Acreichthys tomentosus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa Mender »

A co žere, když už vyčistí akva od skelných???
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa kominík »

v roce 2011 jsem si ji koupil - skelné žrala,ale nevyjedla všechny a začala se ji líbit scolimie a později všechny korálky ,které se nějak nafukovali a tak šla ke kolegovi,který má jenom měkké a tam je v klidu a kolega spokojen bez skelných.
Ryba zajimavá - chameleon ,ale pro mne už ne,bohužel .
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa Spongebob »

Mender napísal:A co žere, když už vyčistí akva od skelných???
No co,to co ostatni :D artemku, mysis atd..po suchym moc nejde.
Musim dodat ze mam teda krom eufilky taky jen mekace.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa shark »

u mě veme i granulky ale pouze menší.Vystřídal jsem postupně tři ryby.První skelný nebrala,byla neskutečně plachá a jedla pouze mražený.Po měsíci padla.Druhá vydržela také měsíc a pak jsem ji honem lifroval pryč protože jí zachutnaly LPS a nic jiného.Vyměnil jsem za třetí a zatim pohodovou.Bere konečně i skelné ikdyž jen ty měnší a jinak prozatím neškodí.Veme mražené i artemku,konečně kus co se nebojí a tak doufám že ji hned tak nenapadnou kraviny a nepustí se do korálů.Vzhledem k zahradě skelných má jistě čas :D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Můj chameleon je v měkké nádrži a zatím sežral toto: xenie a majano sasanky (cca 50ks pěkně vzrostlých) a sem tam nějakou skelnou. Největší to zabalily, ale na někteých málo navštěvovaných místech jsou i po několika měsících. Jo a zatím krom toho bere jen mražený (artemka, mysis).
anides
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18 Nov 2012 20:32
Bydlisko: Mnichovo Hradiště

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa anides »

Před cca 3 měsíci mi byl Pepínem Tomentosus doporučen. Vzhledem k tomu, že mám rournatce, a akva bylo zavaleno Majanem a Aiptasií, byla tato ryba nejlepším řešením - dle Pepina. První 3 týdny se nědělo nic, Majana a Aiptasie si vesele vlály v proudu, Tomentosus se schovával a žral jen mražené a suché krmení. Pak najednou zmizely všechny drobnější Aiptasie, Majana, velké si nechával na později. Teď máme problém nějakou tu "Skelnici", případně Majano, v akva vůbec najít. Xenií a Zoantusů si nevšímá, ani jsme nepostřehli, že by zkoušel ochutnávat cokoli jiného, co v akváriu mám. Jen pro doplnění: boj s Majany jsem už vzdával, když jsem chtěl nějakou zlikvidovat, místo ní se objevilo 5 malých a podobně, se Skelnými totéž, takže tuhle krásně ošklivou rybku vřele doporučuji.
(Po přečtení předchozíc komentářů je to nejspíš kus od kusu, třeba jsou 3 měsíce krátká doba na zjištění, že časem sežere něco, čím by mě naštvala :D )
Používateľov profilový obrázok
Kapitán
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 11 Dec 2016 12:12
Bydlisko: Praha

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa Kapitán »

Pilníkotrn je hrozně zajímavá a vtipná rybka.
Je neskutečně klidná a zpomalená, .. ale když se lekne, taky za to umí vzít :lol:
Hrozně mě baví:
- jak zahnutě plave, když hledá potravu, připomíná mi mořské koníky
- a taky jak kroutí oběma očima naráz a dokonce každým okem jinam jako Hurvínek.

U nás z potravy příjímá pouze mražené (Artémia nebo Kryl, kryl má radši), korálů si vůbec nevšímá. Nicméně jeho krmení je v tlupě nenažraných a bleskurychlých bodloků dost citlivé. Je to váhavý střelec...

U nás tráví většinu času maskováním pod Euphylií paraancorou. Ostatních ryb si nevšímá, ale když se nějaká ocitne v jeho těsné blízkosti, je vidět, jak je nervózní.
Používateľov profilový obrázok
Kapitán
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 11 Dec 2016 12:12
Bydlisko: Praha

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa Kapitán »

Jinak u nás je taky nejčastějším terčem obdivu návštěv právě on :)
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa Spongebob »

Kapitan: Naprosty souhlas :!: Strasne jsem tu rybku mel rad...Mel jsem ji/ho skoro rok, nez mi v noci vyskocila z nadrze a ikdyz ji zena zachranila do tydnu to nedala. Byla uz dost dehydrovana. Obcas premyslim, ze si ji koupim znovu ,protoze mi sezrala vsechny skelny, zrala i artemku ..proste super..ale kdyz tady obcas ctu, ze ne vsechny jsou tak v pohode tak vaham. Cas uvidi.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Kapitán
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 11 Dec 2016 12:12
Bydlisko: Praha

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa Kapitán »

:D

To mě ale překvapuje, že vyskočil. Ten náš k hladině nikdy neplave, drží se jen dole. A tím, že máme i hodně vysokou nádrž, je snad v bezpečí.
Jinak je fakt boží, ale na popud mého příspěvku jsem zde dostala echo, že od větší velikosti začne okusovat korály. Ten náš není žádný prcek. Brali jsme ho už v prodejně jako největší kus a dnes má určitě přes 10cm. Tak musím zaklepat, že je moc hodný....a snad mu to i vydrží.
Kdyby své chování změnil, dám hned vědět, ať máš ještě možnost jeho pořízení zvážit. :wink:

Hele a taky vám v úleku tak bledne? Ta jeho hnědavá místa úplně zmizí a je chudák celý sinavý.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa Spongebob »

Az se otrkal plaval po cele nadrzi a zadnej prcek to taky nebyl..cca 6cm. Jako obcas si do nejakyho mekkace zobl, ja tam krom eufilek vlastne mam jen mekkace...ale to jsem vubec neresil. Nejsem zas takovej ten pedant co resi kazde zavreni zoantusu apod. Dokud nesezere 10cm Capnely nebo zoas mesicne, tak at si zobe :wink:
Jinak barvu menil ruzne, presne ti nereknu za jakych okolnosti mel jakou.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Chlapi, někdo další nějakou zkušenost s touto rybou?
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Acreichthys tomentosus

Príspevok od používateľa venomcz »

máme ho v nádrži od začátku s ostatníma rybami a je to už cca půl roku . Požral skelné co zbyly po wurdermance a hydroxidu sodném . Žere mraženou artemii , vločky , kuličky , plátovku oďobává , žere masstick . Ostatních ryb se nebojí ale má rád svůj klid. Celé dny jen lítá od dná na hladinu nahoru a dolů jako ve výtahu . Docela vtipné .
Pluje si po nádrži a nic ho nestesuje . Když jsem ho chtěl ale chytit a poslat dál , tak se nedal . Je pomalý ale umí vystřelit. Tak jsem to vzdal a je tam .

Co jsem zpozoroval za sabotáž tak :
Sarkáč byl v jenom místě ukousnutý
Gorgonii a Acanu co jsem přivezl tak ty pošly

Nevím jestli za to může právě on , protože mám i Chelmona a Králíčka a oba si rádi semtam do něčeho ďobnou taky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"