odchov Pterapogon kauderni

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Člověk si nevybere ani u nás v Česku. Jistý obchodník (z ČR) mě po mém dotazu ujistil, že P. kauderni pravidelně odchvává a pokud budu repektovat jeho cenu, pár mi prodá. Bez sebemeního smlouvání jsem na cenu kývl. Dokonce mi nabídl, že při pravidelné vyjížďce za klientelou na sever mi je přiveze! To jsou panečku služby... :idea: Ať se tedy tak za tři týdny připomenu.
Při mém připomenutí mě ale ujistil, že mi nic neprodá, neboť vše co odchová schovává jen pro své klienty :evil:
Tak je mi z toho smutno.... taky bych chtěl mít tolik skvělých zákazníků, abych mohl ty nové nejprve cvičit a potom odmítnout. :(
A ve finále se sám sebe ptám jak že si tu klientelu vybudoval? Jak se stát jeho klientem,když mi nic neprodá? Jo, jo... Nejen v Polsku.... :!:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Daniel Dostál napísal:Člověk si nevybere ani u nás v Česku. Jistý obchodník (z ČR) mě po mém dotazu ujistil, že P. kauderni pravidelně odchvává a pokud budu repektovat jeho cenu, pár mi prodá. Bez sebemeního smlouvání jsem na cenu kývl. Dokonce mi nabídl, že při pravidelné vyjížďce za klientelou na sever mi je přiveze! To jsou panečku služby... :idea: Ať se tedy tak za tři týdny připomenu.
Při mém připomenutí mě ale ujistil, že mi nic neprodá, neboť vše co odchová schovává jen pro své klienty :evil:
Tak je mi z toho smutno.... taky bych chtěl mít tolik skvělých zákazníků, abych mohl ty nové nejprve cvičit a potom odmítnout. :(
A ve finále se sám sebe ptám jak že si tu klientelu vybudoval? Jak se stát jeho klientem,když mi nic neprodá? Jo, jo... Nejen v Polsku.... :!:
Nediv se, pokaždé z Bali odchovy nepřiletí. V ČR jsem viděl odchovy pouze u Hynka Dařbujana (ale to už je historie, to byl ještě pan mořský akvarista cvičící asertivitu okolí, a s literární činností) a v současné době je snad množí pouze pan Ondráček. Přímo od něj vím, jaká je to "sranda" sestavit chovný pár atd., měl jsem možnost prohlídnout ci odchovnu šitou "kauderňákům" na míru. A odchovy dnes? Pouze v řádu kusů.
Mít samce a samici k odchovu prostě nestačí.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Je mi jasné, že "sranda" to není. Nemám ani ambice na odchov, ale chci prostě pár a chci jej z odchovu. Proto také respektuji cenu a je mi jasné že sestavený pár nebude za pár stovek.
Nemáš, prosím, kontakt na pana Ondráčka? Byl bych opravdu moc vděčný...
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Pterapogon kauderni jsem začal "odchovávat" v roce 2000. Vždy se ale jednalo pouze o několik kusů, které jsem buď rozdal kamarádům, anebo za něco vyměnil. V roce 2002 jsem ale již měl pohromadě prvních 40 mláďat v prodejní velikosti. V úterý 7.srpna večer přišel první zájemce, který chtěl koupit 6 jedinců, ale nevzal si termosku. Dohodli jsme se na odběru ve čtvrtek. Ve středu ráno ale přišla první vlna povodně, která nám vypláchla barák včetně akvárií. Ze všech mláďat to přežilo jediné, ale bohužel jsem přišel i o chovné páry. Až do letošního roku (2006) jsem dával dohromady chovný pár z dovezených jedinců. Tito ale (i přes počáteční dobrý stav) časem hynou. V literatuře je uvedeno, že trpí třemi nemocemi, z nichž pouzě dvě jsou léčitelné. Třetí se projevuje bílými exkrementy a snad na ní není lék. Údajně na ni došlo k vyhynutí pterapogonů v chovech v USA. Letos se mi podařilo od jediného postaveného páru "odchovat" pouze tři mláďata. Důvodem neúspěchu bylo to, že jsem pozdě zjistil snahu samice o nové tření - ještě v období, kdy sameček neměl v tlamě vylíhlá mláďata a docházelo tak k "předčasným porodům = potratům". Sameček se agresivitou samičky vyčerpal a uhynul. Takže jsem na tom teď tak, že mám dvě pohlavně zralé samice (kladou jikry i bez přítomnosti samečka), tři mláďata a jednoho jedince, pohlaví kterého se mi dosud nepodařilo určit. "Testovat" jej začnu tento týden. Samozřejmě se v tomto období nechci a nebudu zbavovat ani jediného jedince, naopak se snažím vykoupit co nejvíce Pterapogon kauderni, kteří přežili v akváriu aspoň půl roku. (Ondráček)
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Dane, už ho máš. Nemožné ihned, zázraky do tří dnů :lol:
Pozdrav do Českých Budějovic :lol: :lol: :lol:
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Jardo, přeju co nejvíc úspěchů... :wink: Je to smutná story, snad to bude lepší. D.
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

