black vs. orange

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

black vs. orange

Príspevok od používateľa kačer »

Zdravim. Uvažuji si do akvarka k jednomu A. ocellaris (oranž) přikoupit ještě jednoho černého ocellarise. Teorie říká, že tyto dvě barevné variace se moc nemusí, ale ja bych rád věděl jak je to v praxi.:-) Má s tímto mixem někdo z Vás zkušenosti? Popřípadě bych se chtěl ještě zeptat, kdo bývá ten agresivnější, jestli black klaun nebo orange? Dík.;-)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: black vs. orange

Príspevok od používateľa vik_33 »

Nechci to tu dávat jako návod, ale tuto kombinaci mám v AQ již dva roky ( vlastně teď o víkendu to byly dva roky :-) ). A.Ocellaris black mám v AQ již od založení. K oranžovým jsem přišel náhodou, když mi je známý nabídl z odchovu. Byli maličcí a tak jsem je nějakou dobu měl v malé nádrži napojené na systém. Když trochu povyrostli, dal jsem je do hlavního AQ. Od začátku neměli problém - oranžoví osídlili pravý roh AQ, černí se přesunuli doprostřed k čelnímu sklu. Cca před rokem zmizel jeden oranžový a nějaký ten měsíc po něm jsem našel na dně jednoho z černých bez života. Zbývající černý s oranžovým se dali dohromady a společně obývali zoanthusy u předního skla ( je to vidět i na videu ). Tuto sobotu u pepina jsem se rozhodl obnovit původní sestavu a zakoupil jsem jednoho černého a jednoho oranžového. V AQ to po dvou dnech vypadá tak, že původní černý s oranžovým přibrali do party nového černého. Většinou jsou teď ve trojici. Nový oranžový se pokouší občas zapojit do party, ale většinou je odehnán. Uvidím za pár dnů, jestli ho vezmou mezi sebe, nebo ne.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
hoher
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:38
Kontaktovať používateľa:

Re: black vs. orange

Príspevok od používateľa hoher »

Ja mam v akva parik ciernych ocelarisov a parik klasickych.nemaju medzi sebou ziadny problem.Je ale pravda ze sasanku okupuju cierny.Vôbec sa neatakuju.Cierny sa drzia väčsinou pri sasanke a oranzovy plavaju po celom akva.Toť moja skusenost.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: black vs. orange

Príspevok od používateľa vik_33 »

Takže po více jak týdnu je stav nezměněn - nový oranžový nebyl přijat a je vytlačován do rohu AQ. Ostatní tři jsou přes den většinou spolu, a na noc vždycky "uléhají" společně.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: black vs. orange

Príspevok od používateľa kačer »

Tak uvidíme. ve středu si pro ně jedu. Počítám, že když si vezmu nějaký menší jedince, ze by nemuseli byt jeste tak agresivní a ze kdyz spolu budou vyrustat takhle od mala, bude vše OK.:-)
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: black vs. orange

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

já mam oranzove ocellarise pres jeden rok (dva kusy) ...a pred cca 14 dny jsem koupil cerneho, hned po vpusteni do akva po nem utocili oba oranzovi.....tak jsem cerneho musel odlovit a dat ho do porodnicky,kde je do ted a vykrmuju si ho pekne,po jake dobe myslite ze bych ho mohl zkusit dat do akva ? mam strach aby mu neco neudelali :-( je o dost mensi nez ti oranzovi...tedka jsem jim koupil sasanku a jeden z nich v ní uz prespava...
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"