pterapogon cauderni ..

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: pterapogon cauderni ..

Príspevok od používateľa vik_33 »

Klidně umlátí i samici, pokud si nesednou ... to je má několikaletá zkušenost při pokusech o sestavování chovných párů a potom i z následných odchovů.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: pterapogon cauderni ..

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak jsem dnes ránou koukl do akvárka a měl hubu u kolen. Samec p.kauderni - dle první hřbetní ploutve dlouhé jak luk i s praporkem, tlamy velké a hranaté a v době kdy jsem měl ještě pár prokazatelně imponoval samici (ta ač byla z odchovu moc nežrala a šla do rybího nebe). Tak tento samec včera večer neklidně proplouval nádrží nechtěl žrát a byl dost vycukanej, a dnes ráno má plnou papulu jiker a vesele si je prohazoval v ústech. V nádrži žádný jiný kauderňák není, pouze 1ks ocelaris black, 1ks koumansetta hectori a 1ks ecsenius stigmatura. Slyšel někdo o změně pohlaví u těhle tlamovců, případně o tom, že by nosila samice? Předpokládám, že z jiker nic nebude, i když se zdálo, že mají světlý terčík, jinak jsou oranžové. No v druhé nádrži mám ještě jednoho samce, tak teď netuším, jestli ho nepřidat k tomuto bývalému samci.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: pterapogon cauderni ..

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

mám mlade kaudernaky , davam jim cca 7x dene zivou artemku. staci to nebo to je moc? a od kdy mam zkusit davat mrazene ? na co si davat bacha ? diky :-)
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: pterapogon cauderni ..

Príspevok od používateľa martin01 »

Pterapogony jsem krmil dva krát denně čerstvě vylíhlou artemkou asi měsíc. Pak už jsem ji líhnul jen jednou denně. U jednoho odchovu mi začali žrát mražené mám dojem už po 10 dnech, ale stejně byla hlavní složka živá artemka. Jediné problémy jsem zaznamenal, pokud jsem v průběhu prvního měsíce přelovoval mladé do jiné vody a když mi teplota klesala po 24 st. První mražené byly vždycky humří vajíčka, ostatní mražené tak po měsíci až dvou. Každý odchov byl trochu jiný. Pozitivně působil ježek ať umělý tak živý.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"