Gobiodon citrinus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Gobiodon citrinus

Príspevok od používateľa laomedon »

Obrázok

Má niekto túto rybku? respektíve mal? Mala totiž byť v pohode vhodná do reefu. Podľa všetkých zdrojov je neškodná len že niekedy podráždi ACROPORA sp. ale nikdy im nespôsobí škodu.

No ale tá naša stále len okolo Acropory posedáva a sem tam do nej ďobne, niežeby ju chrúmala ale ďobe do polypov a od kedy ju máme sa všetky polypy na acropore stiahly a ešte neukázali. Vyslovene nerobí nič iné len sa mele v korunkách Acropory a sem tam do nej ďobne.

Dnes sa asi odhodlám a namnožím túnašu Acropora yongey. Len pre prípad že by jej dala na frak. Iné SPS korály ako Montipora, Seriatopora a Pocillopora si zatiaľ vôbec nevšíma ide lozí vyslovene po Acroporách :-(

Neviem či sa ju budem snažiť chytiť alebo uvidím čo to spravý po týždni.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Řešení je jednoduché. Nakup desítky jedinců (vzrostlé) Acropory a ta bude stačit regenerovat. Navíc je tu šance že si ryba oblíbí jen jedno místu, takže přinejhorším "unaví" jen jednoho jedince. :wink:

Navíc druhotným kladem bude krásná nádrž plná tvrďasů :lol:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak včera som sa odhodlal a nasekal trochu s tej mojej Acropory mám 3 nádherné kúsky / odchovy. Len pre istotu pre prípad ak materskej Acropore tá gubka dá do držky aby som mal nejaké potomstvo. Ak bude gubka v pohode a Acropora si zvykne budú tie tri fakt pekné kúsky k predaju. Hádam pošlem večer aj foto.
Naposledy upravil/-a laomedon v 25 Júl 2006 14:12, upravené celkom 1 krát.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Daniel Dostál napísal:Řešení je jednoduché. Nakup desítky jedinců (vzrostlé) Acropory a ta bude stačit regenerovat. Navíc je tu šance že si ryba oblíbí jen jedno místu, takže přinejhorším "unaví" jen jednoho jedince. :wink:

Navíc druhotným kladem bude krásná nádrž plná tvrďasů :lol:
No ono Acropory sú krásne ale ja už v nádrži moc miesta nemám. Mám tam ešte 2 iné druhy Acropory ktorým sa tiež darí.

Veď uvidíme ako to bude vizerať o týždeň. :-(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Pokud bude něco na prodej, určitě mi jednu schovej. Přijel bych si, cenu respektuju.

(tak do měsíce budu spouštět novou pětistovku, takže místa bude habaděj)
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

BINGO Neuveritelne ale ja som, ju chytil. :-) :-) :-) dnes sa ide strielat Champagne už sa aj tak chladilo v chladničke dlho :-) :-) ani si neviete predstavit aky som šťastný :-) a to som nemusel ani zdihnúť jeden jedinný kameň. Jednoducho sa vybrala k prednému sklu a ja som ju chytro chytil do sieťky :-) paráda ide sa oslavovať :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Sťastný to človek, ja jednu "svinu rybu" nemôžem chytiť ani bohovy ale zajtra sa naseriem a ked sa bude krmiť tak ju vysajem hadicou od vysavača. Už aj ja by som strelil šampus..... :cry:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Mal som jednoducho šťastie :-) Nikdy by som si to nepomyslel mával som už aj nočné mory lebo tá krava sa už obšmietala aj okolo iných SPS. Je to sviňa a do reefu s SPS absolútne nevhodná, a jedna acropora jej nestačila u mňa si vyhradila hneď 4 acropory 1 pocilopora a iné...
Repík prajem ti hlavne veľa šťastia, aspoň toľko ako som mal dnes ja.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Dnes som zase lovil a dopadol som ako sedláci u Chlumce :cry: Po hodine ma to prešlo a ta svina keby sa vedela rehotať tak sa smeje ešte teraz. Rozoberať reef sa mi nechce a tak dúfam, že jedného pekneho dňa buchne šampus.... :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

repik napísal:Dnes som zase lovil a dopadol som ako sedláci u Chlumce :cry: Po hodine ma to prešlo a ta svina keby sa vedela rehotať tak sa smeje ešte teraz. Rozoberať reef sa mi nechce a tak dúfam, že jedného pekneho dňa buchne šampus.... :lol:
Rozebírat NEDOPORUČUJU :!: Tuto brutální akci jsem podstoupil jen proto, že by mi jinak krevety zlikvidovali snad všechny koráli. Ale bylo to PEKLO :twisted:
(Byla to velmi, velmi cenná zkušenost.) :lol:
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Gobiodon citrinus

Príspevok od používateľa shock »

Taktiez mam malu zlatu rybisku.
Akropory vsetky do jednej maju skoro uplne zatiahnute polypy cez den, ale vnoci pekne PE na max.
Otazka je ako velmi im to skodi, moc farebne jazycky aj tak zatial nemali, vacsina farby je na kostre. Na kolko asi im vie takyto stav zredukovat prisun zivin? Alebo inak otazka ci by farebnost kostry zhnedla keby sa potrebovali tam premnozit zooxanthely. Zatial taky jav nepozorujem.
Prazim ich 8h full vykonom svetla.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Gobiodon citrinus

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Ta ryba acroporám vadí hlavně proto, že pořád na nich sedí a otravuje je. To samé dělá G. okinawae. Toho mám ve svém akva už asi 3-4 roky. Je to stejná ryba, jen bez pruhů. Typický příznak "otravování" je to, že acropory nevytahují polypy, nebo minimálně. Většinou ryba nezůstává jen na jednom místě, ale posedává po celém akva, sjede klidně i z útesu dolů na písek, pokud tam stojí korál.
Občas gobík do acropory ďobne, je ale otázka, jestli jí žere polypy. Moje akropory většinou nebledly, ale prostě měly polypy pouze povystrčené. Časem si korál trochu zvykne, ale pokud je Gobík poblíž, nikdy je nebude mít vytažené naplno. Co jsem si všiml, seriatopory a montipory rybu ignorují. Stejně tak LPS a měkké. Gobiodon je zdá se docela inteligentní ryba, takže ji chytít je dost problém. Zkoušel jsem to dost dlouho a pak jsem si řekl, že tak nějak patří do mého akva, tak ji tam nechám a nebudu dál stresovat ji ani ostatní obyvatele.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"