Cryptocentrus cinctus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Cryptocentrus cinctus

Príspevok od používateľa kačer »

Chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s "párováním" těchto rybek. Nejde mi o odchov ...

Mám v AQ samce, už je to poradnej macek a včera jsem mu koupil družku, která je teda asi poloviční velikosti než on. Čekal jsem od něj nějáké hezké a něžné uvítání, ale vubec. Hned po vpuštění na ní začal otvírat hubu a jakmile se příblížila vyjel po ni a kousal ji do hlavy ... Tak nevim, chápu, že je tam ta samicka jen jeden den, ale nevim aby ji pak nejak neumlatil.

Otázka tedy zní, rybku vylovit a vrátit nebo nechat a snad se situace zlepsí ... ???
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Cryptocentrus cinctus

Príspevok od používateľa rybka »

Jsou to silně teritoriální ryby s vnitrodruhovou agresivitou. Pokud tam nejsou imponace, kdy stojí proti sobě oba jedinci s otevřenou tlamkou a vydávají chraplavé zvuky, pak se zakousnou do sebe a přetáčí se kolem osy; tak to nebudou 2 samci. Takto se častovali mí staří samci (8 cm) s mladými (3 cm), než mladí zmizeli a zůstala mi skupina 2,7. Oba samci pouze příležitostně signalizují přítomným samicím svou existenci povyplutím s otevřenou tlamkou, kousání samic jsem nikdy nepozoroval. Staří samci mají výrazně rozděleny teritoria, každý má "svůj" útes a vzájemně se respektují. To se o přeběhlicích opačného pohlaví říci nedá :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"