Acanthurus achilles

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa vasekg »

aaa.jpg
Tady je vidět, jak o mořské akvaristice ještě nic nevím. Předevčírem jsem uviděl tuto (pro mě bohužel nedostupnou) rybku a mám nový sen :-) Bohužel údaje na netu se značně rozcházejí ve velikosti nádrže, kterou potřebuje. Nemáte někdo zkušenost?

Dále se skoro na všech stránkách setkávám s jejím hodnocením jako "peacefull"...je to pravda? Jak je na tom se stravou a připadným okusováním korálů?

Přiznám se, že pokud by se ta rybka dala "provozovat" v mé 800mi stovce, asi bych na ni začal šetřit.

Děkuji za odpovědi

V.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa vik_33 »

Je to bodlok, takže ve svém přirozeném prostředí se živí hlavně řasami. Korálnatci ho nezajímají ( stejně jako nezajímají třeba zebrasomy nebo hepatuse ). Patří mezi ty větší bodloky, takže potřebuje přiměřený prostor na plavání. O tom, kolik to je, se vedou neustálé diskuze i zde na reefu, takže si to budeš muset nejspíš zodpovědět sám :roll: Někdo dá např. hepatuse do 150 l , někomu se i 400 l pro něj zdá málo ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa Steedy »

Jelikoz je to moje nejoblibenejsi ryba (viz Avatar) tak sem zjistoval vsude kde se co da..
Minimum pro nej dle ziskanych odpovedi se sjednocuji ze minimalni objem akvaria by mel byt 500L nejlepe akvaria delsich rozmeru at ma ryba kde plavat..
Co do zradla spapa uplne vse ale nejvice jakykoliv druh rasy, koraly neokusuje a nenapada jak se tomu muze stavat u A.Sohala.
Nejdulezitejsim faktorem pro zdarne udržení této ryby je velmi dobra kvalita vody a vysoká prokyslicenost vody !!! Pokud nebudes mit toto vpohode tak bych tu rybu ani nedaval do akva.

Mám ji do budoucnosti v plánu do svého akvária nějakého menšího jedince.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa vasekg »

Díky za názory, jak jsem psal, je tato rybka pro mě momentálně stejně nedostupná, ale za rok, za dva.......:-)

Kyslíku mám ve vodě víc než dost, je tam 16 ryb a z toho 4 bodloci a nádrž ve zdraví přežila výpadek 11 hodin, když u nás vypli proud, hned ho nahodili, ale mě to vypnulo hlavní jistič :-)

V budoucnosti bych rád s touto rybkou počítal, do dvou let musím vyřešit bydlení a s tím přijde i stěhování života do nového akvária, tak abych s tím počítal.


V.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa Roman »

no hlavne sa priprav na cenu vo vyske cca 6 hepatusov a zivotnost na urovni 50% z leucosternona....

krasna ryba, ale nemusim mat vsetko. Netvrdim, ze je v domacich podmienkach nechovatelny, ale videl som padat leucosternona behom 24hodin a tento druh je este haklivejsi, staci mala blbost a ide ku dnu
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa Steedy »

Roman napísal:no hlavne sa priprav na cenu vo vyske cca 6 hepatusov a zivotnost na urovni 50% z leucosternona....

krasna ryba, ale nemusim mat vsetko. Netvrdim, ze je v domacich podmienkach nechovatelny, ale videl som padat leucosternona behom 24hodin a tento druh je este haklivejsi, staci mala blbost a ide ku dnu
Amen..
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa Peter »

Velmi hakliva ryba, videl som ho nazivo u Giusseppeho a aj ten tvrdil ze prekysllicenie vody je velmi dolezite..dlhodoby vypadok prudu vedie k jeho uhynu ....Priestor na plavanie nevhnutny, kolisanie parametrov vody - zase uhyn.Asi tak ako napisal Roman, staci mala blbost a cau...Po prestahovani od Giusseppeho do ineho aj ked velkeho akva 1000 L dlho nevydrzal...
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa Franky »

A preco sa ho giussepe vzdal ?
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa kominík »

na čas zrušil komplet :cry: akva
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa vasekg »

Romane, jak jsem psal, právě kvůli financím je pro mě momentálně nedostupná. O její citlivosti jsem četl a stejně mám velmi dlouhou dobu na to rozmyslet si, zda ano, či ne.

díky za rady všem

V.
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa cizmik »

Franky napísal:A preco sa ho giussepe vzdal ?
Myslím, že kvůli rybce Zanclus cornutus
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa amsi »

cizmik napísal:
Franky napísal:A preco sa ho giussepe vzdal ?
Myslím, že kvůli rybce Zanclus cornutus
Jak psal kominík .... vzdal se komplet všeho ..... na nějaký čas ... Doufám že se k moři vrátí ... :|
Giuseppe
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 15 Sep 2009 11:27
Bydlisko: Prievidza

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa Giuseppe »

Zdravim vsetkych reefarov

Nepoznam vela ludi ktory maju skusenost s touto rybou.Za prve je velmi draha na experiment a za druhe tazko udrzatelna v beznych nadrziach.Kto videl moj system vie o com hovorim.Ja som ju kupil u Dejonga.S mojich skusenosti viem,ze potrebuje dlhu nadrz na plavanie,vela zivych kamenov.Kvalitne prekyslicenu vodu-koli tejto rybe som kupil este jeden odpenovac Deltec 3070S,kvalitne prudenie v akva.Velmi citlivo reaguje na kazdu zmenu parametrov.Stacilo vymenit 10% vody a Achilles bol komplet vyhadzany krupickov...Doplnanie stopovych prvkov 3x denne...Tato ryba potrebuje viac starostlivosti ako male dieta.Potrebuje vysoko kvalitny system bez vykyvou.Vsetky hodnoty musia byt stabilne.
S pozdravom
Giuseppe
Prílohy
Achilles.JPG
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa vasekg »

Giuseppe děkuji za obšírný příspěvek, vypadá to náročně, velmi mnoho starostí, mám roky na rozmyšlenou. Ale nádhernější rybu jsem neviděl. Jdu si koupit její umělohmotnou variantu :-)

A nad pravou budu slintat v jednom pražském obchodě, dokud si ji někdo neodveze. Tak za rok, za dva se k této debatě vrátím s jasnější představou a více penězi :-)

V.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Re: Acanthurus achilles

Príspevok od používateľa maro »

Mal som ho. Uz viac nie.
Vydrzal tyzden. Stravu prijimal sporadicky a to tak, ze zo vsetkeho co som hodil do akva si dal max. 3 kusky. Bó utiahnuty za cerpadlom aj ked si ho ostatne ryby nevsimali:-(.
Len pre uplnost, akva mam 300x65x68 cm, takze plavat mal kde a s kvalitou vody prOblem nebol :cry:
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"