Takže se připojuji. Moji kauderny vydrzeli po nákupu dva dny a jeden borec týden :(
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Pánové, ani nevíte, jak rád bych vám vyhověl. Situace je teď taková, že mám hotový pouze jeden pár a to z mých únorových mláďat a čtyři samice, ze kterých dvě již kladou jikry (dělají to i bez samců). Pár je mladý (ze zkušeností vím, že začínají dospívat až v devíti měsících), tak musím ještě počkat. Bohužel se možná koupě tlamovců od H. Dařbujána také nepovedla - starší kusy se nakazili od nově importovaných. Rozhodil jsem sítě v cizině na odchovy, ale když už to vypadalo nadejně, tak jsem nedokázal včas zorganizovat cestu do místa (bylo to až na druhé straně Německa). Teď mám zase něco v pácu, uvidíme jak to dopadne. Už bych taky chtěl začít něco nabízet, ale kromě Heteractis magnifica (která se množí jako myši) a poměrně hodně celkem běžných korálů (SPS a nějakých měkkých) nemám nic, co by dokázalo ke mně přilákat zájemce. Takže se na odchovy P.kauderni docela těším.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: odchov Pterapogon kauderni

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Dobrý den,
rád bych využil tohoto založeného fóra a poprosil bych zdejší odborníky o pár rad k odchovu Pterapogon kauderni.
Zaregistroval jsem, že je zde pár šťastlivců, kterým se podařilo několik rybek odchovat. A proto bych chtěl požádat o nějakou tu radu.
Včera k večeru se mi tyto rybky vytřely ve společné nádrži kde samec "nosí" plnou tlamku jiker.
Mám možnost samce odlovit do jiné nádrže, která je napojena na systém, ale obávám se, že by mohl stresem o jikry přijít. Není proto lepší mladé odebrat těsně před vypuštěním ? Prosím kdo má jakékoliv zkušenosti, podělte se........
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: odchov Pterapogon kauderni

Príspevok od používateľa JiriLucius »

marvanek001 napísal:Dobrý den,
rád bych využil tohoto založeného fóra a poprosil bych zdejší odborníky o pár rad k odchovu Pterapogon kauderni.
Zaregistroval jsem, že je zde pár šťastlivců, kterým se podařilo několik rybek odchovat. A proto bych chtěl požádat o nějakou tu radu.
Včera k večeru se mi tyto rybky vytřely ve společné nádrži kde samec "nosí" plnou tlamku jiker.
Mám možnost samce odlovit do jiné nádrže, která je napojena na systém, ale obávám se, že by mohl stresem o jikry přijít. Není proto lepší mladé odebrat těsně před vypuštěním ? Prosím kdo má jakékoliv zkušenosti, podělte se........
Můj samec těd také nosí v tlamce jikry, párek je v samostatné nádrži která je napojená na hlavní filtraci. Nechám ho tak do 25 dne a pak to z něj vyklepu. Minule když jsem nebyl doma tak je vyplivnul a poté sežral. Takže teď nebudu čekat na opakování.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: odchov Pterapogon kauderni

