Fero
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 13 Mar 2006 14:10
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Fero »

si to stihol, kým som to vymazal ty zakerak.
mozno iba 25, a niekedy aj 50.sak to poznas. :) :) :)
som to spriemeroval, ale nie aritmeticky.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Ked som do toho prvý krat šiel myslel som 100
Používateľov profilový obrázok
Fero
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 13 Mar 2006 14:10
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Fero »

ja to mam asi otocene, najskor so myslel tak 2-5, ale cim dalej sa to zvysuje.
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Najobľúbenejšia ryba

Príspevok od používateľa Marineman »

1. Phycodurus eques a mladý Scarus gibbus
2. Synchiropus splendidus
3. všetky druhy radu Syngnathiformes
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"