Hepatus přešel na modrofialovou barvu

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Hepatus přešel na modrofialovou barvu

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Miloslav napísal:U Hepatus je znamo ze nekdy muze bejt az prehnane hravej :-) mas tam jinou modrou rybu ?
Hravej? To je velmi kulantne receno. Hepatusove jsou jako ryby uplne vymatlany. Rekl bych, ze na ne uplne presne sedi, jak ho naanimovali ve filmu Hleda se Nemo. Ta Dorys je naprosto autenticka.

Toho myho blba jsem pred tydnem musel vyndavat od cerpadla. Kokot cumel po zradle a z boku to pricuclo proudove cerpadlo. Tak na me smutne cumel pricucnutej a nemohl se hejbat. Jsem rychle vypnul cerpadlo, nastesti prezil bez uhony. Ale nemine tejden, kdy by neudelal nejakou podobnou zhovadilost. Asi proto ho mam nejradeji z ryb v akvarku. Furt dela nejaky kraviny. :lol: :lol:
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Hepatus přešel na modrofialovou barvu

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Už jsem tady někde psal, že P.hepatus je v akváriu velice problémová ryba.
U nás během doby nevratně tyto ryby poškodily několik LPS korálů a dvě Tridacna. Všechno se dělo velice nenápadně, v době "člověčí" nepřítomnosti. Že se tam něco děje bylo samozřejmě vidět, ale že to mají na svědomí P.hepatus se vždy ukázalo až když bylo pozdě. Navíc je z velkých nádrží nedokáži ulovit bez destrukce rífu, čimž mohou vzniknout ještě větší škody. Naposledy snědly dokonce měkký korál Sinularia brassicae, po kterém zbyl zřejmě na kameni nějaký pozůstatek. Z něj během doby vyrostl korál znovu, nyní má velikost tak dvou pěstí a toho si již ryby nevšímají. Zato se pustily do středně velké brčálově zelené Sinularia, kterou během jednoho dne zhuntovaly tak, že se z toho asi již nedostane.
Jsou to krásné a svým chováním zajímavé ryby, ale jsou to také velcí "škůdci". Kdybych je teď dokázal odlovit, tak je bez milosti obratem prodám - zájemci jsou :D .
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Hepatus přešel na modrofialovou barvu

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Řekl bych, že to bude asi kus od kusu, jako u všeho v moři. Měl jsem doma sinularie, mám tam několik sarcophytonů i jiné měkké či tvrdé korály a ani se toho hepaťák nedotkl.

Naopak mám zlou zkušenost s P. hexataenia, který mi málem neustálým otravováním zabil mandarína. Ale zase vím, že ve druhém akva stejný druh spokojeně s mandarínem vychází a pohybují se klidně vedle sebe. Tak si pak vyberte.

Edit: Někde jsem četl, už ani nevím kde, že prý ryby dráždí podobné barvy, protože to berou jako konkurenci. Je to měkký korál a tudíž se hýbe. Nemohl by to ten bodlok brát jako jinou rybu stejného druhu a útočit tak na ní? Jen tak pro zamyšlení. :D
Používateľov profilový obrázok
Vydra Luboch
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 26 Jan 2012 16:34
Bydlisko: Havířov

Re: Hepatus přešel na modrofialovou barvu

Príspevok od používateľa Vydra Luboch »

mám doma párek mandarínů a mám tež zkušenost z jejich napadání že mněli ploutvičky rozpárané jak krepák stále jsem nemohl přijít na viníka a ejhle jednou večer se dívám do akva a HEPATUS držel mandarína za vrchní ploutvíčku a cepoval s ním jak steklý pitbul :evil: :evil: nevím celou dobu byl v poho ted mu na staré roky začíná hrabat :!: :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"