Príspevok od používateľa vik_33 »

Já nechal samce až do vypuštění mladých v hlavní nádrži ( to nebyl dobrý nápad ). Jednou v noci, než jsem šel spát, všiml jsem si, že vypustil mladé. Okamžitě po nich šly krevety a také větší ryby. Odlovil jsem co se dalo a přendal je do menší nádrže připojené na systém. Krmení živou artemií několikrát denně. Ideální je do nádrže přidat ježovku diadema setosum - je to jejich přirozený úkryt a utíkají do ní, kdykoliv se kolem nádrže něco šustne.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: odchov Pterapogon kauderni

Príspevok od používateľa marvanek001 »

JiriLucius napísal:
marvanek001 napísal:Dobrý den,
rád bych využil tohoto založeného fóra a poprosil bych zdejší odborníky o pár rad k odchovu Pterapogon kauderni.
Zaregistroval jsem, že je zde pár šťastlivců, kterým se podařilo několik rybek odchovat. A proto bych chtěl požádat o nějakou tu radu.
Včera k večeru se mi tyto rybky vytřely ve společné nádrži kde samec "nosí" plnou tlamku jiker.
Mám možnost samce odlovit do jiné nádrže, která je napojena na systém, ale obávám se, že by mohl stresem o jikry přijít. Není proto lepší mladé odebrat těsně před vypuštěním ? Prosím kdo má jakékoliv zkušenosti, podělte se........
Můj samec těd také nosí v tlamce jikry, párek je v samostatné nádrži která je napojená na hlavní filtraci. Nechám ho tak do 25 dne a pak to z něj vyklepu. Minule když jsem nebyl doma tak je vyplivnul a poté sežral. Takže teď nebudu čekat na opakování.
Je mi líto že tvůj samec opět mladé požral.
Já samečka prozatím nechávám ve společné nádrži a budu chtít z něj mladé také vyklepat, pokud se mi ho podaří odlovit.
Jen zvažuji po jaké době? Přeci jen, teplota je o něco vyšší a myslím si že by to mohlo ovlivnit i vývin mladých.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: odchov Pterapogon kauderni

Príspevok od používateľa martin01 »

Zjistil jsem, že Kauderňáci, kteří jsou u mě na prázdninách od Vlčáka, se také pustili do množení, asi byla impulzem voda z Botiče. Vůbec nechápu, jak to mohli přežít, když jsem viděl vodu, z které jsem je plavoucí břichama nahoru vytahoval. Jelikož jsou také ve společné nádrži, tak bych tam chtěl nechat samce co nejdýl, abych ho nestresoval přelovováním a jikry nebo mladé taky nesežral. Přiznám se, že jsem uplně nepřipravenej, tak musím rychle sehnat krmení a uvidím, jak se bude dařit.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: odchov Pterapogon kauderni

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Tak a je to tady !!!
Po 24 dnech jsem se rozhodl k odchytu samce a odebrání mladých. Zabralo mi to asi 2 hodinky a musel jsem rozebrat částečně útes. Ale jakmile se mi ho podařilo chytit do síťky, tak vyplivnul 10-15 mladých. Přemístil jsem je zvlášť do nádrže a po 10 hodinách jsem začal s krmením žábronožkou solnou.
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: odchov Pterapogon kauderni

Príspevok od používateľa JiriLucius »

marvanek001 napísal:Tak a je to tady !!!
Po 24 dnech jsem se rozhodl k odchytu samce a odebrání mladých. Zabralo mi to asi 2 hodinky a musel jsem rozebrat částečně útes. Ale jakmile se mi ho podařilo chytit do síťky, tak vyplivnul 10-15 mladých. Přemístil jsem je zvlášť do nádrže a po 10 hodinách jsem začal s krmením žábronožkou solnou.
Gratuluji, doufam ze se mi to snad take povede. Posli nejake foto jak se prckum daří.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"